Skocz do zawartości
gregior

Smena - obiektyw makro diy

Rekomendowane odpowiedzi


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być odpowiedni rodzaj smieny. Po fotce z przodu trudno ocenić ważniejszy jest tył.


https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw z allegro za 30zł + pierścień odwrotnego montażu = zarąbiście tanie i dobre makro


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jeden z moich znajomych mawiał że jeśli coś jest "dobre i tanie", to oznacza że kupiłeś, excusez le mot, g...o, tyle że tanio :)

A poważnie mówiąc. Znam kilku fotografów przyrodniczych, zarówno amatorów, jaki i publikujących. I nie wiedzieć czemu, do makro używają obiektywów "trochę" droższych.

Poza tym, należy zdać sobie sprawę, że odwrotnie zamocowany obiektyw zwielokrotni wszelkie swoje wady. Ogniskowa i głębia ostrości takiego układu będzie przedstawiała wiele do życzenia a zdjęcie będzie wymagało przycięcia.

Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie niewielkiego pierścienia pośredniego lub nawet soczewki makro - w połączeniu z właściwymi ustawieniami aparatu. Zawsze lepiej uzyskać nawet mniejsze powiększenie, ale ostre i dobrze naświetlone - można podciągnąć powiększenie programowo, niż częściowo ostre, prześwietlone, bądź niedoświetlone zdjęcie, z którego niewiele da się wyciągnąć.

Cały wic polega na tym, że stosując obiektyw od simeny, dostajemy to samo, co ze standardowego obiektywu z pierścieniem.

W pogoni za dużym makro, zwróćcie proszę uwagę iż wraz ze wzrostem odwzorowania obiektywu, maleje nam głębia ostrości i maksymalna odległość od obiektywu (tracimy "nieskończoność"). Jak również, pamiętajcie że każde dodatkowe szkło wnosi własne wady i zabiera światło.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto widział foty makro Natana robione obiektywem smiena ten nie powie, że tanio i dobrze sie nie da :coffee:

fotografia makro statyczna a makro w akwarium to dwa rozne swiaty

a to za sprawą większej skali trudnosci jaką jest pokonanie bariery szyby, załamania światła, doświetlenia planu...

Posiadałem Canon EF 180mm f/3.5L Macro USM i pomimo jego klasy nie wyobrażam sobie robienia tym 2 kg szkłem zdjęć makro w baniaku. Taka smiena przeciwnie (waga, głębia ostrości, minimalna odległość)

Canon_EF180mmf35LUSM.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaaasne, tylko dlaczego tych obiektywów nie używają profesjonaliści ? Czy choćby amatorzy, z zacięciem ?

Ja też w wielu dziedzinach, z różnych powodów używam własnych narzędzi. Mimo że mi pasują, nie twierdzę że stanowią cudowne remedium...

Obiektyw siemny jest sprzętem zastępczym. Dającym zadowalające efekty, ale jednak zastępczym.

Piszesz o ostrości... Ale przecież tam ją ustalasz zmieniając odległość od obiektu... głębia ostrości ? Jaka głębia, przecież on ma stałą przesłonę...

Dlatego ja już wolę używać "cegły" i korzystać z maksymalnej przesłony, co przy wysokim iso i niskich szumach (pentax kx - niekwestionowany lider w tej klasie cenowej, jeśli chodzi o stosunek iso do szumów) - a problemy z doświetleniem ? Od tego mam podgląd na żywo, no i pełną automatykę...

Z braku cegły, czasem używam pierścieni lub zwykłej soczewki - do 3-4 dioptri tylko spec zauważy aberrację, a i to przy pełnej klatce.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując szkła makro z najwyższej półki można doznać smaku zawodu, że "zdjęcia same się nie robią". Podziwiam tu na forum wiele cudownych zdjęć i jestem pod wrażeniem. Aberracja to największy problem techniczny w tym temacie niestety...

nie ma tutaj co się spierać, ważne by robić satysfakcjonujące zdjęcia, nie ważne jakim sprzętem

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście :) Sam znam wiele zdjęć wykonanych zestawami mocno amatorskimi, tyle że przez dobrych fotografów. Jak ktoś nie ogarnia tematu, nie pomoże mu i słoik za kilkanaście tysięcy.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.