Skocz do zawartości
BartY

Ad. ROWAphos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie do użytkowników?

czy płuczecie swój wkład przed użyciem? W instrukcji wyraźnie pisze żeby nie płukać, ale jak go nie płukać jak on taki ... brudny:/ . na razie wsadziłem połowę dawki jak wsadzałem do akwa to widziałem jaka ciemna woda się zrobiła i troszkę ten wkład wypłukałem, a teraz nie wiem co zrobić z druga porcja

pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie plucze sie tego wkladu Na poczatku woda jest metna ale po jakims czasie staje sie klarowna.Wiec wsadzaj reszte normalnie i nie martw sie .

Pozdr


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, chociaz bedę musiał zagryść zęby, aby dac to bez płukania:)

ja kupiłem w zoofokusie(wawa - www.zoofokus.pl) mają rowe na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak filtruje to wkladam do filtra zewnetrznego miedzy dwie warstwy waty.Woda w filtrze wpada od dolu i miesza go. Jest wtedy najlepiej wykorzystany.

Pozdrowienia


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile sobie życzą w fokusie za ROWAphos? Zastanawia się czy nie zacząć tego używać.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo trzymać to w sumpie?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie płucze a stosuje od prawie początku akwarium czyli prawie rok będzie , kolega doradził mi aby dawkę miesięczną podzielić na 4 części i co tydzień dosypywać 1/4 tej części i tak właśnie robię , mierzył to na hance i najlepsze efekty tak uzyskał pozdrawiam


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze płuczę w RO,tak z grusza,ten syfek z płukania do niczego mi niepotrzebny a chyba nie szkodzi to samemu absorberowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co tydzień dosypujesz po 1/4 i po miesiącu wszystko w kibel i od nowa? Masz to w jakimś filterku czy skarpeta, i jaki przepływ wody masz przez absorber?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tak ciekawi... Skoro rowa jest oficjalnie uznanym najlepszym producentem absorbera fosforanow, jak sprawuje sie polecany na opakowaniu test na po4 ? Uzywa ktos go ? Porownywal z salifertem ? hanka ?

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifiert to wiesz,że do bani,Hanka jako urządzenie elektroniczne jest chyba jednym z najlepszych a jeśli chodzi o test Rowy to co prawda nie miałem,ale chyba w ten sposób mierzenia to też jest jednym z najlepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do rowy używam taniej kaskady za 18 zł. Mam ją powieszoną w panelu na ściance. Mam 125 litrów, więc wsypuję do woreczka dwie łyżki stołowe. Po dwóch tygodniach, dosypuję trochę ok. jedną łyżkę. ( tyle się mieści w tej małej kaskadzie. W następnym okresie ten woreczek ląduje w przegrodzie, a świeży nowy ładuję znowu dwiema łyżkami itd. Jak mam już parę woreczków w panelu na plastikowym wieszaku, w trakcie czyszczenia panelu te woreczki z samego dołu (najstarsze) lądują w koszu na śmieci a te z góry przekładam na dół. więc w kaskadzie mam zawsze najbardziej świeży absorber.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie płukałem a efekty pozytywne były ! stosuję od 2 lat .


Piko 25L - Fluval EDGE , DSB, Lps i miękasy -fluo, cyrkulacja koralia nano , oświetlenie LED, sól TM , Rowa phos , Purigen , Chemi-pupe itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał na którymś forum, ze specjalnie piszą aby nie płukać, bo wypłukanie powoduje od razu reakcję chemiczną i duże utlenienie tych związków chemicznych. Może coś pokręciłem, ale jakoś w tym tonie pisało. Wypłukanie przed użyciem po prostu prawie o połowę zmniejsza zdolności absorbcyjne. Ten pyłek co się wydostaje to właśnie mocno absorbująca część dawki z powodu lepszego kontaktu z wodą (małe cząstki). Po reakcji chemicznej neutralizuje się i nie szkodzi niczemu w akwarium. Stąd w opisie na opakowaniu, aby się nie przejmować zbrązowieniem wody.

Należy przy tym zaznaczyć, że to bardzo mocny środek, stosowanie go na prawdę zbija fosforany okropnie w dół :)

Ja na początku włożyłem końską dawkę i wybiłem fosforany tak, że do tej pory żadnego glona oprócz szyby nie widzę, pomimo przystarawych filtrów w RO.

Zbyt duże zbicie fosforanów może szkodzić koralowcom poprzez zaburzenie równowagi pomiędzy stężeniem PO4 a NO3. Ktoś kiedyś to opisywał już tu pięknie :)


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim razie następnym razem nie będę płukał.Ja w sumie stosuję Eco Phos,ale różnicy oprócz wydajności między tymi absorberami chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.