Skocz do zawartości
Marcin14

Pasożyt, czy co to jest? W grzybku...

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem w grzybku takie coś jak na zdjęciu, grzybek bardzo mocno skurczony, wcześniej tego nie widziałem, od jakiegoś czasu grzybek miał "stopkę" dość dużą ale myślałem, że to od karmienia... Po pierwsze, co to jest? Po drugie co z tym zrobić?

91951389.jpg

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jest to wydzielina grzybka - musiało go coś podrażnić np. jakaś skałka na niego spadła albo ryba go dziabnęła. Nic nie robić, jeżeli będzie miał spokój to nic mu nie będzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to mnie trochę uspokoiłeś, jednak nie wiem co go mogło podrażnić, nic na niego nigdy nie spadło (bynajmniej u mnie), a błazny są nie całe 2 tygodnie i jak na razie do takich "głębokości" się nie zapuszczały, chyba, że to wieloszczet ale często chodziły obok niego wieloszczety i nigdy tak nie reagował. Zobaczę co będzie później... Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien sie pozbierac, ale jak bedzie czesciej wywalal wnetrznosci to cieniutko to widze. Daj mu spokoj, jesli toylko jemu sie przydarzylo tojak kolega napisal cos go musialo podraznic.

U siebie taki widok mialem gdy zbiornik dojrzewal i gdy sie destabilizowal z jakiegos powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to widziałem podobne obrazki jak brzydal zjadł wszystkie aiptasie i szukał papu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak (112L) stoi od chyba listopada 2011. Ale prędzej były ciut mniejsze baniaki (84L i 37L) a woda zawsze z dojrzałych baniaków. Wszystkie koralowce w super kondycji, twarde rosną szybciej od miękkich, euphylia zaczyna się dzielić i wypuszcza nową główkę, parametry stabilne, nigdy nie było choroby. Mam nadzieję, że to tylko podrażnienie... Wgl. to mi grzybki (obok jest mniejszy) przestały rosnąć (łącznie z zoanthusami, których została 1/3), po krótkotrwałym przejściu na sól IO, gdy zobaczyłem, że zaczyna się baniak sypać powróciłem do TM bio actif i od mniej więcej lutego robię podmianki 50/50 IO/TM (zostało mi kilka kg IO... no trochę dużo ale zaczyna się kończyć...).

Ja brzydala nie mam, tylko bogessi (i jedna aiptasiojadalna, której jeszcze nie zidentyfikowałem bo się kryje i jest mała), poza tym pustelnika ale dzisiaj nie widziałem by się zbliżał do grzybka.

To nic, czekam do jutra co z grzybkiem będzie... za 30 minut gaśnie światło...

Dzięki wszystkim.

EDIT:

Grzybek już ma swoje wnętrzności schowane :) może sobie chciał generalne porządki zrobić :D

Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Marcin14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.