Skocz do zawartości
kozik

Aquarium w Krakowie zrównane z ziemią.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że ja bardzo dobrze wiem jak komornicy pracują :), wiem doskonale jak wyceniają .... Na pewno dostałby "coś" za sprzęt a teraz to po klockach


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musiał niszczyć tego co zostało. Teraz dla komornika jest to bezwartościowe a jakby zostawił szkła itp to by jeszcze jakąś wartość przedstawiało i jednoznacznie trochę mu dług zmniejszyło, a teraz ....

Jak miał sprzedać akwaria które były klejone na miejscu? ciąć silikon i sprzedać zdemontowane akwa?

Na fotach widać przednią szybę pękniętą,ja bym rozwalił wszystkie cztery

Byłem tam i bilety były chyba po 18zł ale jak właściciel podnosił czynsz to cena biletu wzrosła


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o sprzedaż tylko o fakt że towar czyt. szkło przedstawiało jakąś wartość rynkową, którą komornik musiałby wziąść pod uwagę. Ale nie zbaczajmy z tematu.. fakt faktem że człowieka "coś" doprowadziło do takiej frustracji... Szkoda :veryangry:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi kraj a czytaliście co tam ma być?"Zamiast żywych okazów będziemy mogli zobaczyć głównie skamieliny i zakonserwowane owady. "to cytat z gazety krakowskiej...kto woli oglądac głupie kamienia na których widać zaschniętego ślimaka od ślicznych kolorowych korali,ryb itd...masakra .A owady to ja sobie mogę pooglądać w domu na ogrodzie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o sprzedaż tylko o fakt że towar czyt. szkło przedstawiało jakąś wartość rynkową, którą komornik musiałby wziąść pod uwagę. Ale nie zbaczajmy z tematu.. fakt faktem że człowieka "coś" doprowadziło do takiej frustracji... Szkoda :veryangry:

Komornik wyceniłby na 5pączków z lukrem za jedno akwa po przeliczeniu rys na szybach no i że brudne.

Szkoda bo fajne miejsce było żeby iść z dziećmi

Najbardziej podobała mi się duża jaszczura :) jak ruszałeś głową na boki to ona też :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pić i jeść nie woła, wiec idealna praca na panstwowej posadce :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy amerykanin, jak im banki przejmowały farmy, stanowiące zabezpieczenie kredytów, to też palili.

A ten, nie płacił za czynsz, więc jak mu zajęli to co zostało, rozwalił wszystko - typowy pies ogrodnika.

jak dla mnie, gest godzien pogardy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i widzę tu dużo pochwał wandalizmu i cwaniactwa. Swoje długi należy spłacać a nie brnąć w nie dalej. Nie było go stać na czynsz, mógł zlikwidować interes wcześniej. W USA zostałby bankrutem do śmierci a u nas się go chwali za demolkę i usprawiedliwia niepłacenie czynszu.

"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i widzę tu dużo pochwał wandalizmu i cwaniactwa. Swoje długi należy spłacać a nie brnąć w nie dalej. Nie było go stać na czynsz, mógł zlikwidować interes wcześniej. W USA zostałby bankrutem do śmierci a u nas się go chwali za demolkę i usprawiedliwia niepłacenie czynszu.

"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"

