Skocz do zawartości
lukaszra

co z tym robic ???? glony !! trudna walka :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie z dnia na dzien jest coraz gorzej zamiast coraz lepiej ,,,

jak dotkne tego czym kolwiek to sie zaraz odkleja i plywa w wodzie ,,, pytanie tylko czy to ginie czy moze wrecz przeciwnie zyje sobie w najlepsze ??

przyjemnosc stala sie udreka ,odpieniacz musze czyscic po 5 razy dziennie ,,, bo pieni takie ilosci ze nie wyrabiam ,,,,

jakies rady bo zaczynam sie poddawac ,,,:(

przesylam link do l filmu

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooo ale kisiel! Masakra ! Montuj skarpete do sumpa, weza kawal, pluco i odfiltruj to bo co kolwiek to jest to korali szybko pozbyc sie mozesz. Zrob jakies dobre foto to sprobujemu zidentyfikowac dziada


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silna infekcja dinoflagellaten.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooo ale kisiel! Masakra ! Montuj skarpete do sumpa, weza kawal, pluco i odfiltruj to bo co kolwiek to jest to korali szybko pozbyc sie mozesz. Zrob jakies dobre foto to sprobujemu zidentyfikowac dziada

nie mam sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nic nie zmienialem w akwa ,,,

tds pokazuje 0

parametry sa w listwie na dole

najlepiej napiszcie co tym robic jakie kroki podjac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak reaguje na cykl świetlny (znika rano, jest go mniej) to jest to dino, co robić? Modlić się :harhar:

Jak nie reaguje na światło to jakieś cyjanobakterie, nawet kolor taki podobny jakiś i to jak się ciągnie przypomina sinice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem i patrzylem na necie to dino nie sa bialem,,,, to jest idelanie biale czasem przezroczyste ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reaguje na światło ??? po nocy jest tego mniej ?

ciezko powiedziec

natomiast jak sie tego dotknie to odrazu sie odrywa od miejsca gdzie jest i plywa taka flegma ,,, teraz np wszystko pedzelkiem naruszylem i odlowilem siateczka ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że to raczej Dino, zaciemnij zbiornik bo przy takim natężeniu plagi chyba nic innego nie zostaje.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mi sie wydaje ,, albo ja juz przesadzam ze ta woda ciagnie lekko zgnielizna od tego ,,, taki dziwny zapach jest ,, moze to cos ukierunkuje ??

gdzie patrze to to dino zupelnie inaczej wyglada niz u mnie ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz cos do wody? Cos stosowales w ostatnim czasie?

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zidentyfikuj plagę.. bo nie wiesz z czym będziesz walczył. Najprostszy sposób na pewną identyfikację dino to prosty mikroskop z min 100x powiększeniem - urywasz gluta i na szkiełko jeżeli to dino to będziesz widział ruchliwe chrakterystyczne kuleczki.

post-12386-0-95787800-1338965746_thumb.jpg


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz cos do wody? Cos stosowales w ostatnim czasie?

ogolnie to bylo tak ,, bylo sporo glonow zielonych

jak zaczalem dozowac CA to one zaczely padac i robily sie biale ,,, wyczyscilo sie do samej skaly ,,,, pozniej caly czas dawalem sol bez nacl ,, i wg mnie wtedy poworcilo ,znowu zielone i za chwile po Waszym poscie odrzucilem ta sol a to biale cos zostalo :)

sol bez nacl odstawilem z tydzien temu ,, ale to co nie odpuszcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RowaPhos do skarpety i w pobliże pompy cyrkulacyjnej. Tylko wypłucz wcześniej Rowę w wodzie z RO.

Wymień żywice po RO. U mnie też było na TDS zero a jednak dino szalało. TDS mają 2% błędu pomiaru. A więc mimo iż pokazują zero to jednak coś tam do akwarium trafia co nie powinno. Ustaw cyrkulację tak by silny odbity strumień wody dmuchał w skałę. W miarę możliwośći dodaj jeszcze jeden cyrkulator. Ja w akwarium 50x45x40wys z panelem mam dwie pompy Tunze (6025 - 2500l/h i 6015 - 1800l/h), oraz pompę obiegową 600l/h. Zmiejsz światło. Dalej lej Balinga ale nie dodawaj już soli bez NaCl. Ogranicz mikroelementy i karmienie. No i ustaw odpieniacz na mokrą pianę.

