Skocz do zawartości
mardinus

Oswietlenie w refugium przez całą dobę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak sobie myslę czy nie byo by ok dać oświetlenie w refugium przez całą dobę?

Wtedy glony mają 2 razy wiecej czasu na rosnięcie ....

I filtracja jest 2 razy wieksza....

Teraz tak zrobiłem (na poczatku) conajmniej do czasu rozrostu glonów .

Ale czy nie warto włączyć światło na stałe ? na cały czas?

Co myslicie o tym?


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslimy ze to dobra idea :) Caulerpy zniosa takie oswietlanie bez szwanku.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym, jakim swiatlem oswietlacie swoje refugia???

Ja oswietlalem refugium przez 12 godz/doba od tygodnia zaczolem swiecic non stop i zauwazylem ze liscie staja sie przezroczyste Nie wiem czy jest to wina oswietlania 24h czy moze jakis innych parametrow.Poczekam jeszcze troche i jak dalej tak bedzie to wroce do 12 godzin na dobe.

Pozdr.


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to proces fotosyntezy przebiega w sposób następujący: w dzień rośliny pobierają dwutlenek węgla a w nocy wytwarzają tlen.

jeżeli świecimy im 24 godz/dobę to ciężko będzie przeprowadzić tą reakcję ,a pozatym świecenie w nocy po wyłączeniu lamp głównych powinno wpływać na mniejsze spadki Ph w akwarium głównym. moim zdaniem powinniśmi zbliżyć warunki w akwarium jak najbardziej do warunków naturalnych i nie ma co kombinować .

caulerpa nie rośnie na Szpicbergenie !:)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem biologiem, ale w klasie bilchem mówili mi, że rośliny przy świetle pobieraja CO2 i wytwarzają O2, a w nocy na odwrót. W nocy rosliny nie wytwarzają tlenu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOTOSYNTEZA

wytwarzanie przez rośliny zielone związków organicznych z dwutlenku węgla i wody przy udziale energii słonecznej i chlorofilu; odbywa się w dwu etapach: pierwszy - fotoliza cząsteczki wody, drugi - tzw. ciemny (bez udziału światła); f. jest zjawiskiem powszechnym na Ziemi i stanowi podstawę życia na planecie.

źródło :http://encyklopedia.interia.pl/haslo?hid=74689

ale może sie nie znam dawno do szkoły chodziłem:wink


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym własnie cału szkopuł:)

Musze się o dziecko postarać, i jak pójdzie do szkoły, to uwazniej odrabiac z nim/nią lekcje:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem przez kilka dni zapalone swiatło w refugium i.... glony ozdobne zaczeły mi marnieś...

Jak zrobiłem tryb dobowy - od razu zaczeły rosnąć - zazieleniły się....

Nie ma co kombinować z naturą..


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że to niezła idea ale ja bym ine ryzykował, my też moglibyśmy miec ciągle zapalnoe śiwatło ale to by nie było zbyt miłe, nie ma co kręcić z naturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.