Skocz do zawartości
emler233

jaki odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić odpieniacz tylko nie wiem jaki. Akwarium będzie miało ok 160 l będą w nim koniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś dokładnie ?

Koniki, mam nadzieje, że wiesz, że ona nie są typowymi mieszkańcami akwarium ?

Sądzę, że baaardzo wydajnego odpieniacza nie potrzebujesz.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz zbedny, a wrecz nie wskazany.

Dla koni urzadzasz morskiego holendra.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwzgledniajac sposob karmienia i pokarm dla konikow to bedziesz potrzebowal odpieniacza i to kilka razy nadwymiarowego ... najlepiej podepnij konikarium pod wiekszy system ... Grzesiek kto ci powiedzial ze odpieniacz nie wskazany ?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wybija flore bakteryjna i fito której potrzebuje zooplankton. Glony poradzą sobie z No3 i Po4.

Jakąkolwiek nadwyzke pokarowa wykozystaja kilze i isopody.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie przesadzajmy ze wybije, znacznie ograniczy to sie zgodze. Nie wszystko co zyje jest w kolumnie wody a odpieniacz to nie sterylizator.

Pozdrawiam

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w skrocie :

- flory nie wybija;

- fito owszem;

- wiesz ile musialbys miec tych glonow coby konikarium w ryzach utrzymac :) ... konie zra duzo czesto i brudno - sam mialem glony w konikarium (kilka zostawilem) i tylko syf (obfite karmienie itd) sie na nich osadzal (mala cyrkulacja) a co dalej dzieje sie z syfem chyba wiadomo ;

- kielze i isopody - koniki ich nie jedza (przyajmniej moje - a podawalem z sumpa i kominow)


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do usuwanych bakterii przez odpieinacz polecam ten material. A juz tak po najkrotszej lini oporu, gdyby odpieniacz nie redukowal bakteri metoda z wodka nie miala by racji bytu.

http://www.advancedaquarist.com/2011/3/aafeature

Glonow jak przystalo na konikarium. Zapytajcie Minataja jak prowadzic zieleniak z rybami majac parametry bliskie zeru


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezesie, to ja naprawdę już nie wiem jak dotychczas tylu ludziom te akwaria na odpieniaczach chodziły. Przecież on wybija wszystko, łącznie z murenami jeśli takowe posiadasz :wallbash:

Chybasz zbyt poważnie wziąłeś sobie do serca te wypociny które wpisałeś pod awatarem. Wiesz, nadgorliwość gorsza od faszyzmu/moderatora - jeśli pamiętasz dowcip z działu obok.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem przeciwny uzywania odpieniacza. Bo dziala i sprawdza sie wysmienicie. Bardzo pomocne urzadznie. Tylko widze roznice miedzy systemem z SPS-ami a akwarium z konmi.

Taki tam juz filmik dla relaksu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mintaj jak mial parametry bliskie zeru to z zieleniaka niewiele zostalo ... jak mial no3 i po4 powyzej tolerowanego przez koniki to gloniki szalaly ... zreszta niech sie sam wypowie (jakiej wartosci no3 wymagaja niektore glony) ...

a ja nie widze roznicy tylko mam baniak z spsami i obok w tym samym obiegu koniki (woda pod spsy) i chyba im dobrze (niedlugo porod)

post-9745-0-32466300-1335903816_thumb.jpg


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniki na filmie wydają się bardzo szczęśliwe z powodu tylu glonów.

Nie wiemy póki co jak urządzić chce akwarium Emler233. Holender, skaliście czy pół na pół.

Eh, kiedyś jeszcze będę pukał w szybe konikom...kiedyś :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.advancedaquarist.com/2011/3/aafeature - apropo tego artykulu jakos mnie nie przekonuje ... metodologia dziwna , przerwa w eksperymencie i porownanie starych wynikow do nowych - rozne probki ... woda z baniaka (nieobsadzonego,obsadzonego), woda preparowana, woda "uzdatniana" i inne ... w kazdej inne wyniki usuwania bakterii przez odpieniacz ... no i problem im pozostal podstawowy jakim cudem odpieniacz sie magicznie zatzymuje na roznej dolnej granicy jego zdolnosci do wyrzucania bakterii (w kazdej "innej" wodzie inny poziom) ... jakos odpienia do pewnego momentu? ... ze 100k bakterii zrobi 70k i dalej nic ... ciekawe ile u mnie odpienia zwlaszcza ze nie mam BK

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pod obieg podlaczone szczepkarium. Jest tam pelno malego zycia. Gdybym zmniejszyl cyrkulacje (teraz jest x 54) to koniki moglyby sie smialo pasc. Takze wybijanie "planktonu" przez odpieniacz (no mam BK, nie narzekam :thumbup: ) jest znacznie mniejsze, niz przez ryby.

Najsmieszniejsze jest, ze rozne robactwo kreci sie w sumpie, nawet na pompie odpieniacza, a ten sie na nie nie rzuca i nie bije. :sleeping: Wymienic go ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić odpieniacz tylko nie wiem jaki. Akwarium będzie miało ok 160 l będą w nim koniki.

No to masz odpowiedz. Kup Bubble Kinga czy jakis inny. Nie trac czasu na szukanie w necie systemow jak choduje sie konie i czego potrzebuja. Odpusc glony, zrob sump podlacz sprzet i odpalaj stajnie.

Sam osobiscie koni nie trzymam. Opinia moja pochodzi ze zbiornikow gdzie trzymane sa w systemach bez wiekszego nakladu techniki. Brak sumpa, brak odpieniacza. Temperatura 22-25 swiatlo, makroglony bezbabelkowy system napowietrzania. Bez ceregieli konie sie mnoza, glony nie rozpuszczaja, parametry nie szaleja.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://nano-reef.pl/topic/44763-tarlo-konikow/page__pid__438319#entry438319 - zeby nie bylo ze odpieniacz i inne ustrojstwa szkodza konikom ... Grzesiek po co ten sarkazm .... w necie to najladniesze koniki widzialem w akwarium w US na plastikowych sztucznych koralach a w naturze na lakach trawy morskiej ... glony tez mam w konikarium tylko ze one "czystej" wody nie utrzymaja ... czego potrzebuja koniki to wiem i parametry tez mi nie szaleja (dowod wyzej) ... "szkol hodowania" konikow znalazlem w neciej juz kilka (co forum to inna) podobnie jak prowadzenia akwarium dlatego do wszystkich zlotych srodkow podchodze ostroznie

ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matejoz wiem ze odpieniacz nie szkodzi konikarium tylko ze mozna urzadzic konikarium bez niego. I po raz kolejny powtarzam nie jestem przeciwnikiem uzywania dpieniaczy. Twoje konie piekne wielkie gratki. Wykarm i odchowaj bedzie jeszecze piekniej.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.