U mnie pomogło. Wymiana żywicy pokazała jak szybko można pozbyć się dino a na zielone glony właśnie działa solidna cyrkulacja i sprawny odpieniacz.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RowaPhos do skarpety i w pobliże pompy cyrkulacyjnej. Tylko wypłucz wcześniej Rowę w wodzie z RO.

Wymień żywice po RO. U mnie też było na TDS zero a jednak dino szalało. TDS mają 2% błędu pomiaru. A więc mimo iż pokazują zero to jednak coś tam do akwarium trafia co nie powinno. Ustaw cyrkulację tak by silny odbity strumień wody dmuchał w skałę. W miarę możliwośći dodaj jeszcze jeden cyrkulator. Ja w akwarium 50x45x40wys z panelem mam dwie pompy Tunze (6025 - 2500l/h i 6015 - 1800l/h), oraz pompę obiegową 600l/h. Zmiejsz światło. Dalej lej Balinga ale nie dodawaj już soli bez NaCl. Ogranicz mikroelementy i karmienie. No i ustaw odpieniacz na mokrą pianę.

U mnie pomogło. Wymiana żywicy pokazała jak szybko można pozbyć się dino a na zielone glony właśnie działa solidna cyrkulacja i sprawny odpieniacz.

zywica wymieniona przed wczoraj takze teraz leje juz wode z ro z nowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tylko czy Dino może być fioletowe jak u kolegi? No i gdzie bąble?

before-ultra-algae-x-fauna-marin.jpg

Dinoflagellates-13.jpg

najpierw zidentyfikuj plagę.. bo nie wiesz z czym będziesz walczył. Najprostszy sposób na pewną identyfikację dino to prosty mikroskop z min 100x powiększeniem - urywasz gluta i na szkiełko jeżeli to dino to będziesz widział ruchliwe chrakterystyczne kuleczki.

Pod x100 będzie je już widać?

W jakim powiększeniu jest to zdjęcie które zamieściłeś?

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze sa tam tez cyano, stad zabarwienie. Dino moga tez miec rozne odcienie.

Te "przezroczyste" gluty u Lukasza pasuja mi do dino.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Dino może być fioletowe jak u kolegi? No i gdzie bąble?

before-ultra-algae-x-fauna-marin.jpg

Dinoflagellates-13.jpg

Pod x100 będzie je już widać?

W jakim powiększeniu jest to zdjęcie które zamieściłeś?

Tak już będzie widać szalejące gagatki. Sam tak identyfikowałem u siebie. Podświetlanym kieszonkowym mikroskopem X100. Zamieszczone zdjęcie to ok 200x na moje oko...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam gdzie w Gdansku kupic taki maly mikroskop i wtedy bedzie wiadomo co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ktos.pytal jak jest rano a wiec.rano po nocy jest tego wiecej niz jak odpali sie swiatlo wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO jest to cyjano (być może z odrobiną dino). Przyczyna - być może PO4 (nie przekarmiasz przypadkiem?).

U mnie pomógł ostatnio ChemiClean, ale wurdemanii niestety nie dała rady i odpłynęła na wieczną rafę.

Podnieś Ph i zbij PO4 i powinno być git. ;)

Powodzenia i cierpliwości, bo to uparte gadziejstwo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takich babelkow to za chiny nie ma i nie bylo ... Wg mnie.to bylo tak ..zrobily sie glony zielone bo np na monti mialem.gdzie stracila tkanke taki wachlarz z zielonych glonow ,,, zaczalem dawkowanie i z tych zielonuch zaczely sie robic biale pozniej wlasie takie wlosy i zaczely odpadax od monti tylko teraz pytanie czy to jest tego ciag dalszy czy zbieg okolicznosci i zrobilo sie cos nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.