Skocz do zawartości
Luki

Ile światła??

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Musze sie pochwalic, bo właśnie zasoliłem nowy tank.

Akwa ma wymiary 130dl x 40szer x 60wys, troche ciasne ale takie mi akurat podpasowało. Sprawa jest następująca, zastanawiam sie nad zamontowaniem HQI z tym ze nie wiem czy 150 podoła. Planuje zamontowac HQI 150W + 2 x T5 54W . Prosze o jakies porady i powiedzcie mi jaki zarnik zamontowac?

pozdro..


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze świetlówkami powinno spokojnie wystarczyć, choć ja na twoim miejscu dałbym 1x250w 10.000k i 2x54w actinic

takei oświetlenie wystarczy raczej do nieywmagających korali bo akwarium jest dość wysokie

myślę że lepiej dać1x250w albo 2x150w,

żarnik 10.000k (albo 14000k przy jednej aktynice)

przypominam że aktynikę gasi się później niż HQI więc samym żarnikiem akwarium bym nie oświetlał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Adi Zet (pozdrof)na taki tank lepiej dać HQI 250w na pewno będzie bardziej efektywny , te dwa razy 150-dziesiąt raczej było by troszkę za słabe światło ewentualnie trzeba by dołożyć do aktyniki ze dwie białe belki ( ze względów ekonomicznych jeden raz 250w będzie owiele lepszym rozwiązaniem niż 2 -razy 150w )Ale wiadomo że wszystko zależy od planowanej obsady zbiorniczka..powodzenia


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim o podobnych wymiarach mam 2x150w polozone

równolegle jedna ma 14tys k a druga 20 tys k.kiedys mialem tylko 1x150w i jest to stanowczo za mało[tzn obecnie koralowce rosna szybciej i ładniej wygladaja] rachunki za prad sa jednak wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem minimum 2x150W. Jeden żarnik przy tej długości akwa spowoduje poważne niedoswietlenie boków i może zabraknąć Ci zwierząt które lubią taki cień. Je jednak dałbym 2x250W 20000K i zrezygnował z aktynicznych. Możnaby trochę ocieplić białą. Jednak te rachunki...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panowie, rachunki rachunki rachunki... Tutaj lezy najwiekszy problem


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek dlaczego polecasz zarnik 20000K? Nie za duzo niebieskiego bedzie? Widzialem zbiorniki na zarnikach 20000K i nie podobalo mi sie, swiatlo bardzo niebieskie (wlasciwie zaden argument :) ). Masz jakies doswiadczenia z tymi zarnikami? Widzialem tez zbiornik oswietlony 2x14000K Arcadia + 1x20000K Giesemann i wygladalo to pieknie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki żarnik byscie mi polecili na poczatek, jaka firma i wogule??


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest obecnie watek o tym ktory zarnik jest najlepszy. Co do barwy, to zalezy jaki kolor swiatla lubisz. Jak bardzo niebieskie to 20k, jak troche mniej to np 13k, no i czy zastosujesz jeszcze jakas aktyniczna. Mozliwosci jest wiele:)


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek planuje zamontowac 1x150W HQI i 2 x 54W T5 aktyniczne..

Pozniej dorzuce drugie 150W HQI

Zastanawiam sie nad 10k lub 14k..

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sprawdz BLV 10 000K.Do tego 2x54 T5 Aqua Blue Plus czy jakos tak.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.