Skocz do zawartości
mirek209

waka z aiptasia

Rekomendowane odpowiedzi

:realmad: nie uzywam chemi,, mam za duzo ryb macie jakies pomysly

rosnie na kzdej skale.Szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:realmad: nie uzywam chemi,, mam za duzo ryb macie jakies pomysly

rosnie na kzdej skale.Szok

Rady takie same jak zawsze :) krewety/brzydal i pozamiatane :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waka waka aiptasia :)

Jak nie chemia to natura. Są krewetki i ryby- smakosze szklanych róż.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetka wundermani dokładnie to samo u mnie giną w oczach (kupione u kolegi na forum )


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...To Wy macie jakies szczescie bo u mnie walka z rozami wygladala jak mecz rugby pomiedzy Nowa Zelandia a Japonia...oczywiscie Nowa Zelandia byly szklane panienki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemia nie załatwia sprawy bo po pewnym czasie odrastają - przynajmniej u mnie. Muszą być jacyś kilerzy którzy będą cały czas panować nad populacją i z góry mówię że dwie krewety nie załatwia sprawy. Przynajmniej 5 sztuk by musiało być. W grupie są wtedy bardziej śmialsze i atakują nawet te wielkie sztuki.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej tym lapiej. Szybciej je zjedzą.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej tym lapiej. Szybciej je zjedzą.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Ja mam tylko jedną krewetkę i zero różyczek a było ich naprawdę dużo co prawda posprzątanie zajęło jej ponad 3 miesiące ale mi się nie śpieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem krewety-znikly,ale ukwial byl najedzony,mialem brzydala rozyczki znikaly-korale tez.mialem kleini-rozyczki znikely-korale tez zaczely.chelmona-rozyczki znikaly-niestety chelmon padl zanim dokonczyl dziela..mialem chemie..rozyczki byly,sa i beda..na to madrych nie ma..kazdy sposob jest dobry ale nie u wszystkich skutkuje..niestety..metod jest duzo,ale kazdy musi odpowiednia dla siebie znalezc...no i odpowiedniego zwiezaka..to co u innego kosi rozyczki u dgugiego bedzie je mial gleboko..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem krewety-znikly,ale ukwial byl najedzony,mialem brzydala rozyczki znikaly-korale tez.mialem kleini-rozyczki znikely-korale tez zaczely.chelmona-rozyczki znikaly-niestety chelmon padl zanim dokonczyl dziela..mialem chemie..rozyczki byly,sa i beda..na to madrych nie ma..kazdy sposob jest dobry ale nie u wszystkich skutkuje..niestety..metod jest duzo,ale kazdy musi odpowiednia dla siebie znalezc...no i odpowiedniego zwiezaka..to co u innego kosi rozyczki u dgugiego bedzie je mial gleboko..

Dokładnie, też się pod tym podpisuje.

Dodam tylko że nie każdy Brzydal jak i Chelmon gustuje w Aiptasi


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie i brzydal i krewety maja to w 4 literach. A mam tego dość sporo i chyba spróbuję z jakaś chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dużych i pięknie je usunąłem za pomocą AIPTASIA-X, znikały po paru minutach. Obsada ryb średnia, kilka krewetek, ślimaków, krabów itp. Zero strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waka waka - this time for Africa...

Żadnej chemii !!! no może oprócz węgla na wstrzymanie... :harhar:

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam krewetki :) L.seticaudata, u mnie 3 sztuki, kontrolują populacje aiptasi, jednej wielkiej- matki nie zjadły, ale nowych małych nie mam ;)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie krewetki o mało nie wykończyły Entacmaea quadricolor traktując go jak zakładową stołówkę i nieustannie go nękając... a szklista róża jak rosła tak rośnie sobie dalej :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata kuekenthali. Jedna zjadła wszystkie 5 aiptasii. Polecam. Teraz dziarsko panoszy sie na skale.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wszystkie "pepperminty" działają - ale Lysmata kuekenthali rosną wielkie - jeszcze większe niż L. wurdemanni... Lepiej chyba mieć mniejsze krewetki.

Ale jeśli trzeba to z chęcią zabiorę się za L. kuekenthali - w sam raz zwolnił mi się zbiornik na nowy gatunek krewetek.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Chelmon poradzil sobie ze wszystkimi i mam czysto, teraz trzymam w sumpie kilka malych skalek czekam az zalegna sie na nich aptasie i daje urozmaicone zarcie dla Chelmona, wcina az milo, brzydal tez zjadal ale wyskoczyl


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Biorąc pod uwagę brzydala,chelmona i krewetki to ponoć krewetki są najlepszym wyborem bo brzydal zjada oprócz aiptazji zoa i xenie etc. a chelmon znowu może zniszczyć wszystkie rurówki ? ale czy te duże tez? ma ktoś jakieś doświadczenia z chelmonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam filmik, u kolegi wczoraj. Z plagi Aiptasi w sumpie juz nic nie zostalo.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę brzydala,chelmona i krewetki to ponoć krewetki są najlepszym wyborem bo brzydal zjada oprócz aiptasi zoa i xenie etc. a chelmon znowu może zniszczyć wszystkie rurówki ? ale czy te duże tez? ma ktoś jakieś doświadczenia z chelmonami

Chelmon wykosił mi wszystkie rurówki i kiełże, a aiptasi nie ruszył żadnej.

Ja swoje szklane róże załatwiłem AipEx Grotecha. Tylko trzeba przed użyciem dobrze wymieszać bo inaczej leci woda, a tak jest gęściutki.

Edit

Pozatym jest bardzo wydajny. U mnie 1 ml. starcza spokojnie na 10 dużych aiptasi

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.