Skocz do zawartości
Erem

Odpieniacz w kaskadzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalałem gdzies taki dziwny odpieniacz oparty na kaskadzie AquaEla FZN 1 lub 2. Jak to moze dzialac? Czy jest skuteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość że do tej kaskady pasuje odpieniacz robiony z butelki dla dziecka...już ktoś robi ł tu coś takiego na forum. Podobno przy 25-30 l zdaje egzamin.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.akwarystyka.com.pl/forum/files/odpieniacz_116.jpg

Czyli nie nadaje się do 60L?

Ja właśnie mam teraz przy słodkim ale na wakacje planuje przenieść się na morszczyzne i tak czytam sobie i znalazłem taki wynalazek. Jak by się sprawdzał w 60L to tylko przezobić oświetlenie i z 15kg żywej skały i akwa stoji.

Pozdarwiam

PS: Czy koniecznie trzeba używać wody z RO? Nie może być odstana wymieszana z destylowaną? Nie zamieżam chodować super ukwiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariusz Szramek

Z tego co widze to jest to zdjęcie akwaria PRZEMKA które ma 60l. Jego zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erem woda powinna byc z RO. Chyba ze masz w kranie wode ktora ma 0 azotanow i azotynow, 0 fosforanow, 0 krzemianow, 0 zwiazkow zelaza itd... ale takich szczesliwcow jest chyba niewielu. Zobacz, paruje Ci zwykle H2O a w akwarium zostaja ww. zwiazki co bardzo niekorzystnie odbije sie na ekosystemie akwarium gdyz: 1) jest to wysmienita pozywka dla glonow 2) sa one szkodliwe dla organizmow rafowych.

Z woda nie ma co kombinowac, nie musisz kupowac od razu RO + DI, mieszkasz w miare duzym miescie i na pewno masz w okolicy jakis sklep gdzie sprzedaja wode RO.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam to rzeczywiscie jest akwa Przemka z ReefShopu i ma 23 litry. Może coś więcej powie o tym skimmerku?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest watek o nim na nr. Zrobiony z flachy dla niemowlat, kostka lipowa am (chyba najmniejsza) i oczywiscie brzeczek:D Tyle z mojej strony. Ktos niedawno robil podobny do akwa tez kolo 30l.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to ci oge coś podobnego sprzedać.nazywa to sie skitler i jest przerobione na kostke.60l uciągnie bo z 100 miało by pewnie problemy chociasz producęt podaje że do 240l:D:D.sprzedawali to kiedyś w aquariusie.cena i fotki jak chcsz na priw


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Narazie się pytam i dowiaduje aby później było łatwiej.

Słodkie mam dopiero od pół roku i jak narazie idzie dobrze ale mamuśka wolała by morskie-zaciągłem ją do sklepu to zobaczyła że akawrium nie musi być zielone. Pompke mam jakąś stara( całe 600L/h), mam terz dwa filtry niewiadomego pochodzenia-bardzo duże. TRrocge tego złomu jest, szkło też jest, światło to kwestia dołożenia jeszcze 2 rurek po 15W i mamy 1W/L-coś chbya będzie żyło przy takim świetle?

Może uda się szybciej skołować kase ale to mało możliwe- ta żywa skła kosztuje tyle co za całe akwa dałem.

Pojade może jutro do Laboratorium to będę miał wszystkie szczegółowe info na temat wody z kranu. U mnie jest bardzo wysokie ph i twardości ale co z resztą to niewiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry!

Mam pytanie dodatkowe. Co wlasciwie oznacza "RO"?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.