Włodzimierz a ja myślałem że wandalizm jest wtedy gdy ktoś niszczy nie swoje :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak Włodku, tyle, że nie rozpatrujemy kramu z rajstopami, tylko jakieś publiczne pod szyldem państwowej instytucji. Facet moze zagrał va banque, liczac, ze dla wiele lat prosperującego miejsca znajdzie sie dla niego pomoc od miasta, czy cos... i sie nie udalo. Sprawa jak widać ma wiele aspektów i dla kazdego z nas rozna jest klasyfikacja ich ważności. Kiedyś zajmowałem się książkami dużo. Przy pl. Szczepańskim w ub. roku wypłyneła sprawa 40letniego antykwariatu prowadzonego przez starsze małżeństwo, którym z roku na rok coraz trudniej bylo sprostać wymogom czasu. Totalnie niezaradni ludzie, ale czy mniej waznym są symbolem Krakowa od zionącego ogniem smoka wawelskiego? Ileż tam książek skompletowałem dla ludzi do różnych dziwnych prac naukowych. Kraków to miasto intelektualne, uniwersytety motorem napedowym tej osady. Stąd moje oburzenie, że miejsca propagujące kulturę i naukę w Krakowie bezlitośnie umierają. Turyści są bardziej dochodowi, tylko co oni zobaczą za parę lat? Spektakl pt. "Kraków" czyli jedna wielka komercja. Dobra koniec żali z mojej strony. Po prostu szkoda. Wandalizm w tej sprawie wydaje się być marginalną sprawą, de facto dzieki, któremu świat usłyszał o unicestwieniu tego miejsca. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro komornik mu zajął to jednak wandalizm jest. Z drugiej strony Włodzimierz ma zupełną rację. Ile ja widziałem przypadków kradzieży prądu itp... W samej W-wie przy ul. Pi.... (nie piszę jaka bo mieszczą się też tam mieszkania apartamenty) powstały mieszkania dla osób "przesiedlonych czyt. eksmitowanych" i co.. większość po eksmisji ma samochód, w przeważających % osób wisi w oknie satelita (N, Cyfra bądź inna), mieszkania w środku ładne... ale na czynsz nie było ?

Czyli jak teraz znów będzie im grozić eksmisja to niech niszczą, wybijają okna, palą windy.... :wallbash:


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a ile osób obecnie kupuje książki??? Nie prościej ukraść książkę w necie w PDF na przykład. I nie zasłaniajmy się wysoką ceną. 40 zł. za książkę w miesiącu to niewiele. A wandalizm to bezsensowne niszczenie i tyle. I nikt mnie nie przekona, że białe jest czarne a czarne jest białeharhar.gif Moralność sięgneła brukurealmad.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro komornik mu zajął to jednak wandalizm jest. Z drugiej strony Włodzimierz ma zupełną rację. Ile ja widziałem przypadków kradzieży prądu itp... W samej W-wie przy ul. Pi.... (nie piszę jaka bo mieszczą się też tam mieszkania apartamenty) powstały mieszkania dla osób "przesiedlonych czyt. eksmitowanych" i co.. większość po eksmisji ma samochód, w przeważających % osób wisi w oknie satelita (N, Cyfra bądź inna), mieszkania w środku ładne... ale na czynsz nie było ?

Czyli jak teraz znów będzie im grozić eksmisja to niech niszczą, wybijają okna, palą windy.... :wallbash:

No raczej wątpię żeby komornik brał akwaria które nie da się wynieść z budynku.


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodku nie zrozumiałes chyba, że chciałem podkreślić system naczyń powiązanych miasta Krakowa (nauka, studenci, ktorzy mase kasy zostawiają tutaj, dzieki czemu wielu innych mieszkańcow zyje i placi podatki). Jedynie co mogę solidarnie z Tobą to spuścić głowę, nad tym, że takie rzeczy niedobre się dzieją.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie prościej ukraść książkę w necie w PDF na przykład. I nie zasłaniajmy się wysoką ceną. 40 zł za książkę w miesiącu to niewiele.

Powiedz to około 50% pracujących Polaków (bo tyle wg. skromnych szacunków zarabia nie więcej niż minimalna krajowa) albo mojej Mamie, która z renty rodzinnej w wysokości 950zł musi opłacić czynsz, media, lekarstwa, ubrać się i wyżywić, a czytanie książek to jej jedyna rozrywka, w sytuacji gdy w okolicy najbliższa sensowna biblioteka jest za daleko dla starszej, schorowanej osoby. W tym kraju są miliony ludzi, które muszą przeżyć za kilka zł dziennie... Literalnie... Dalej, pogadajmy o kulturze i czytelnictwie w Polsce i zachęcających cenach książek... ;) Za komuny kupowałem dużo więcej książek, niż teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry punkt to ktoś zainteresowany idzie do właściciela budynku i w rozmowie sam zgodzi się na płacenie większego czynszu i gruba biała koperta do rączki i po sprawie :) a właściciel podnosi masakrycznie czynsz aktualnemu najemcy który szybko plajtuje.I mamy następną restauracje czy salon z tel.komórkowymi a antykwariat z mnóstwem wiedzy idzie w zapomnienie.I tak z Krakowa kultury i nauki robi się wielki bazar


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodzimierz a ja myślałem że wandalizm jest wtedy gdy ktoś niszczy nie swoje :)

Zaraz, z tego co wiem, to miał komornika na karku, długi i lokal wynajmował... Więc nie bardzo pasuje to do niszczenia "swego".

