Skocz do zawartości
sanczo86

Czas pokazac moją malą rafke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadeszla kolej namnie zeby pochwalic sie moja mala solniczka.Akwa wystartowalo 3.05.2012 czyli nadal dojrzewa narazie sklad skromny ale na wszystko jest czas i pora narazie moje akwa to:

-akwa 120l

-23 kg zywej skaly (mam zamiar dolozyc skaly do 30 kg)

-4 kg zywego piasku

-odpieniacz blu skimmer 550

-wbudowany filt z biopellets absorber PO4 oraz troszke wegla aktywnego

z czasem chcem zrobic dwa reaktorki do biopellets orac PO4 ale to z czasem

-oswietlenie narazie skromne dwie swietlówki biala oraz morska oczywiscie dopasowane w sklepie pod moje akwa

-2 blazenki (ultimatum mojej zony)

-3 wundernami

-krab pustelnik

-krab mitrax

-2 ukwialy

-xenia

-tubki rorowki

-reszte nazw niepamietam ale ze zdjec poznacie napewno

zasolenie 35 promili

mg-1200

ca-410

kh-8.1

PO4-0.027

NO3-0.91

temp. 25.5

prosze tylko zebyscie mnie oszczedzili bo jeden blad popelnilem a mianowicie zle tapete przykleilem ale ja poprawie jak na razie zle wyglada ale czekam na wene zeby to poprawic

post-14450-0-45269700-1339251018_thumb.jpg

post-14450-0-89804400-1339251054_thumb.jpg

post-14450-0-93366900-1339251065_thumb.jpg

post-14450-0-32988700-1339251078_thumb.jpg

post-14450-0-87732200-1339251092_thumb.jpg

post-14450-0-30212800-1339251114_thumb.jpg

post-14450-0-80970100-1339251131_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie fajny baniaczek... ale moim zdaniem to jak do miesięcznego zbiornika sporo tego życia wsadziłeś. Zakładałeś na nowej solance czy miałeś wodę działającego zbiornika?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli druga fota oddaje faktyczny wygląd tła to dla mnie super jak się jeszcze przygloni to będzie jeszcze lepiej.:thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksza czesc wody byla z dzialajacego zbiornika wiec spokojnie moglem juz dawno wkladac zycie ale wolalem odczekac troszke czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko jak na początek, ale za szybko tam włozyłeś ukwiały, do tego 2 sztuki.

Mogłeś poczekać aż glony zejdą. Tło polecam czarne.


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieksza czesc wody byla z dzialajacego zbiornika wiec spokojnie moglem juz dawno wkladac zycie ale wolalem odczekac troszke czasu

Taa... Na filmach reklamujacych reef maxa tez wkładamy życie od razu. :-) Ale spoko ja przy swoim pierwszym baniaczku zrobiłem to samo. Później dziwiłem się skąd te plagi???


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladne szkielko, wydaje sie wieksze


Akwarium: 40x30x25, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada HBL701 600L\H (purigen, żywa skała) Resun Waver-2000, Sól: Instant Ocean, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 07.03.2012

4629_4635.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowiek uczy sie na bledach ale jestem dobrej mysli jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku a zreszta kazdy baniaczek jest inny i inaczej dojzewa wiec niema co poruwnywac ale moge byc w bledzie :whistle:

Edytowane przez sanczo86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako lekko rąbnięty esteta napiszę... styropianowy podkład daje po oczach. zbiorniczek ładnie się zapowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako lekko rąbnięty esteta napiszę... styropianowy podkład daje po oczach. zbiorniczek ładnie się zapowiada.

no niestety tylko steropian mialem odreki pod reka wiec go uzylem ale spokojnie wlasnie mam w planach obok postawienie akwarium 300l red sea cala zawartosc przeskoczy do wiekszego i to niepopelniajac tych samych poprzednich bledow :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale koledzy mają racje, też dałem sie ponieść fantazji przy pierwszym baniaku i niestety ale troche życia wysłałem na wieczną rafę.

Ukwiały to wymagające zwierzaki, zresztą po miesiącu od zalania to wszystko jest wymagające. Powodzenia i radar daj jeszcze z dwa miesiące minimum dojrzeć baniakowi, szkoda życia i twoich pieniędzy. Jak zaczniesz dodawać życie to pomału, przy takim litrażu nie mozna na raz za dużo bo przeciąża się szybko system.

Pozdrawiam


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ fajny. Podoba się. Natomiast odnośnie życia no to faktycznie za wcześnie. Wiem, że ciężko się powstrzymać ale przy takim N03 to trzeba poczekać. Błazny to przeżyją bo one są bardzo wytrwałe natomiast ukwiały już nie i w razie czego padną w pierwszej kolejności.

Powodzenia i zachęcam do częstej aktualizacji :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jesli NO3 mam za wysokie wiec powiedzcie jak go obnizyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ fajny. Podoba się. Natomiast odnośnie życia no to faktycznie za wcześnie. Wiem, że ciężko się powstrzymać ale przy takim N03 to trzeba poczekać. Błazny to przeżyją bo one są bardzo wytrwałe natomiast ukwiały już nie i w razie czego padną w pierwszej kolejności.

