Skocz do zawartości
adam_s

Duże wężowidło - ponoć bywa groźne bo zielone?

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę dni urządzam przeprowadzkę z likwidowanego zbiornika. Jest tam wężowidło jak na filmie. Ma około 50-60 cm rozpiętości. Mam pytanie bo zdania na forum są podzielone w przeczytanych wątkach:

Do baniaka czy do sumpa? Wygląda ładnie, ale to nie wystarczy veryangry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porzyteczna bestia ale moze faktycznie za duza, ale w 1500l jakie planujesz bedzie sie czula niezle :) sam mam chrapke na kilka wiekszych wezowidel bo ostatnie mi kraby zagryzly miesiac temu :)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym 1200 gdzie pływa, czuje się świetnie. I zapewniam, że jest pięknę. A filmik kręciłem kompaktem z ręki więc rewelki nie ma. Ale część osób co je widziała, twierdzi że jest bee, a część że jest niegroźne - wręcz pożyteczne. U obecnego właściciela jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest obficie karmione to spoko. Jeśli nie to gorsze od krewetki modliszkowej. Wpiepszy mandaryna, babkę, krewetki i ukwiały.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tomek napisał - jedno z bardziej agresywnych wężowideł - u mnie atakowały nawet śpiące w zagłębieniach ryby. Ja bym eksmitował.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy i tak trafi do mnie, bo tamten baniak idzie do likwidacji. W sumpie będzie miało w komorze 48 litrów wolnej przestrzeni rambo.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde masakra, moj ma 20 cm ale wcina płatki regularnie :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ma jakies trzydziesci a pozostale 5 po jakies 20. Kazde inne. Jedza co uda im sie zlapac podczas karmiennia ryb czy korali. Dwa z nich sa na tyle cwane ze podczas karmienia wchodz po skale tuz pod powierzchnie wody i obracajac sie do gory pyskiem lapia mackami , lub zagarniaja do pyska pokam ktory plywa po powierzchni. W nocy wypelzaja z kryjowek i powoli pomykaja po piasku w poszukianiu resztek. Potrafia sie tez wspiac po czystej szybie.

Wzmianek w internecie ze zje rybe jest sporo, nawet opis jak to sie rzekomo dzieje, ale czytajac anatomie i preferencje pokarmowe ciezko mi to sobie wyobrazic. Fotek brak mimo ze rzekomy proces ukatrupienia ofiary i zjedzenia wcale nie trwa blyskawicznie. Poza tym to nie waz ze zje ofiare wieksza od siebie. Poki co jak nie zobacze to nie uwierze. Dla mnie glwone pytanie to jak zabija ten filtartor. Zbyt plochliwe, ucieka przed jakimkolwiek dotykiem. Nie ma jadu, niezbyt szybkie, a te niby kolce to mini mni przyzsawki ktore po wychwyceniu zawiesinny z wody przekazuje sobie do pyska co wyglada jak efekt domina

Rano postaram sie wrzucic filmik i klka fotek comoje wyrabiaja.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Rano postaram sie wrzucic filmik i klka fotek comoje wyrabiaja.

czekamy :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



p1040883j.jpgp1040893j.jpgp1040897aw.jpgp1040908g.jpgp1040909b.jpgp1050329g.jpg


p1040914y.jpg Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Grzegorz, zwiększyłeś szansę dla niego na baniak główny. Mimo że monstrum lub jak kto woli potwór to jest nie powinien bałaganu narobić. Każda forma życia wg. mnie jest ciekawa niezależnie od wyglądu. Nie mam zapędów na "lukrowanie" baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już się zastanawiałem czy aby w dobre ręce potwór powędruje .

ale skoro ma mieć dobrze w głównym zbiorniku to OK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, zerknij sobie na ten nr Akwarium - jest fajny artykuł o wężowidłach.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam, zerknij sobie na ten nr Akwarium - jest fajny artykuł o wężowidłach.

