Skocz do zawartości
Pante

Mini bubble king 200 vs APF600

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad oboma odpieniaczami. MBK200 jest 3 razy droższy zarówno jako nówka jak i używka. Oba odpieniacze uważane są za dobre. Czy MBK 200 jest 3 razy lepszy? 3 razy wydajniejszy?

Poproszę o opinię ludzi którzy faktycznie mieli do czynienia z oboma konstrukacjami. Warto wyłożyć 3 razy tyle $$$$?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem warto, MBK 200 jest inna klasą sprzętu i brak między tymi odpieniaczami płaszczyzny porównania. bubble king tworzy bardziej kleistą pianę i ma większą moc. Do tego praktycznie bezgłośna praca i stabilność przemawiają za mini bubble king. Jeżeli możesz pozwolić sobie na bubble king'a i nie musisz odkładać na niego przez 1,5 roku to warto wybrać ten odpieniacz lub inny ze stajni Royal Exclusiv lub Vertex. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MBK200 i wyprowadzilem pompe na zewnatrz (zadnych klejen itp, po 5 min. mozna ja spowrotem wlozyc). Ta potrojna cena ma swoje uzasadnienie w wykonaniu, uzytym materiale, glosnosci u wytrzymalosci. Niestety, kosztuje swoje pieniadze...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MBK200 i wyprowadzilem pompe na zewnatrz (zadnych klejen itp, po 5 min. mozna ja spowrotem wlozyc). Ta potrojna cena ma swoje uzasadnienie w wykonaniu, uzytym materiale, glosnosci u wytrzymalosci. Niestety, kosztuje swoje pieniadze...

A możesz się pochwalić jak to zrobiłeś ? Czy to dało jakieś dodatkowe efekty?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się nawet, APF to przereklamowany dinozaur, jak reszt Delteców, lata swietności maja już dawno za sobą.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się nawet, APF to przereklamowany dinozaur, jak reszt Delteców, lata swietności maja już dawno za sobą.

Powiem szczerze widzę pewne sprzeczności w Twoich opiniach. Zachwycony jesteś np. Schuranem bo venturi i bąbelki w przeciwprądzie. W APF600 bąbelki też w przeciwprądzie działają. Dlaczego to co jest dobre w Shuranie jest złe w APF?

Z moich obserwacji wynika, że jak APF dać wódki to dobrze odpienia i trzyma parametry w normie. Gorzej bez wódki mu to wychodzi. Zastanawiam się czy np taki MBK200 bez wódki sobie poradzi. Bo np Shuran 200 bez wódki też sobie nie radził...

Chcąc mieć ładne SPS trzeba trzymać NO3 blisko 0 i PO4 również koło 0. Zastanawiam się czy MBK200 zagwarantuje tak wysoki poziom czystości wody bez dodatkowych wspomagaczy typu biopelets czy VDV.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj przeciwprądu w Schuranie do tego w Deltecu, to dwie zupełnie różne konstrukcje pod każdym względem. Miałes oba odpieniacze?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt :APF to przereklamowany dinozaur

za pare lat pewnie tak bedziemy mówic o BK 200


 435 l 150x55x53 ,DeltecMCE600, Aquasunlight 2x250&2x54 ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałes oba odpieniacze?

http://nano-reef.pl/topic/42195-schuran/page__p__404768__hl__schuran__fromsearch__1#entry404768

Tak, APF600 użytkuje 1,5 roku a Schuran 200 miałem przez 4 miesiące.Nie dostrzegłem różnicy więc sie go pozbyłem. Znam z autopsji i własnych obserwacji obie konstrukcje na wylot. Z tego co wiem Ty też pozbyłeś się schurana...

Ponieważ lubię eksperymentować, przymerzam się do MBK200 lub podobnego. Zastanawiam się czy zauważę różnicę. Tak naprawdę jedyna zaleta jaką dostrzegam czytająć różne opinie to wzrost pH który wszyscy potwierdzają. Duże ilosci powietrza mieszane z wodą zwłaszcza dobrze natlenionego (z poza budynku) powodują wzrost pH o około 0,5 i chyba redox też rośnie. Tu bym upatrywał wyższości konstrukcji opartych o duże ilości powietrza. Niemniej jednak trzeba się przekonać na własnej skórze.

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran 200 to gigant jest za duży do tego litrażu co masz w stopce.

Odpieniacz pieni tyle ile musi więc ciężko żeby coś porównać.

Różnicę byś zobaczył przy 1000litrów.

Przyjaciel u ktorego jestem czesto ma apfa600 widzę jak pracuje a ja mam schurana 120 i one moim zdaniem optymalne do 300-400l.S120 ma kilka zalet nad apefami , jest solidniej wykonany nieco grubszy, i zawsze po umyciu może wyglądać jak nowy czego o brązowych apfach powiedzieć nie mogę mam wrażenie że shuran jest wygodniejszy w czyszczeniu od apfa ale nie myłem kolegi pienidla więc nie jestem mocno tutaj mniej obiektywny.Jeśli chodzi o pienienie bardzo podobnie i oba się spełnią w podobnych litrażach.Schuran ma też fajną pralkę ;] i jest jednak troszkę mniejszy i wygodniejszy w sumpie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.