Skocz do zawartości
alien77

akwa bez pompy obiegowej i odpieniacza !!!

Rekomendowane odpowiedzi

jak długo wytrzyma ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Zależy co w nim trzymasz, itp. Bo od tego wszystko zależy

Jest tam jakaś cyrkulacja? Postaraj się o ruch wody w akwarium. To bardzo ważne.

Nie wpadaj w panikę, jak jesteś na miejscu to zadbaj o ruch wody i na spokojnie napraw tą awarie. Jak to jest brak prądu i zapowiada się, że na długo to postarał bym się o jakieś alternatywne zasilanie jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyrkulacji jest 15 tys

obsada to dwie krewetki ,rzogwiazda i 9 ryb :( wiem ze na bank cos poleci :(


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj czesc cyrkulacji na powierzchcnie wody. Kostka i pomkapa powietrza tez nie zawadzi. Ogranicz karmienie i dzialaj co tam trzeba wymienic. Akwarium wytrzyma tak dlugo dopoki go glony nie opanuja.

Wegiel tez pomoze.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dam napowietrzanie i zero karmienia ,bo mnie poprostu nie będzie co do naprawy to dopiero po powrocie a i tak cięzko będzie w sobote popoludniem


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jak miałem awarie sumpa 5 dni bez cyrkulacji działało.

Ważne żeby właśnie jak kolega napisał był ruch wody i natlenienie.

Ogranicz światło do maksimum i karmienie.Najlepiej jeśli szyb też nie będziesz czyścił

mniej syfu będzie pływało, poza tym bądż dobrej myśli że nic nie poleci i nie panikuj.

Po odpaleniu przydała by się podmianka.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

2 tygodnie :)

Jadąc ostatnio do Polski nie mogłem zaufać pudełku przelewowemu, więc musiałem wyłączyć obieg.

Gdy wróciłem wszystko było OK, jedyny efekt uboczny to jakiś zielonkawy śluz na szybach, będący pewnie bakteriami lub glonami o których wspomniał Grzegorz Dyzma, no i wiadomo - NO3 i PO4 troszkę w górę, ale że karmienie prawie nie istniało przez ten czas to do tragedii nie doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie :)

Jadąc ostatnio do Polski nie mogłem zaufać pudełku przelewowemu, więc musiałem wyłączyć obieg.

Gdy wróciłem wszystko było OK, jedyny efekt uboczny to jakiś zielonkawy śluz na szybach, będący pewnie bakteriami lub glonami o których wspomniał Grzegorz Dyzma, no i wiadomo - NO3 i PO4 troszkę w górę, ale że karmienie prawie nie istniało przez ten czas to do tragedii nie doszło.

Prawdziwny hardkor, nie bałeś się że nie będzie do czego wracać?:question:


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bałem się trochę że system klęknie, bo zeo wymaga codziennych zabiegów, ale na szczęście nic się nie stało, nie mam przerybienia i dbam o jako taką czystość w akwarium i żeby nic mi się tam nie rozkładało.

Na górze same cyrkulatory, a na dole w sumpie zeo-filtr mielił tą samą wodę żeby utrzymać bakterie przy życiu.

Automatyczny karmnik wysypywał 2x dziennie szczyptę granulek, taką żeby ryby na pewno wszystko zjadły.

Spodziewałem się wszystkiego, ale powiedziałem sobie, że akwarium nie będzie mi uniemożliwało normalnie żyć i co będzie to będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się trochę że system klęknie, bo zeo wymaga codziennych zabiegów, ale na szczęście nic się nie stało, nie mam przerybienia i dbam o jako taką czystość w akwarium i żeby nic mi się tam nie rozkładało.

Na górze same cyrkulatory, a na dole w sumpie zeo-filtr mielił tą samą wodę żeby utrzymać bakterie przy życiu.

Automatyczny karmnik wysypywał 2x dziennie szczyptę granulek, taką żeby ryby na pewno wszystko zjadły.

Spodziewałem się wszystkiego, ale powiedziałem sobie, że akwarium nie będzie mi uniemożliwało normalnie żyć i co będzie to będzie :D

No męska decyzja.

A powiedz czy zadowolony jesteś z zeo -ja używam ok miesiąca i dlamnie bomba.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan ty to jestes Szalony . Troche dlugo sle jak jest dobry

obieg w akwie to raczej nic sie nie moze sta.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak szalonych pomysłow nie mam na pewno postarać się o cyrkulacje i ruch wodny natlenienie podstawa ani światło .odpieniacz nie potrzebny


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No męska decyzja.

A powiedz czy zadowolony jesteś z zeo -ja używam ok miesiąca i dlamnie bomba.

No pewnie, z Zeo swoją drogą, a dodatkowo z innych produktów Korallen Zucht, dla mnie super.

Na pewno zostanę przy tej metodzie na dłuższy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, z Zeo swoją drogą, a dodatkowo z innych produktów Korallen Zucht, dla mnie super.

Na pewno zostanę przy tej metodzie na dłuższy czas.

Jesteś kolejną osobą która to poleca.Dzięki


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wracając do tematu

dziś wróciłem i na szczęście "prawie wszystko " ok! - niestety jedyną ofiarą stał się jeżowiec mespillus globula .. nie wiem czy to efekt tej awarii ,czy może poprostu nadszedł akurat na nią czas ? :(

jednak fajnie że w tym czasie mogłem liczyć na kolegę Sebastiana ,który zajrzał i uspokoił mnie że jest ok :)

Problem byl taki że padła pompa obiegowa,a przy tym nieszczelność hydrauliki właśnie z tej pompy ,więc zmuszony byłem zostawić akwa bez obiegu ,jedynie z cyrkulacją ,światłem i bez karmienia .

Teraz całą wodę z sumpa wymieniam plus wszystkie absorbery ,które w nim były i myślę ze może do jutrzejszego wieczora uda mi się wrócić do normy .

Edytowane przez alien77 (wyświetl historię edycji)

375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg :).... mogłem przy okazji pocieszyc oko piękną C.Loriculą :welcome:

Co do globulusa to by może wzrost temperatury nie wyszedł mu na dobre :(

Ważne że reszta ma się ok :thumbup:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.