Kolego Nemezis, widzę że masz wiadomosci o popełnieniu przestepstwa... czy po prostu tak sobie oczerniasz ?

Innymi słowy, wiesz, czy zakładasz że miało miejsce "przekazanie koperty" ?

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale.... komornik nie jest głupi żeby brać akwaria które są za duże żeby je wynieść bo sie nie da,chyba że rozwalą ścianę.To samo tyczy się dekoracji typu korzenie,piaseczek,kwiatki....tego komornik nie wezmie bo po co? brane są pompy,chłodziarki,szafki,oświetlenie HQI których tam było mnóstwo

Co do antykwariatu to był przykład jak to się robi,mój błąd nie dopisałem

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nemezis, z racji zawodu stykam sie z pracą instytucji komornika, jak również mam pewne pojecie o zabezpieczaniu należności. Więc to nie wygląda tak różowo "moje, mogę zniszczyć itp".

Załóżmy że facet opuścił by lokal w stanie nie zniszczonym. I co by się stało ? Być może inni ludzie mogli by oglądać zwierzaki - ot choćby stada gupików, jeśli na inne nie było by stać następnej firmy... Ale przecież miało tam dalej istnieć muzeum.

Dla mnie osobiście, pomijając aspekt prawny, jeśli było to tak, jak zostało opisane - że zdemolował przed wyprowadzką, facet postąpił jak ostatnia świnia. Zbiorniki były duże, mogły służyć innym, ku ogólnemu pożytkowi.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mógł też oddać przed egzekucją szkło w dobre ręce, znalazłby się ktoś kto by to przyjął, posklejał i by jeszcze służyło.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację mógł zostawić ale równie dobrze mogło być tak że miał zabrać wszystko co komornik uznał za nic nie warte.Co będzie dalej to zobaczymy bo pewnie jeszcze będą pisać

Napisałeś "świnia" coś mi się wydaję że to oczernianie nie komplement

Edytowane przez Nemezis (wyświetl historię edycji)

LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Nemezis, z racji zawodu stykam sie z pracą instytucji komornika, jak również mam pewne pojecie o zabezpieczaniu należności. Więc to nie wygląda tak różowo "moje, mogę zniszczyć itp".

Załóżmy że facet opuścił by lokal w stanie nie zniszczonym. I co by się stało ? Być może inni ludzie mogli by oglądać zwierzaki - ot choćby stada gupików, jeśli na inne nie było by stać następnej firmy... Ale przecież miało tam dalej istnieć muzeum.

Dla mnie osobiście, pomijając aspekt prawny, jeśli było to tak, jak zostało opisane - że zdemolował przed wyprowadzką, facet postąpił jak ostatnia świnia. Zbiorniki były duże, mogły służyć innym, ku ogólnemu pożytkowi.

Inaczej byś mówił gdybyś to ty postawił te akwaria, zainwestował pieniądze, czas i nerwy,a nagle potem znalazłby się ktoś kto podstępem przejąłby to wszystko i to on czerpał by korzyści z już postawionych akwariów. Zrobiłbym to samo co ten facet.

"ku ogólnemu pożytkowi" - fajne myślenie. W stylu Ty płać, a ja będę na tym zarabiać.


80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz google

18 czerwca prawie 1000 zwierząt, trzeba znaleźć nowe domy jak Polskiej Akademii Nauk jest zamknięcie Krakowskiego akwarium. Powiedziano nam, że wszystkie zwierzęta pozostawione w akwarium po tym dniu, które są uważane za niebezpieczne zostaną zabite.

Czyli kto ma je zabić ? ten amerykanin ?

http://ireport.cnn.com/docs/DOC-798613


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie swoje. Nie mówię o zwierzętach, które facet sprzedał i oczywiście grosza nie spłacił, ale mówię o tym co mógł zostawić, a co prawdopodobnie, w świetle;e wyroku, mogło nie stanowić już jego własności.

Pozwólcie że zakończę ten temat, nie potrafię wypowiadać się o tym bez emocji, a nie chciał bym obrazic nikogo z tu obecnych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.