Skocz do zawartości
ipe2

RED SKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawiam nad odpieniaczem i widze Red Skim co sadzicie o tym odpieniaczu czy ktos mial stycznosc

z ta Polska zabawka?


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem w jednej z realizacji - RS250, moim zdaniem bardzo dobre odpieniacze, wykonanie na bardzo wysokim poziomie, zastosowane rozwiązania podłączenia pompy oraz kupka bardzo fajne, choć wiem że koledzy w DIY też już takie stosują. Odpieniacz jak na swoją moc bardzo bardzo cichy. Wydajność - trudno oceniać, wg mnie duża moc, kreci wodę w systemie ~1500l z bardzo dużą ilością ryb i daje radę.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma nie odpowiada na e-maile - pisałem dwa razy, raz gdy szukałem dystrybutora, drugi raz gdy szukałem wirnika (to był adres do "24h support" :wallbash: ). Widziałem ich filtry przepływowe i w porównaniu z Deltekiem wyglądają trochę na "DIY" :thumbdown: . Oglądając renderingi odpieniaczy mam wrażenie że pompy mają te same gabaryty co obiegówki - w odpowiadających im Bubble Kingach pompy do odpieniaczy są znacznie masywniejsze niż obiegówki o podobnym przepływie. Nie wiem czy przypadkiem nie ma to na celu redukcji hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

ipe2 ja na twoim miejscu bym się skupił na dochodzeniu czy jest lepszy niż BK.

BK250 jest aktulnie 1000zł tańszy od RS250.

Teaz trzeba by się dowiedzieć czy to 1000zł dodatkowe w RS coś daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Firma nie odpowiada na e-maile - pisałem dwa razy, raz gdy szukałem dystrybutora, drugi raz gdy szukałem wirnika (to był adres do "24h support" :wallbash: ). Widziałem ich filtry przepływowe i w porównaniu z Deltekiem wyglądają trochę na "DIY" :thumbdown: . Oglądając renderingi odpieniaczy mam wrażenie że pompy mają te same gabaryty co obiegówki - w odpowiadających im Bubble Kingach pompy do odpieniaczy są znacznie masywniejsze niż obiegówki o podobnym przepływie. Nie wiem czy przypadkiem nie ma to na celu redukcji hałasu.

Dystrybutora masz np tu:

http://www.zanclus.net/

odpowiedz mysle ze dostaniesz "od reki" ale nie wczesniej jak w poniedzialek, w Polsce jest dluugi wekeend i jeszcze euro :D

Jednak przy tej cenie ja bym wybral BK ( nawet uzywanego :D )

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ipe2 ja na twoim miejscu bym się skupił na dochodzeniu czy jest lepszy niż BK.

BK250 jest aktulnie 1000zł tańszy od RS250.

Teaz trzeba by się dowiedzieć czy to 1000zł dodatkowe w RS coś daje.

coś Ci się chyba pomyliło bk250 kosztuje ok6000zł a RS ok 5000zł to jakim cudem BK jest tańszy o 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ipe2 ja na twoim miejscu bym się skupił na dochodzeniu czy jest lepszy niż BK.

BK250 jest aktulnie 1000zł tańszy od RS250.

Teaz trzeba by się dowiedzieć czy to 1000zł dodatkowe w RS coś daje.

Na stronie dystrybutora cena RS 250 jest niższa od BK 250 o 600 pln.

Mam odpieniacz RS 300 Prestige , jestem z niego zadowolony aczkolwiek uważam , że też ma wady , sądząc jednak po budowie RS i BK są to bardzo zblizone kosntrukcje i wady się pokrywają. Więc ja osobiście wspierałbym naszą rodzimą produkcję :) , nie możesz też zapomnieć o serwisie , i tu wydaje mi się , że jednak RS ma przewagę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz brać pod uwagę te dwa odpieniacze to nie zapomnij jeszcze o tym Vertex Alpha Cone Skimmer 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja pisałem o stożku BK 250, bo 250 deluxe i 250i są oczywiście dużo droższe od RS 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zapytam tak ktory najlepszy do ponad 500l red skim 200 ,bk 180 czy vertex alpha


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

dobra zapytam tak ktory najlepszy do ponad 500l red skim 200 ,bk 180 czy vertex alpha

Sam sobie odpowiesz na to pytanie jak okreslisz sie co w tym akwarium bedziesz hodowal :)

inne wymagania maja SPS-y, inne LPS-y a jeszcze inne korale miekkie

Sprzet nalezy dobierac do "zycia" w akwarium a nie ilosci wody ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz ,że cytuję

Stawiam nowe Pacific Sun + Red Skim

więc chyba już wybrałeś ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym kupowac nowego Red Skim to mocno bym sie zastanawial nad uzywanym BK 250. BK 180 moze byc za maly. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani, ja w moim poprzednim baniaku maiłem BK180, (zresztą mam go do dziś i noszę się z zamiarem wystawić go na allegro), w obiegu było ok 600l i spokojnie sobie z tym radził. Mam porównanie do RS250 i pomijając już że red skim był większy to bił na głowę w głosności pracy BK.

Według mnie, te trzy odpieniacze (RS200, BK180 i lina vertex) są na tym samym poziome wydajności - wiec po co przepłacać


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

wiec po co przepłacać

A może o to właśnie chodzi. Warto zauważyć, że kolega nie stawia akwarium SPS, konikarium, czy niefoto

- on stawia pacific sun + red skim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BK polecam, używałem BK160 i byłem zadowolony, teraz używam BK250 DeLuxe i też jestem zadowolony, nie zauważyłem wad w BK, odpieniacze warte swojej ceny, w BK250 DeLuxe duża możliwość regulacji do odpowiedniego litrażu i obsady,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutora masz np tu:

http://www.zanclus.net/

odpowiedz mysle ze dostaniesz "od reki" ale nie wczesniej jak w poniedzialek, w Polsce jest dluugi wekeend i jeszcze euro :D

Jednak przy tej cenie ja bym wybral BK ( nawet uzywanego :D )

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Pierwszego maila wysłałem 13 Grudnia 2011 na adres info@aquaspecial.com, drugiego 13 Stycznia 2012 na adres serwis@aquaspecial.com. Ten weekend to coś baaardzo długi jest. Jakbym na nich miał polegać to szybciej bym zarobił na obrabiarkę CNC, kupił ją sobie, nauczył się obsługi i wystrugał sobie odpieniacz własnoręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.