Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Co dla blaznow??

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec do dojzalego akwa jeszcze dluga droga, ale juz powoli planuje sobie obsadke. Chcialbym miec parke blazenkow i zastanawiam sie nad domkiem dla nich:) Narazie mam 3 opcje:

1. jakis maly ukwial. Jak urosnie i podzieli sie to oddam go a sobie zastawie mlodego.

2. euphilia

3. sarcophyton

Dodam jeszcze ze akwa ma okolo 54l. Oswietlenie to 2x24w t5, cyrkulacja to lacznie 1900l/h, planuje 10kg skaly, odpieniacz miniflotor i moze jeszcze jakis apsorber.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za euphilie.ukwiał ci będzie wędrowa ioże zginąć a eupgilia jest ładniejsza i ma tylko troche wyższe wymaania


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "troche wyzsze" mnie wlasnie martwi:( Swiatlo mam kijowe wiec sam nie wiem:( Wyjsiem bylo by hqi. Ale zarniki sa drogie...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to niby czemu kijowe ? ja mam od poczatku 2 euphylie na samym dnie zbiornika o glebokosci 50 cm pod T5 i nie tylko maja sie swietnie ale i rosna jak na drozdzach. Skoro Twoj ma 54 litry to pewnie ma okolo 30 cm wysokosci, moze mniej wiec czym sie martwisz ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cze akwa nie jest za male?? poza tym chodzi mi glownie o to zeby blazny i inni mieszkancy akwa byli zadowoleni.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane że błazenki zaakceptuja coś innego niz ukwial symbiotyczny. Mam 2 ocelarisy i 1 clarki .Ocelarisy nic nie zaakceptowały a mam eupchylię ankore i sarcopytona . Clarki po chwilowym pobycie w gonioporze którą totalnie drażnił wybrał clavularię i tam od kilku miesiecy mieszka.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że powinieneś dać Quadricolora, ukwiał ładny i symbiotyczny, tyko nie wiem gdzie go kupić. z innymi lepiej nie kombinowac bo nie ma na to żadnej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadricolor zapewne zostanie zaakceptowany przez ocelarisy ale rośnie duzy z tego co pamiętam. Nie powiedzialeś jakie błazenki cię interesują. Mniejszy heteractis malu jest dobry dla clarki ale nie zawsze zaakceptuja go ocelarisy. Tak wogóle to bym chyba nie próbowal w 54 litrach ukwiała symbiotycznego . Przeważnie są to turyści i nieżle ci tam namieszają wędrując , a ponadto bardzo sztbko osiagna za duze rozmiary do tego akwa. Błazny mogą przecież żyć bez ukwiała.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak jak u mie bedą ncować przy powieszchni i błąkać się jak opentane po całym akwarium


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazny to najprawdopodobniej bede ocellarisy. A nie chce zeby byly bezdomne tak jak blazej mowi. U ukwiala wlasnie tych wedrowek sie boje:( Wiec odpada.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem u pawła(pawel2000) odbierać Cladiellę to widziałem parkę ocellarisów mieszkajacych w dużym Sarcophytonie - koralowiec tak się przyzwyczaił do ich obecności, że nie reagował na "przytulanie" się błazenków. Ja bum Ci polecał ten wariant.

Za Sarkiem przemawia też spora wytrzymałość na warunki świetlne/wody.

Tylko poszukaj jakiegoś ładniejszego, np z zielonkawymi polipami.

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) widzialem to tez u kraszana. Ma mlode akwa a ta kombinacja blazen + sarco wyglada suuuper:) No wiec tak zrobie. Dzieki za rady. Pewnie jak ajkwa dojzeje to wzstosuje posta na targowisku, ze kupe:D

jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze to blazny a nie my wybieraja mieszkanie i mogą sarcopythona nie zaakceptować . Kup sarco z długimi polipami bo bardziej przypomina ukwiał niż ten mój z krótkimi i błazny nie mieszkaly tam ani sekundy. a escenius Bicolor wyleguje się w nim godzimani.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcopytong szybko rosnie, zobacz w galerii SMK jak mu urosl przez niecaly rok. Trzeba uwazac co sie wsadza to takiego malego zbiornika bo po roku moga Ci koralowce wychodzic z baniaka :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat, ja mam dwa błezenki jako jedynych lokatorów akwa i od razu po wpuszczeniu wprowadziły sie do Cladielli. Powód był taki że nie mam ukwiała a tylko cladiella była wystarczająco duża. Kupowanie ukwiała czy korala twardego nie ma sensu. Wystarczy jakiś koral miękki. Sacro faktycznie urośnie wielki podobnie jak Sinularia czy Cladiella. Polecam Cladielle bo jak urośnie można ja bez problemu przycinać i szczepki oddawać kumplom . Plus jest taki że cięcia można spokojnie w zbiorniku dokonywać (wiem bo obciąłem sporą sztukę taką 30 cm na dwie części (jeden okaz 20 cm ma do opchnięcia). Dla błazenków idealny będzie też Sinularia, lobopython i Xenia. Wszyscy piszą że ocellaris nie potrzebuje domku ale chodzi tu bardziej o sam ukwiała a nie bezdomność bo prędzej czy później znajdą sobie lokum w jakims koralu miękkim lub twardym


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z moich błaznów zaczął gustować w Goniopora djiboutensis dziś zauważyłem że zaczyna się do niego tulić jak tylko wystawi polipy, a ten od razu jak poczuje błazna się zamyka czy to nie zaszkodzi koralowcowi???? bo on jest akurat u mnie największy i pewnie dlatego sobie go wybrał mam go u siebie w akwarium od tygodnia ładnie się pompuje, wcześniej błazen olewał go a teraz mu się domku zachciało :w00t: czy poszukać jakiegoś korala dla niego czy dać spokój??? bo ja wszystkie korale jakie mam to małe szczepki :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.