Skocz do zawartości
milek

odpieniacz TMC V2 Skim 800

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos doradzi jak wzmocnic prace w/w odpiniacza,pompa jest tam 3000,a jak zalozylem 2400 z wirnikiem igielkowym tez zadnej poprawy,nawet powiedzialbym ze slabiej:(


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja mialem kiedys taki i tak naprawde jedynym sposobem na poprawienie odpieniania jest kupno innego ;) A tak na powaznie jesli nie wywaliles zwezki venturi w srodku odpieniacza to pompka z wirnikiem igielkowym (rozumiem ze ta pompka rowniez ma zwezke venturi bo inaczej po co ten wirnik) bedzie tylko pogarszac sytuacje. Problemem jest tu slaba pompka i nie chodzi tutaj o przeplyw a o wytwarzane cisnienie. Ja zmienilem pompke na Eheim 1260 i dopiero wtedy zaczal pienic. Jak zmienisz na mocniejsza pompke to pomysl o wiekszym dolocie powietrza. Ja troszke rozwiercilem wlot przy zwezce i to tez pomoglo. Minusem tych moich modyfikacji byl wzrost halasu - cos jak gotujacy wode czajnik.

Pozdro

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez przeprowadzilem tuning tego odpieniacza w formie czystej zabawy ale efekt przerosl oczekiwania :) po konfrontacji w jednym sumpie... Apf poszedl do zyda :D hehe

Ogolnie sam v2 jest w porzadku. Ma beznadziejnie rozwiazane wprowadzanie wody do komory i to trzeba wywalic calkowicie. Sama zwezka tez nadaje sie do napowietrzania oczka wodnego z karpiami koi. Suma sumarum odpieniacz jest beznadziejny ale nadaje sie idealnie jako baza do przerobek ze wzgledu na smieszna cene i przyzwoite rozmiary :) swojego posadzilem na pompie ze zmodyfikowanym wirnikiem i dysza diy (przed pompa). Teraz ciagnie powietrze wezem spod sufitu, pieknie pieni i jest w koncu przewidywalny :)

Nie boj sie kombinowac :) mam jeszcze jednego jak popsujesz za bardzo :p oddam za male wiadro soli :p


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka pompe polecacie ewntualnie jaki odpieniacz,w niezbyt wygorowanej cenie??


330+70sump,cyrkulacja12000+3200+4000l/h,oswietlenie2*150HQI+2*39w blue,odp TMC V2 Skim 800,ok 55kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skończyły sie nerwy przy tych odpieniaczach. Pompy są świetne, RIO mogę polecić w ciemno każdemu, ale jako obiegowki. Sama wydajność jaki i regulacja tego ustrojostwa jest porażka. Moja V800 wystarczala w 130L.

Polecam Red Devil coś takiego jak ma Stani do sprzedania.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.