Powodzenia i zachęcam do częstej aktualizacji :welcome:

jakim no3 0.9 to według ciebie jaki wynik?według mnie żadna tragedia


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim no3 0.9 to według ciebie jaki wynik?według mnie żadna tragedia

niewiem ja mam testy red sea i na wskazniku mi pokazuje 4 co oznacz 0.91 w sklepie do którego chodze (przyznam ze wlasciciel duzo mi pomogl a tu w hollandi az tak na kase nie leca tu bardziej liczy sie klijent)powiedzial ze jest wsam raz nie za malo nie za duzo jak na miekasy to dobrze bo ladnie beda rosly itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miekasy spokojnie będą żyły i jak no3 bedzie duzo wyzsze a co nie którzy jak pisali maja no3 50 i koralowce maja się dobrze.Jesli nie masz spsów to nic nie kombinuj


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miekasy spokojnie będą żyły i jak no3 bedzie duzo wyzsze a co nie którzy jak pisali maja no3 50 i koralowce maja się dobrze.Jesli nie masz spsów to nic nie kombinuj

dzieki ale narazie przejmuje sie ukwialami poniewaz jak koledzy stwierdzili sa wymagajace i moje parametry im nie sluza wiec zastanawiam sie zeby zaniesc je do sklepu do czasu asz parametry beda im pasowaly zas z drugiej strony sporo osob mi mówi ze jest wszystko ok wiec niewiem co mam robic oszalec mozna mi nie chodzi o kase tylko oto zeby bylo ok szkoda zycia zeby sie zmarnowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale narazie przejmuje sie ukwialami poniewaz jak koledzy stwierdzili sa wymagajace i moje parametry im nie sluza wiec zastanawiam sie zeby zaniesc je do sklepu do czasu asz parametry beda im pasowaly zas z drugiej strony sporo osob mi mówi ze jest wszystko ok wiec niewiem co mam robic oszalec mozna mi nie chodzi o kase tylko oto zeby bylo ok szkoda zycia zeby sie zmarnowalo

Spokojnie :-) trochę czuję się winny tej dyskusji więc powiem Ci że NO3 na tym poziomie jest OK. Wszystko co chcałem powiedzieć w pierwszym poście, to to, że na zamknięcie cyklu azotowego potrzeba nieco czasu więc nie ma co wprowadzać zbyt dużo życia do młodego zbiornika na raz bo można przedobrzyć.

Musisz też pilnować parametrów i utrzymywać je w miarę możliwości na stałym poziomie, bez szaleńczych wahań. Wszystkie zmiany wymagają czasu. Prawda jest taka, że lepiej mieć nieco gorsze parametry niż szybko dążyć do zmiany na wzorcowe i powodować skoki...

Aby Ci nieco pomóc podaję Ci wzorcowe oraz w nawiasie zakres dopuszczalnych parametrów:

Zasolenie: 1,023 (1,020 - 1,025)

PH: 8.0 (7.9 - 8.2)

KH: 7-8 DkH (6-10)

N02: 0 (0-0.05)

No3: 5 (0-30)

PO4: 0,01 (0-0,05)

Ca: 430 (300 - 450)

Mg: 1330 (1300 - 1400)

Testy propnuję firmy Salifert lub No3 PO4 Hanna

Pozdro...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki uspokoiles mnie troszke bo czasami mozna zbzikowac kazdy mowi co innego i czasami niewiem co myslec ale narazie parametry od 2 tygodni sa caly czas na tym samym poziomie jesli chodzi o testy mam do dyspozycji kilka firm na sklepie robilismy test na mojej i jego wodzie kazdymi testami i red sea najlepiej wyszedl jedynie niemielismy hanny bo tu jest bardzo droga i jej niestosuja jesli o red sea stosoje ich wszystkie preparaty zaczynajac od preparatów na wzrost na color srodki odzywcze dla korali itp jak narazie dokladnie niewypowiem sie jakie efekty bo zawczesnie na jakiekolwiek wnioski ale jesli chodzi o KH, MG, CA, jestem zadowolony dziala to podobnie jak balling który opisójecie na stronie wiec z tym nie mam problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was male pytanko od 2,5 tygodnia mam stabilne parametry moze nie najlepsze ale stabilne w filtrze mam wstawione absorbery na PO4 NO3 i co ciekawe czekam az mi je obniza a tu nic caly czas wszystko stoi w miejscu czemu niemoge zbic PO4 NO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wyciągnij te absorbery i daj sobie trochę spokoju - a tym bardziej baniakowi. Baniaczek musi spokojnie sam dojrzeć bez wspomagaczy bo potem się od plag nie uwolnisz i zamiast cieszyć oko to będziesz sie tylko wkurzał.

Fakt - jak już wcześniej koledzy napisali za wcześnie włożyłeś życie do baniaka i obciążyłeś jeszcze nie ustabilizowany system. Teraz to tylko musisz cierpliwie poczekać i nic nie kombinuj bo tylko pogorszysz sprawę. A może wcale nie będziesz potrzebował tych absorberów ?

Jakie teraz masz parametry ? Pamiętaj że Miękasy nie lubią zerowych parametrów tak jak SPSy.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie moje parametry to no3-4 (0,91) po4-0,08 (0,027) testy red sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mała aktualizacja zrezygnowałem z biopellets oraz siporaxu odczekałem az parametry obniża się w tej chwili daje tylko NO3:PO4-X red sea 1ml dziennie a dla korali reef energy A B red sea zanim wpuściłem ryby kupiłem korale potem rybki oraz krewetki.jeśli chodzi o ukwiały zrezygnowałem z nich postanowiłem chodować euphillie a oto kila zdjęć

post-14450-0-90561800-1341852673_thumb.jpg

post-14450-0-69523500-1341852688_thumb.jpg

post-14450-0-51661000-1341852705_thumb.jpg

post-14450-0-26646400-1341852723_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do was małe pytanie otóż zaobserwowałem ze moje korale lepiej się otwierają gdy temp jest 26 26,5 gdy jest 25 są otwarte ale nie tak.Termometr mam elektroniczny i zwykły dla pewności a na forum wyczytalem ze najlepszą optymalna temp. jest 25 stopni.Czy w tym przypadku mogę ustawić 26 stopni jako optymalną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.