Skocz do zawartości
tom-81

Projekt lampy led do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chcę sklecić lampkę led na diodach cree 18 sztuk, 3 kanały w sumie 50. Narazie bez bajerów :rambo: właczanie i wyłaczanie i regulowanie 2 i 3 kanału:

1. kanał 6 sztuk XP-G R5

2. kanał 6 sztuk XP-E ROYAL BLUE

3. kanał 2 sztuki XP-E ROYAL BLUE, 2 sztuki XP-E ZIELONA, 1 sztuka XP-E CZERWONA, 1 sztuka XP-E pomarańczowa

A oto zasilecze do zastosowania:

1: kanał taki zasilacz

2 i 3 kanał : taki zasilacz

Czy istnjeje możliwość zastosować jeden zasilacz? proszę o rady kolegów którzy mają zdecydowanie duuużą wiedzę na ten temat, z góry dziękuję za rady :unworthy:

Aha lampka docelowo stanie nad akwarium 90 litrowym, wszystkiego po troszku wiem, że to nie demon pojemność ale wyznaję zasadę małe jest piękne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Albo jeden zasilacz i 3 drivery albo 3 zasilacze zmiennoprądowe.Ja bym poszedł w stronę zasilacza i 3 driverów bo potem ino sobie sterownik podepniesz.

Według mnie bezsensowna ilość diód zielonych czerwonych i pomarańczowych bo jak je rozłożysz żeby było ładnie wymieszane światło

Na białe za duży amperarz 1,4A

a na RB słabo 0,7A

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wzorować na lampie Pacific Sun, myślałem kanał z tymi kolorowymi puścić w środku a na zewnątrz na przemian biała i rb, a jeśli zasilacz to jaki 60w czy 100w zostawić zapas na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Zasilacz na 18 diód spokojnie 100W zawsze licz z 20% więcej.Ja bym zrobił 6CW 6RB 3G 3R a jak bez sterownika to XP-G zastąpił bym XP-E

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W danych technicznych dla białych jest podane iż maximum to 1500mA, a dla rb to od 350 do 1000mA, moze grymaszę ale wydaję mi się ze jest ok... ale dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mi nie chodzi o dopuszczalne prądy,tylko jaki sens dawać xp-g na 1.4A a potem skręcac na 30% bo jak dasz więcej to będzie biało w akwarium no chyba że tak lubisz.

Rób jak uważasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm złapałem :wallbash: a ty na jakim prądzie dałbyś białe i RB aby było ok? a co myślisz o takim driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ten driver jest tylko do 23V według specyfikacji białe XP-E 0,9A Xp-G 1,1-1,2A reszta na 0,9A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :unworthy: ostanie pytanie dotyczące zailacza moc to 100w a ilu woltowy?? aby to hulało bez problemu (przerąbane być humanistą :wallbash: )

Edytowane przez tom-81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

jeśli nitka ma mieć 3 diody to 12V Ty chcesz miec 6 diód na nitce więc kup sobie 24V 100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nitka ma mieć 3 diody to 12V Ty chcesz miec 6 diód na nitce więc kup sobie 24V 100W

jeżeli 3 diody w nitce to 14V :) przy 12v i np driverach na mbi nie osiągniesz zadanego prądu :)

3 kanał jeżeli w takiej konfiguracji diod jak w pierwszym poście to prąd max 500mA w tym kanale

zasilacz spokojnie 75W wystarczy


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zastosowaniu soczewek? czy to zbedny bajer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał 100w w ledach nad twoim akwa to ok , w twoim przypadku nie kombinował bym z soczewkami


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie co chcę zrobić to jest w diodach 50W, więc może by to wzmocnił widziałem w lampach Blau że są zastosowane soczewki 60* czy może zabardzo kombinuje?

Edytowane przez tom-81 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soczewki w lampie i uważam, ze bardzo poprawiają wydajność.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawężają kąt świecenia, co przy niskim zawieszeniu czy większych odległościach diód od siebie skutkuje słabym mieszaniem barw. Niewątpliwie jednak pogłębiają bliki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę i myślę a może wykonać hybryde led + 2x24w t5?w tedy bym zrobił 1 i 2 kanał plus jedna dzienna i jedna aktynika na świetlówkach, jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.