Skocz do zawartości
Kośmid

Wilgotność powietrza a praca odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

:welcome:

ostatnio bombie forum ale co zrobić :whistle:

Czy według Was wilgotność zasysanego powietrza przez odpieniacz ma wpływ na jego wydajność ?

Mój skimmer mieści się w sumpie i dodatkowo przykryty jest, nie jakoś bardzo szczelnie ale jednak na tyle, że parująca woda ścieka po jego ściankach.

Co Wy na to ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele odob wyprowadza wezyk zasysajacy powietrze poza sump zwlaszcza kiedy grzejemy w domu. Rurka za okno i to zapewnia lepsze dotlenienie wody. Ale czy sama wilgoc wplywa na wydajnosc odpienka to nie wiem

Sent from my GT-I9100 using Xparent Green Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wydajność odpieniacza ma wpływ skąd dostarczane jest powietrze do jego wnętrza.

Przekonałem się o tym osobiście zimą kiedy parametry wody zaczeły się psuć, głównie za sprawą

pienidła.Wtedy to dostałem rade aby zasys powietrza wyprowadzić na zewnątrz lub przynajmniej

za szafke.Poszłem na całóść-demolka przy przeprowadzaniu w moim przypadku był to wąż ogrodowy

wyprowadzony na zewnątrz.Opłacało się gęstsza piana podniesienie ph, które w moim przypadku było

zbyt niskie lepsze dotlenienie ,ogólnie jestem zadowolony i polecam.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zimą jak jest strasznie zanieczyszczone powietrze dymem , mieszanie go w odpieniaczu nie powoduje czegoś złego w akwarium?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zimą jak jest strasznie zanieczyszczone powietrze dymem , mieszanie go w odpieniaczu nie powoduje czegoś złego w akwarium?

Jeśli wustawiasz przewód zasysający powietrze to nie przy kominie.

Bez przesady tu chodzi głównie o zimę kiedy pomieszczenia są ogrzewane i mało wietrzone

a jak dojdzie do tego w miarę szczelna szafka to kaplica.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mialem nano w sypialni i po pewnym czasie zauwazylem ze podczas nocy Ph spadalo nawet do 7.4 a wszystko to poniewaz powietrze w sypialni noca zawiera duzo CO2. Wiec zrobilem eksperyment wyprowadzajac wezyk za okno i nocne spadki sie skonczyly.

Pozdrawiam

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, że gdy wystawiamy wężyk za okno to przez to że jest długi spada wydajnosć odpieniacza. Chodzi o to że jeżeli mamy słabe pomy w odpieniaczach to muszą bardziej pracować aby zaciągnąć powietrze ? Mały eksperyment, zassijcie powietrze do płuc wężykiem który ma 50c a takim który ma 2m, różnica jest duża. To takie moje wywody


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, że gdy wystawiamy wężyk za okno to przez to że jest długi spada wydajnosć odpieniacza. Chodzi o to że jeżeli mamy słabe pomy w odpieniaczach to muszą bardziej pracować aby zaciągnąć powietrze ? Mały eksperyment, zassijcie powietrze do płuc wężykiem który ma 50c a takim który ma 2m, różnica jest duża. To takie moje wywody

Ja użyłem ok 15 metrów węża ogrodowego 1/2 cala.

Wystarczył wyregulować pienidło i niema problemu.

Należy tylko uważać aby nie było załamań wężą.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak go wyregulujesz jak i tak pompa bedzie zasysała mniej powietrza a tu chodzi o to aby dostarczyć jak najwięcej tego powietrza. Powietrze im zimniejsze tym lepiej bo dostarczamy go wiecej więc dla tego wystawiamy wężyk po za szafkę lub za okno. Ale jest jedno ale bo jak mamy słabe pompy to przy zbyt długim wężyku spada wydajnosć, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby dobrać odpowiednią średnicę wężyka. Najlepiej jest zrobić pomiar aspirometrem lub przepływomierzem.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak go wyregulujesz jak i tak pompa bedzie zasysała mniej powietrza a tu chodzi o to aby dostarczyć jak najwięcej tego powietrza. Powietrze im zimniejsze tym lepiej bo dostarczamy go wiecej więc dla tego wystawiamy wężyk po za szafkę lub za okno. Ale jest jedno ale bo jak mamy słabe pompy to przy zbyt długim wężyku spada wydajnosć, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby dobrać odpowiednią średnicę wężyka. Najlepiej jest zrobić pomiar aspirometrem lub przepływomierzem.

Może i masz rację jeśli pompa jest słaba na tyle że odkręcenie go na maksa nie przeleje kubka

to niema sensu dokładania przewodu do zasysania powietrza ale zawsze metdą prób i błędów można sprubować.

Ewentualnie wystawienie zasysu do kratki wentylacyjnej da to samo o ile mamy takową pod ręką a raczej blisko

pienidła.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś rozwinie hipoteze, że wilgotniejsze powietrze słabiej pieni ?

Kombinuje jak wyciągnąc zasys powietrza poza sumpa, ten Tunze to dziwna konstrukcja.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś rozwinie hipoteze, że wilgotniejsze powietrze słabiej pieni ?

Kombinuje jak wyciągnąc zasys powietrza poza sumpa, ten Tunze to dziwna konstrukcja.

To zależy głównie od ustawienia podawanego powietrza i przepływu wody

Ja jednak nie odłączył bym zasysu z zewnątrz nawet na lato B)

mimo iż dom jest praktycznie cały czas otwarty i powietrza z zewnątrz dostatek.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyzsza temperatura wody i powietrza tym nasze pienidla pracuja wydajniej whistle.gif, ale jak sie ma wilgotnosc do tego nie mam pojecia book.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyzsza temperatura wody i powietrza tym nasze pienidla pracuja wydajniej whistle.gif, ale jak sie ma wilgotnosc do tego nie mam pojecia book.gif

\

Teoretycznie nie zapomnij tylko że od tych temperatur całe rafy koralowe wymierają i kto wie co

będzie dalej .Czy zaaklimatyzują się do wyższych temperatur czy >>>>>

:no:No:no:no


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirekaju nie chodzi mi o temperature ktora wywoluje pomor korali tylko roznice w pracy odpieniacza przy temperaturach 23'C a np 28'C Piana jest inna i widac golym okiem


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirekaju nie chodzi mi o temperature ktora wywoluje pomor korali tylko roznice w pracy odpieniacza przy temperaturach 23'C a np 28'C Piana jest inna i widac golym okiem

Szczeże mówiąc jesteś istnym kamikadze jeśli zbirnik kręcisz do 28":rambo:

Ja powyżej 25 jeszcze nie wyszłem więc nie wypowiem się do końca.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirku, Dyzma rzecze o temp. zasysanego powietrza od pompy. Oczywiście temp. tego powietrza oddziałowuje na wode, z którą się miesza ale wątpie aby przez to przegrzewała się woda w zbiorniku.

Mój odpieniacz zasysa powietrze o temp.~25stopni ale o wilgotności 100% i od dwóch tygodni nie mam nic w kubku a ubita piana jest bielutka. Nie wierze, że nie ma czego wytrącić z wody.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.