Skocz do zawartości
dale

Tło do akwarium ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tło do akwarium (wewnętrzne) dorobić ze spienionego pcv (tańsze), czy z droższej plexi ? Bo twardego pcv nie udało mi się znaleźć :(

A może wiecie, kto na forum podjął by się dorobienia takiego tła, z grzebieniem ? Bo mam namiary w Lublinie na spienione pcv, ale wolał bym coś solidniejszego :9


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tło wystarczające jest spienione pcv. W razie czego dotniesz nożem. Plexi nie dotniesz a po pierwszym czyszczeniu i tak będzie cała porysowana. Grzebień także mogę Ci wyciąć ale sklepowy masz od razu z prowadnicą i to ją przyklejasz a grzebień jest wyjmowany. Jeśli nie znajdziesz to pisz śmiało.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się czemu grzebień musi być regulowany? Wydawało mi się że poziom mogę ustawić wysokością rury odpływowej w kominie, oraz że wyliczyłem wszytsko dokładnie ? Mógłbyś temat przybliżyć ?

Co do wytrzymałości, to nie wiem czy mówimy o tym samym tworzywie, ale to które widziałem można było uszkodzić zwykłym zmywakiem szrorstkim (czymś takim co ma czyścik magnetyczny), a plexi, to już piach musiał by się dostać chyba ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a że tak zapytam po co musi być grzebień wyjmowany? co to daje?

nie prościej i taniej wyciąć od razu i wkleić jako całość?

planuje drugą mniejszą kosteczkę od tej mojej małej kosteczki.. i będę mieć akwarium które już ma wklejony panel ze szkła ale nie wiem jak zrobić z tego szkła czarne tło i tak szukam pomysłu w tym szkle która robi za panel jest uskok na grzebień

Edytowane przez MILeN (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale szczoteczką do zębów oczywiście nieużywaną można też przecież czyścić taki grzebień na gotowo wycięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale po co sobie utrudniać. Mam akwa z panelem z wklejonym tłem z PCV i mam kieszonkę na grzebień żeby można było wyjmować. Przydaje się to również aby obniżyć poziom wody jak coś się robi w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to muszę jeszcze poczytać o całej tej technice i zastosowaniu panela bo teoretycznie takie akwarium z panelem malutkie już mam ale praktycznie do mnie jeszcze nie dojechało, w jednym sklepie z rybką w nazwie widziałam grzebień ale długość 32 cm mają

czy to jest tylko jeden standardowy wymiar i trzeba sobie dociąć czy można kupić gdzieś np. 10 centymetrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.