Skocz do zawartości
cepelia

Zielona trawa...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam pewien problem odnośnie trawska które rośnie w niepohamowany sposób od kiedy zmieniłem światło w akwarium na znacznie mocniejsze... Ma ktoś jakiś sposób na poskromienie tej inwazji ?? Dodam tylko że w zacienionych miejscach to dziadostwo nie rośnie, w miejscach które obgryzł jeżowiec też nie chce rosnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na czyms to trawsko musi rosnąć. Bogata w minerały, sól, podwyższony poziom fosforanow i azotanow oraz wspomniane światło. Do tego dochodzi okresowy wzrost temperatury który glony też lubia.

Nie napisałeś wiele, ale wystarcza 2 czynniki z wymienionych i trawnik będzie postepowal. Najlepiej zadbaj o wszystkie i oprócz tego wpuścić jakiś glonozercow.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogata w minerały sól

No może i tak... choć używam ReefCrystal

podwyższony poziom fosforanow i azotanow

Testy nie pokazują na podwyższone wartości tych substancji(robiłem wczoraj z ciekawości)... nie mam ryb tylko jedną krewetkę, jeżowca, rozgwiazdę i małe szczepki korali...

...światło. Do tego dochodzi okresowy wzrost temperatury...

Światło zmieniło się z kompaktów na T5 ale stosunek W/L się jakoś drastycznie nie zmienił... choć optycznie jest znacznie więcej światła, temperatura dobowo waha się o 0,8 stopnia od 24,3do 25,1 max 25,6(jak było 27 na dworze)

wpuścić jakiś glonozercow

to znaczy ?

Co do wcześniejszego pytania to akwarium z miesiąc temu zostało przeniesione właśnie do RM (wcześniej działało ponad 2 lata) niestety musiałem wymienić akwarium i zafundowałem wszystkiemu co żyło 2 przeprowadzki w ciągu jednego tygodnia... LR - 22 do 25 kg dokładnie nie wiem, standardowe wyposażenie RM wywaliłem tylko te kulki plastikowe a w koszyki włożyłem LR. Odpieniacz działa całą dobę, białe światło świeci 10 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez foto się nie obejdzie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef Crystal to bogata sól, jeśli nie masz korali to Instan Ocean wystarczy.

Zbiornik zapewne dojrzewa, zbadaj PO4 i NO3, zbijaj je absorberami, możesz poczytać też o vodka method, rób podmiany na uboższej soli no i zakup glonożerców (krab mitrax, salarias).

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to wykluczenie bryopsis. Jeśli dojrzewanie to patrz wyżej, post grzegorza, jeśli bryopsis to niestety nie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem rośnie od góry i rozłazi się po reszcie skał...

post-10879-0-51697200-1337328462_thumb.jpg

post-10879-0-58230200-1337328491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wtórne dojrzewanie. Pilnowanie parametrów, uboższa sól, rozszeżenie ekipy glonożerców. Sprawdź też cyrkulację czy nie masz sref martwych. Świetlówki oczywiście nowe?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic ostre zdjecie tej zieleniny?

mi to wyglada na bryopsis , bo sterczy , glon wlokskowaty nie jest taki sprezysty. ale bez ostrej fotki to nie da rady, wiemy ze glon jest!

ale jaki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki nowe... karminie 1/2 kostki zielonego naprzemiennie z czerwonym planktonem co drugi dzień 1/2 kostki ikry morskiej... czyli podmiankę na Instant ocean...

wyraźniejszego zdjęcia nie mam czym zrobić...niestety

post-10879-0-23746300-1337339915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki sa jakie sa ale chyba mam podobny glon i nie jest on typowem glonyem klaczkowatym jak przy dojrzewaniu tylko wersja Chatomorpha antenina. Skalke z takim glonem kupilem bo mnie zainteresowalo to zielsko.

Czy Twoj trawnik podobny jest do tego co na zdjeciach ponizej? Pojedyncze proste klacza wychodzace ze skaly wygladem identyczne i dosc sztywne jak popularne Spaghetti tyle ze wersja wyprostowana book.gif

chet.jpg

chaetomorpha-aerea-tienda-de-caballitos.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki nowe... karminie 1/2 kostki zielonego naprzemiennie z czerwonym planktonem co drugi dzień 1/2 kostki ikry morskiej... czyli podmiankę na Instant ocean...

wyraźniejszego zdjęcia nie mam czym zrobić...niestety

zaraz, jesli nie masz prawie zycia tylko kolka szczepek korali i krewetke to mi sie wydaje ze tego zarelka dajesz duuuzo za duzo


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak to zielsko z pierwszego zdjęcia...

To zmniejszyć o połowę żarełko ??? odpieniacz i tak wytrzepuje wszystko parę minut później...

skałki z glonem nie kupiłem bo miałem ją ponad 2 lata i w zasadzie tylko na niej mam to badziewie...

Edytowane przez cepelia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glon na obu zdjeciach to to samo. Z glonami jak z koralami, odcien nasycenie zalezy od swiatla i parametrow.

Zywa skala zawsze przynosi jakies niespodzianki ktore zazwyczaj sa wylowywane zmianami w zbiorniku.

Co do parametrow to jak masz Po4 ponozej 0,05 i No3 okolo 5 glony beda korzystac na bierzaco.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.