Skocz do zawartości
patryczysko

Chyba zrobiłem błąd. Co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem, czy to normalne, ale 3 dni temu wsypałem do akwarium piach (od razu z worka) i do tej pory nie wyklarowała mi się woda. Czy to jest normalne? Może powinienem był wsypywać w inny sposób, ale co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej,

  • ile tego piachu,
  • jaka filtracja,
  • jak duże akwarium,
  • ile masz skały i od jak dawna?


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doloz troche zywej skaly, przefiltruj wode przez wate i z czasem sie wyklaruje, nie ma co sie przejmowac. Wazne, zeby cos tam te wode filtrowalo, chocby odpieniacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest mała granulacja piasku więc dlatego pyli. Najprawdopodobniej ruch wody jest na tyle duży, że nie pozwala opaść tym najmniejszym drobinką na dno dlatego cały czas jest burza piaskowa. Dużo morszczaków sypie piach bezpośrednia z worka do baniaka.

Ja bym pokombinował ze zmniejszeniem cyrkulacji i ruchu wody aby dać drobinką opaść na dno. :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, mi po 4 dniach dopiero zaczelo opadać na dno, kryształ dopiero po tygodniu miałem, nic się nie martw jest ok ;-) możesz dac flizeline na falowniki co przyspieszy trochę proces,

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ST17i za pomocą Tapatalk


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno najważniejsze pytanie - co to za piach ? Jeżeli to żywy piach to OK.

Natomiast jeżeli to zwykły piach to zawsze trzeba go przepłukać bo dużo z niego syfu leci.

Był hermetycznie zamknięty ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leci leci i wyleci. Najwyżej parę dni dłużej. Nie ma się co przejmować. Jak chcesz szybko odpylić akwa to owiń pompy cyrkulacyjne gąbką.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skałę to tam masz? Zdziwisz się, jak więlką moc filtracyjną ma. I nie dmuchaj cyrkulatorami bezpośrednio w piasek :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam skałę. Zrobiłem tak, jak polecił kolega giant19s. Zmniejszyłem ruch wody. Wyłączyłem falownik i chodził tylko sam fzn3. Jak wstałem rano, to byłem zdziwiony, jak bardzo to pomogło :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek z czasem się lekko zbryli więc nie będzie już tak fruwał po baniaczku.

Jak będzie regularnie czesał piasek, to nic się nie zbryli, ale to kwestia obsługi baniaka.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.