Skocz do zawartości
BeRsErK

Wybór soli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - od dłuższego czasu, przy wychwalaniu jej przez kolegów akwarystów, zastanawiam się nad solą TM pro reef. Do tej pory używałem kentowskiej.

Czy jest sens takiej zamiany??

Jakie róznice są między tymi solami(podobno TM ma najwyższy poziom wapna?)

Z góry dzięki - M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuję TM pro reef. Rewelacyjnie sie rozpuszcza, równiutkie ziarenka, żadnych grudek. Ale miałem przez parę dni trochę mleczną wodę. Nie wiem czym to spowodowane (czy kwostia lezy w soli?), ale juz przechodzi. Zobaczymy za parę miesięcy jak jest z tym wapnem. Na razie mam samą skłę, więc nie robię testów na Ca/Mg.

Niech się wypowiedzą "chemicy", bo mnie to także ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zasolilem w zaszlym tygodniu ta sola i bylo metno az do dzisiaj:) Teraz woda wprawdzie nie jest krysztaolwa, ale jest dobrze. Wiecej nic nie napisze, bo dopiero zaczynam...:D


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM powinna się rozpuścić po około 15 minut i woda ma być kryształowo czysta, bez zawiesin.

Mówię cały czas o wodzie w zbiorniku do podmiany.

Najczęstszym błędem jest wsypanie soli i dopiero potem z RO uzupełnianie wody w zbiorniku.

Powstaje nam roztwór nasycony, z którego czasem wytrąca się wapń.

Woda jest wówczas „mętna”.

Więc najpierw woda w odpowiedniej ilości a potem określona ilość soli.

Jeśli piszecie o zbiornikach ekspozycyjnych to proces trwa niekiedy trzy dni, aż frakcje ze skał zostaną usunięte.

TM pro reef ma poziom wapna do 490.


http://rafa.koralowa.pl Katalog przyrodniczych stron --> http://katalog-www.eu Serdecznie pozdrawia, Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli chodzi o poziom wapna to najwięcej ma Instant Ocean reff 1020ppm. :-).

W załączeniu kawałek majla od producenta.

"We kindly ask you to explain your question because it is not clear. Do you mean that the level of Ca of 800 ppm is with OCEAN REEF and tap water?

In this case there is something wrong, because any tap water contains Calcium so the level of Calcium should be higher, about 1020 ppm.

If you use RO water the level of Calcium should be around 1000 ppm.

If you do not have hard-bone invertebrates, DO NOT USE OCEAN REEF but OCEAN FISH, this salt contains smaller quantity of Calcium that remains at the normal required level of 450 / 500 ppm.

We hope we understood. Please feel free to re-contact us in case our explanation is not clear or satisfactory.

Best regards

Gina Stefani

Sales & Marketing Manager

PRODAC INTERNATIONAL

Providing Aquatic Solution

"

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje TM pro Reef przez dwa lata. Wczesniej mialem Instant Ocean(mało Ca++) oraz Sera(jakos mi wcale nie pasila-niestabilne niskie pH, malo Ca++)

Rozpuszcza sie znakomicie, tylko sól trzeba wsypywac do wody a nie odwrotnie. Bez zadnych osadów. POziom Ca++ wysoki powyzej 400 - niewspólmiernie wysoki w stosunku do Instant Ocean - ja mierzyłem ok 320, w porywach 360. To zmusza do stosowania preparatów lub reaktorka.

Teraz i tak mam reaktor, wiec poziom Ca++ jest wysoki, ale mimo to zostane przy TMproReef


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atrawa chyba cos ci sie pomerdalo! najpierw piszesz o soli instant ocean a pozniej przytaczasz fragment maila od prodaca, ktory jest zupelnie innym producentem!!!!!! to w ktorej soli jest tyle wapna wkoncu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.