Skocz do zawartości
Auto

Odpieniacze H&S 150 vs Schuran 120 (150?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym kupić odpieniacz do moich planowanych ok 230 - 250 l. Znalazlem na targowisku odpieniacze które mnie interesują cyzli H&S 150 oraz Schuran 120 i 150. Z tego co czytam mają one inne zasady działania czyli igła vs venturi. Czy ktoś ma doświadczenie aby mi poradzić który byłby lepszy? Schuran 150 sądze że jest zdecydowanie za duży ale biorę pod uwagę H&S 150 i Schuran 120. Wszystko jest w planach więc mogę dostosować i sumpa i szafkę do każdego odpieniacza. Który wybrać i który zrobi lepszą robotę? Ważna dla mnie jest też kultura pracy. Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno i schuran 150 i h&s150 bedzie za duzo do twojego baniaka.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Moja sekta twierdzi że nie ma czegoś takiego jak za duży odpieniacz :)

Auto kultura pracy zależy od pompy, a oba te odpieniacze firmowo wychodzą bodajże z pompą AquaBee UP 2000/1, a to pompy średnio ciche i potrafiące powodować wibracje (za to w atrakcyjnej cenie i dość niezawodne).

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno i schuran 150 i h&s150 bedzie za duzo do twojego baniaka.

Jedni wolą zaczynać od większego i ciągle zmniejszać, inni odwrotnie :).

Bierz mniejsze modele jak shuran 120 i h&s 110, deltec mc500, aquamedic 1000 blue, aquamedic i400 itd.

Jest z czego przebierać na forum.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą zaczynać od większego i ciągle zmniejszać, inni odwrotnie :).

Dokładnie tak myslę, wolę kupić coś wiekszego na wszelki wypadek a H&S 150 i Schuran 120 powinny wystarczyc na coś więcej. Ktoś potrafi porównać oba (najlepiej z wlasnego doświadczenia) który jest lepszym wyborem? Oba pracują na innych zasadach, igłę lub venturi nalezy jakos czyscic? ktorys wymaga wiecej zabiegow, który lepiej pieni ze wzgledu na budowe, przekopalem forum czytalem pozytywne opienie o jedym i drugim szczegolnie o Schuranie ale nie moge sie zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szedł bym teraz w schurana, jak bym stał przed takim wyborem. Zwłaszcza że masz oba ładne egzemplarze modeli 120 i 150 w dobrej cenie na targowisku.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A o igle vs venturi piszą tylko producenci, żadne źródło, portal czy czasopismo nie opublikuje takich badań bo biorą kasę za reklamę i mogliby jakiejś marce zaszkodzić ;)

Zobacz na reefbuilders jak tam selektywnie wybierają o czym pisać ;)

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam s120 do około 300l baniaka jak dla mnie nie ma lepszego wyboru.

150 to już okolice 400-600l w mojej ocenie,wyjałowiona i za sterylna woda też może nieść konsekwencje.

Bierz mniejsze modele jak shuran 120 i h&s 110, deltec mc500, aquamedic 1000 blue, aquamedic i400 itd.

Jest z czego przebierać na forum.

Edit

Kolego nie rób sobie żartów , gdzie schuran a gdzie 1000blue

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.