Skocz do zawartości
atrawa

Pomocy - mój koral zaczyna się rozpadać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o pomoc pytam,

mam korala jak na zdjąciu, był slicznie napompowany albo dla urozmaicenia ślicznie pompował polipy. Od kilku dni nie rozwija się tak jak dawniej, rozwija się tylko jego prawa strona i to też jakby na 30%. Lewa strona nie pompuje się wcale a nawet zaczęła się rozpadać co widać na kolejnym zdjęciu.

Proszę o jakąś radę co mam zrobić. Parametry wody raczej ok, wszystko ładnie rośnie itd, itp.

Pozdrawiam

Artur

PS. Nie jestem do końca pewien ale wydaje się mi że problemy się zaczęły od kiedy do wody dodaje zooplanktonu firmy Aqualine (Plancto)936-img_4335at.jpg936-img_4333at.jpg


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Goniopora, dobrze widze? Jesli tak to niestety jest praktycznie nie do uratowania, Goniopory sa bardzo wrazliwe na infekcje i koncza sie one smiertelnie. W ogole trudny do utrzymania koralowiec :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za odpowiedź. Sprzedawca zapewniał że w miare łatwy :), nie ma to jak ufać sprzedawcom.

A może można go jakoś przeciąć lub coś w podobie. Miałem juz tak z euphylią że dwa gniazda zaczęły obumierać to je odłupałem i te co przetrwały żyją coraz piękniej.

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam euphile (i polip)i zgniotłem ko ręką od gury uszkadzając znaczną część tkanki a potem wpadła mi za kały i leżała miesiąć (w ciemnościach i jakiś tydzień temy znalzłem jej gałążke myślałem że jest martwa ale dla pewności podłożyłem pod hqi przy powieszchni i odziwo euphilia żyje i rozrasta się w zastraszaącym tempie.wiem że to nie xsenia ale .....


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo widzisz tak to jest trafił się koral w dostawie to pech trzeba go wypchnąć ,doświadczony morszczak go nie kupi bo i tak padnie za jakiś czas wię czeka na kogoś komu będzie można powiedziec że jest łatwy w chodowli i wypchnąć go:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

eot


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego samego był PIĘKNY z 1 tydzeń się rozwijał PIĘKNIE ale potem błazenek zaczął go męczyć i męczyć w koncu go przeniosłem w inne miejscie i w jeden dzień pokrył się brązową maziom i w 2 dni zgnił :) swiat jest kur... okrutny.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu ten koralowiec jest strasznie trudny w utrzymaniu. W naturze zyje w wodzie dosc metnej bo odzywia sie tymi drobinami ale jednoczesnie jesli miedzy polipami osadzi sie ich za duzo to tworza sie strefy beztlenowe w ktorym rozwijaja sie bakterie zabojcze dla tego korala. Wiem ze w Niemczech akwarysci probuja dalej roznych sztuczek (umieszczaja korala w specjalnym koszyczku itd...) ale nadal przezycie kilku miesiecy jest traktowane jako sukces.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem gonioporę i zostałem oficjalnie poinformowany przez sprzedawcę że jest piekielnie trudna w utrzymaniu. Cena był niska więc czemu nie.

Jak dotad - 2 miesiące - pięknie się rozwija a nawet coraz piękniej czasem z jednej strony bardziej obkórczona ale raczej w efekcie przemarszu krabika lub krewetki...

Jesli 2 miesiace to już kilka to czy mogę sobie zaliczyć sukces?


Garfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gonioporę kilka miesięcy i narazie trzyma sie dobrze, najbardziej pompuje się w południe , wieczorem jest mało rozwinięta. Był krótki okres kiedy tylko z jednej strony wypuszczała polipy ,tak jak na zdjęciu wyżej ale po kilku dniach wróciła do normy.

Ale mam z nią inny problem zebrasoma flavescens skupie jej polipy, chyba dla zabawy bo dobrze je karmię.

Jak nic sie nie zmieni to koralowiec długo tego nie zniesie, a piękny jest zwłaszcza w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi poradzil sprzedawca

- stawiac nie bezposrednio na piachu ale na jakiejs podstawce

- stawiac tak zeby polipy nie dotykaly skal, szyb i niczego innego.

- nie ZA silny prad wody

- dokarmiac

stosuje sie do tego i na razie odpukac nic sie nie dzieje, chociaz krabiki strasznie lubia po niej lazic. mam ja tez w sumie 2 miesiace jakos ale podsumowujac to ze jest trudna i to ze jestem rownie zielony jak ona sama to na razie nie mam powodu do narzekan :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiedzcie czy można odciąć kawałek który obumiera??

Postępuje niestety to obumieranie i nie wiem czy mam ją wywalić z akwa czy też pozwolić w spokoju odejść.

Prosze o konkretne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Atrawa!

Rozpadl sie?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety tak, nie pozwoliłem do końca zasyfić akwa i usmierciłem przez zamrożenie. :)

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw sie.

Na telewizorze albo w ogrodzie tez bedzie ladnie wygladal! Ale to byl ciezki przypadek do utrzymania.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.