Skocz do zawartości
brzydzi

padł zasilacz tunze 6105

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Padł mi zasilacz od tej pompy. Ma ciekawe objawy, na początku nic nie dział. Po chwili zapala się "czerwona" kontrolka - bezpiecznik i pompa powolutku się kręci. Nie działa żadna regulacja, a poza tym pompa buczy. Może ktoś spotkał się z taką przypadłością?? Czy istnieje możliwość zakupienia bezpiecznika?? No i czy jest jakiś zamiennik - patrzyłem zasilacze do laptopów np http://allegro.pl/tracer-zasilacz-uniwersalny-do-wszystkich-modeli-i2425154671.html, ale nie wiem czy nie narobię sobie większych kłopotów.

pozdro Grzegorz

EDIT - znalazłem w domu jakiś uniwersalny i działa Ustawiłem na 24V i dmucha nieźle. Jedyne co to trochę jakby głośniej chodziła... Niestety na zasilaczu nie mam żadnych oznaczeń, jedynie regulacja V. Tu pytanie czy nie uszkodzę pompy??

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

To wygląda mi na padniętą pompę a nie zasilacz

zasilacz ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciążeniowe stąd taki objaw ze nie działa a po jakims czasie zaczyna działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ona chodzi na 12-24v. Sprawdź raczej czy zasilacz się nie grzeje bo może się okazać że ma za małą moc.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest zimny. Ciekawe czy ktoś rozbierał już zasilacz od tunze 6105 i go naprawiał??

Darku, pompa działa na zasilaczu uniwersalnym, także to zasilacz.

Edytowane przez brzydzi (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie naprawilem :D ale bardziej fartem niz czym kolwiek innym :) jest to najzwyklejszy w swiecie zasilacz impulsowy i tak trzeba do niego podchodzic przy naprawie. Zaczynamu od wymiany elektrolitow, pomiarow przetwornicy i diod, konczac na tranzystorach mocy i przezutnikach. Ogolnie mocno irytujace i czasochlonne zajecie ale da sie. Czy warto to inna sprawa :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.