Skocz do zawartości
sanczo86

Czas pokazac moją malą rafke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mała aktualizacja wczoraj dotarła do mnie alveopora oraz Catalaphyllia jardinei parametry bez zmian po4 - niewykrywalne no3 - 10

post-14450-0-63223400-1344798247_thumb.jpg

post-14450-0-41666200-1344798257_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Wysokie NO3 może być od dużego obciążenia zbiornika i w związku z tym intensywnego karmienia. Jak nie możesz nic z tym zrobić dłuższy czas to zredukuj obsadę.

Akwarium jak akwarium, ale ten pokolec w 120 litrach to błąd. Ma za mało miejsca i się męczy. Dla pokolców typu żółtek minimum wg. mnie to ok. 250 litrów.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie NO3 może być od dużego obciążenia zbiornika i w związku z tym intensywnego karmienia. Jak nie możesz nic z tym zrobić dłuższy czas to zredukuj obsadę.

Akwarium jak akwarium, ale ten pokolec w 120 litrach to błąd. Ma za mało miejsca i się męczy. Dla pokolców typu żółtek minimum wg. mnie to ok. 250 litrów.

pozdro

dzięki ale ja niemam pokolca a jeśli chodzi o żółtka to niema problemu bo w styczniu startuje na większym baniaku bo ten jest zamały i niestety nie mam sumpa wiec postanowiłem postawić akwarium red sea 250 zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę na fotce żółtka czyli Zebrasoma Flavenscens i jest to pokolec Kolego.

to przepraszam niewiedziałem mój błąd.Narazie jest takiej wielkości ze mu jest tu dobrze przynajmniej patrząc się na niego tak wnioskuje

a do stycznia powinien wytrzymać.W tym akwarium nieopłaca się stawiać sumpa bardzo wysoki koszt połowa kwoty kupna nowego większego baniaka z lepszym sprzętem.Przy okazji mam pytanie postanowiłem założyć hodowle phytoplanktonu i mam z firmy grotech lecz przeczytałem na forum jak to się robi i klapa kolor jest lekko zielony i podpowiedziano mi żeby wlać troszkę nawozu do kwiatów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to korale lubia troche NO3 (chociaz zdaje sie brazowe sie od tego robia), ale PO4 trzeba trzymac w dolnej granicy, 0.003 max. Niech mnie ktos poprawi jest zle pisze.

Ja pamietam jak startowalem, lalem jakies Seachem/Brightwell gdzie bylo napisane, ze mozna wszystko wkladac od pierwszego dnia, oby to wlewac codziennie hehe to chyba jakis zestaw bakterii na start byl.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja zrezygnowałem z biopellets oraz siporaxu odczekałem az parametry obniża się w tej chwili daje tylko NO3:PO4-X red sea 1ml dziennie a dla korali reef energy A B red sea zanim wpuściłem ryby kupiłem korale potem rybki oraz krewetki.jeśli chodzi o ukwiały zrezygnowałem z nich postanowiłem chodować euphillie a oto kila zdjęć

Pamietam jak dozowalem cos podobnego, tylko Brightwell: BioFuel+MicroBacter7. Dzialalo super, ale przegapilem moment, kiedy NO3 i PO4 zlecialy do zera, nie zmniejszylem w pore dozowania BioFuelu i dostalem mega hair algae. Walczylem z tym przez kilka miesiecy.


65L Tank + Deltec MCE600 + Eheim Pro 3e 2078 Canister (only live rock) + custom made Bio-Pellets reactor. 2xVortech MP10W. Pacific Sun "Black Python" 160W Cree LED. No socks. No sump. No water changes.

Feeding daily: Live Reef Flourish, Oyster Relish, Rotivits - enriched rotifers

Galeria

2207_2219.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak dozowalem cos podobnego, tylko Brightwell: BioFuel+MicroBacter7. Dzialalo super, ale przegapilem moment, kiedy NO3 i PO4 zlecialy do zera, nie zmniejszylem w pore dozowania BioFuelu i dostalem mega hair algae. Walczylem z tym przez kilka miesiecy.

dzięki za podpowiedz jak narazie jestem zadowolony z nopoxa skutków ubocznych niewidzę chociaż powiem szczerze ze jest to prawie to samo co bym dawkował vodke tylko w innej postaci i nazwie.Jak niespadanie mi trochę no3 to spróbuje redukcje rybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili moja rafka wygląda tak i te zdjęcia dedykuje tym osobom które wróżyły mi porażkę i to zdopingowało mnie do większej pracy i nauki i powoli powoli do przodu

post-14450-0-33559600-1344877479_thumb.jpg

post-14450-0-06575700-1344877492_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam małe pytanko ponieważ dziś moim oczom pokazał się ślimaczek dość spory bo 2,5 cm zaczełem szukać co to za stworzenie i okazało się ze to dolobella.Moje pytanie to zostawić go czy oddać do sklepu bo ja jakowych glonów nie mam więc będzie głodował chociaż nie wiem jak długo go posiadam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.