Kamil czytałem i dlatego miałem wątpliwości. Szczególnie co do opisu w ostatniej części artykułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeżarl mi kilka krewetek,ślimaków i cholera wie co jeszcze :( piękne jest to fakt ,ale wielki szkodnik w akwarium :(


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przy wielu zwierzakach dużo zależy od karmienia, najedzone ryby też często nie ruszają korali, które teoretycznie figurują w ich menu. Ale przy tych gabarytach wężowidła psa pilnowałbym nieco uważniej :whistle:

A co do różnych zachowań zwierzaków znalazłem fajny cytat:

"Nie ma bezpiecznych krabow. Sa tylko kraby najedzone"

Ron Shimek


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak te "zielone " ale ja mam Ophiomastix annulosa i ze wzgledu na swoje rozmiary chyba sie nie sprzeda i zostanie u mnie :question: ale to bardzo neutralny zwierzak wprost to inne zwierzeta go gnebia a on wesolo pomachuje lapami , wiem ze niektore odmiany nie sa bezpieczne i potrafia wyzrec wszystkie bezkregowce , napewno jest zasada ze jak glodny to rozrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest na 99,99% Ophiarachna incrassata na reeflexie opisali go tutaj: http://pl.reeflex.ne..._incrassata.htm

Z opisu wygląda, że jak niedopieszczony to małe rybcie potrafi "chrumknąć". Ale wszystko przecież w akwarium trzeba karmić, bo się powyżera nawzajem thumbup.gif.

Grzegorz ma takie same i jakoś nie narzeka.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Było kiedyś takie u nas i zjadło małego mandaryna :/ Dostało dożywocie w sumpie i tam było karmione xenią, filetami rybnymi itp. Ta jego "puszka", to skąd wyrastają nogi, jest dosyć rozciągliwa wbrew pozorom i potrafi tam sporo upakować. Mam chyba nawet jakieś zdjęcia... Oddaliśmy go gdzieś do innego baniaka:) miałem nieprzyjemność łapać go do worka gołymi rękami (w żadną siatkę się nie mieścił) i te "przyssawki" są ostre i niewielka ryba nie ma szans.

Jak by go karmić to może jakoś dogadał by się z resztą, ale to takie trochę siedzenie na minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lew czy niedzwidz z braku laku to i czlowkia zje. Tak to jest ze zwierzatmi. Jak gloduja to i w ramach desperacji zjedza co zupelnie nie jest w ich menu. Moje male P. alleni spaly nietkniete w jamkach skalnych tuz przy klebowisku.

Adam kup, wpusc. Karmisz ryby korale zielony monster tez cos zlapie. Karisz skromnie to mussz raz na jakis czas dac cos prosto pod pysk.

Dalej obstaje przy tym ze poki nie zobacze to nie uwierze.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lew czy niedzwidz z braku laku to i czlowkia zje. Tak to jest ze zwierzatmi. Jak gloduja to i w ramach desperacji zjedza co zupelnie nie jest w ich menu. Moje male P. alleni spaly nietkniete w jamkach skalnych tuz przy klebowisku.

Adam kup, wpusc. Karmisz ryby korale zielony monster tez cos zlapie. Karisz skromnie to mussz raz na jakis czas dac cos prosto pod pysk.

Dalej obstaje przy tym ze poki nie zobacze to nie uwierze.

Decyzja zapadła zostaje jak najbardziej, widziałeś na filmiku jak ładnie je. Poza tym jest przepiękny. Natomiast jak coś przeskrobie to na bieżąco się decyzje podejmie co z fantem zrobić.

Zauważyłem, że w naszej forumowej "demokracji" zdania są podzielone. Nie wszystko wszystkim musi się podobać. No cóż to wg. niektórych będę miał wypaczony gust. harhar.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdania sa podzielone bo kazdy prowadzi akwarium po swojemu i wie co w trawi piszczy. Poza tym zwierzeta mimo e sa tego samego gatunku moga miec inne upodobania bo pochodza z innych strew odlowu. Przyklad z Chelmonami. U jednych wykosci aptaisie rurowki i za zoaski lub male tubki bedzie sie bral u innych nie rusza niczego.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, powiesz mi czy one są delikatne dla małych szczepek LPS lub SPS? Nie przewracaja ich? Sam po tym jak widziałem je u Ciebie to jestem napalony na jednego ale nie wiem którego wybrać i czy nie będzie mi przewracal szczepek?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo sprawni alpinisci. Na korale nie wlaza, moze cos miekiego ulegajacego pod ich ramionami sparwoia ze nie czuja sie pewnie. Z SPS-ami nie wiem.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mnie ciekawi. Czy nie bedą przewracaly małych szczepek. W zasadzie są od nich o wiele większe i mogą bez problemu po szczepkach chodzić. Tylko pytanie czy robią to raczej delikatnie czy lecą jak popadnie.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.