Skocz do zawartości
hernio

Nadmiar makroglonów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam w akwa inwazję różniej maści makroglonów i nie potrafię sobie z nimi zbytnio poradzić. Rwie tyle ile mogę ale staje się to powoli denerwujące i bezsensu bo za 3-4 dni znowu jest tego pełno. Pokolca nie kupię bo baniak mały a zwierzaka szkoda. W Aqua-Medic powiedzieli mi że Dolabella się tym żywi. Prawda to ?? Czy nadmiar światła trochę ponad 1W/1L może to powodować ?? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy masz zalany zbiornik ? Jakie to glony dokładnie ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotki tego zielska i wtedy będziemy radzić !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie możesz wpuścić pokolca, wypróbuj mitraxa, ew. jeżowca Tripneutes gratilla. Z tym że z krabem to loteria a jeżowiec jest bardzo powolny.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitraxa mam i zero zainteresowania tym. A co z Dolabella ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrywac i rozdawac, u mnie na poczatku rosly jak szalone - oddalem prawie 5l glonow roznym osobom i teraz jakby sie uspokoily - rosna wolniej ale za to mocniej sie ukorzeniaja, nie wiem co jest powodem tego zjawiska - tempo wzrostu zmalalo jak zaczalem lac bioptim (zamiast niteout) + reefboster i jak doszlo kilka rybek do obsady (mniej wiecej ten sam weekend) - nie wiem czy to zbieg okolicznosci ale chromiski raczej ich nie podgryzaja :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrywam już 4 miesiąc i szczerze mówiąc więcej nie mam siły dlatego też szukam pomocy jak sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik od września. Najwięcej to Caulerpa.

Edit:

NO3 - 0

PO4 - 0.10

poszukuję takiego zielska może sie dogadamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym mieć taki problem.

Pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella, akurat ta wybredna małpa bedzie jesc makroglony bo jej smakują. w jej leniwosci bedzie siedzieć na kępie i wciągać je do swej wielkiej paszczy :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o jakość wody. Podstawa to optymalne parametry. Po drugie skoro NO3 jest zerowe (zakładam,że miarodajny test) to znaczy że wszystko zeżerają glony na bieżąco. Może dodajesz coś jeszcze do akwarium ? Moze za duzo karmisz ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdjecie zbiornika byloby po prostu zielone, czy jednak cos mogloby pomoc gdybys zamiescil ? Ciekawe, jakie rodzaje tam uprawiasz :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię 1/4 kostki bo więcej raczej nie ma po co dla 2 rybek. Leję jedynie magnez. Z tego co udało mi się zidentyfikować to Caulerpa anceps, lentillifera, peltat, taxifolia. Nie wiem Jacek czy ciszyłbyś się z takiej ilości makroglonów gdybyś nie miał co z nimi zrobić :harhar: A zdjęcia nie mam jak zrobić nie posiadam aparatu :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej lampie nad 126l to glony maja jak w raju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, swiatla nigdy za wiele B)

Po4 do zera, Mg wysoko i te inne takie i po miesiacu nie bedzie sladu po zieleninie. :nuke:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, swiatla nigdy za wiele B)

Po4 do zera, Mg wysoko i te inne takie i po miesiacu nie bedzie sladu po zieleninie. :nuke:

Czy wysoki stan magnezu hamuje rozrost makroglonów?

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zająca nie byłbym takim optymistą jak Koledzy, ja mam wysyp makro również ale mi nie przeszkadzają i dolabella ich nie rusza, wcina tylko pozostałe glony, no chyba że zabierze się za nie jak padną pozostałe glony


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.