Skocz do zawartości
Sting

Konto w AliorSync - kilka nieścisłości

Rekomendowane odpowiedzi

Skuszony reklamą założyłem konto w AliorSync.

Poniżej kilka spostrzeżeń:

Najpierw plusy:

1. konto zakłada się szybko, jeżeli ktoś ma konto w innym banku może to zrobić błyskawicznie, nie podpisując umowy.

Generalnie założenie i aktywacja zajęły mi 24h.

2. brak opłat podstawowych

3. 10 przelewów ekspresowych w mc za darmo

4. cashback 5%: właściwie głównie dla tego założyłem to konta, czy działa i jak działa to nie wiem ponieważ jeszcze karty mi nie przysłali. Na stronie nie znalazłem także nigdzie informacji jak się z tym rozliczają, tzn. czy od razu wypłacają 5% czy po jakimś czasie ?! WIELKA NIEWIADOMA...

A teraz kilka minusików:

Oprócz fajnej reklamy od początku użytkowania konta jak na razie same wtopy:

1. jako pierwszy przelew na próbę chciałem zrobić natychmiastowy. No więc wypełniam dane a tam wyskakuje błąd. Nie można w chwili obecnej przelewu zrobić. Próbuję po 5 minutach i to samo. Włączam więc chata online a miła Pani informuje mnie, że nie wie co może być przyczyną awarii i żebym zadzwonił do BlueCash bo to oni obsługują przelewy. No wszystko fajne i zrozumiałe. Ale ja zakładam u nich konto więc to oni powinni ruszyć cztery litery i dowiedzieć się dlaczego nie działa a nie ja mam latać po zewnętrznych firmach!!!

Po godzinie spróbowałem zrobić przelew raz jeszcze - tym razem wysłał się bez problemów.

Problem jednak jest w tym, że nie do końca można ufać czy ta usługa faktycznie będzie dobrze działać wtedy kiedy chcemy. A jak już nie działa to nikt z AliorSync nam nie pomoże.

2. drugie podejście do konta, tym razem przelew zagraniczny. W cenniku ładnie wypisali, że europejski przelew za darmo. Tak samo przelew pieniędzy do PayPal - za darmo. Wszystko super, tylko gdzie są ikonki do tych przelewów ? Znowu łączę się w chatem i co słyszę ? Usługi w chwili obecnej jeszcze nie są dostępne, w przyszłości będą ale nie wiadomo kiedy... Oczywiście cennik sam w sobie nie jest ofertą (tak usłyszałem od Pani) ale czymś należy się sugerować prawda ? Jeżeli w oficjalnym cenniku podają ceny usług, których konto nie zawiera to jak dla mnie jest to ściemnianiem.

Generalnie full bajery na papierku. A szkoda, bo ciekawie się zapowiadało.

Może w przyszłości wszystko ruszy ale tego nawet pracownicy nie wiedzą więc pewnie nie prędko.

Fajnie, że za darmo prowadzenie konta, karta itd... tylko, że to jest w innych bankach również tak więc jedyną różnicą może okazać się cashback. Tylko jak to działa ?!

Pożyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak działa ten cashback bo jestem ciekawy.

Kiedyś już miałem ( nadal mam ) Kartę kredytową Furora ( kiedyś Lucas Bank ) i tam tez był taki program, ale tylko w niektórych sklepach i polegało to na tym że zamiast kasy dostawałeś punkty które później mogłeś wymieniać na różne pierdoły, albo spłacać zadłużenie karty po przeliczeniu na realne złotówki


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy konto w Aliorze, już nie mamy :), a ile zabawy było przy likwidacji, hehe aż się łezka w oku kręci, z żalu, który ściska d....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alior nie jest instytucją charytatywą a tym bardziej tak łatwo nie dostaniesz kasy za płatności kartą. Pewnie będzie mnóstwo obwarowań na których zarobią a dopiero po tym będzie cash back. To jest ta "wyższa kultura". Jak przekazać w reklamie że klient jeszcze zarobi a w praktyce i tak swoje zapłaci hehe


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe, mam konto w BZWBK i tam cashback jest już dobre 2 lata. Co prawda nie 5%, ale 1%. Ale kasa jest zwracana na konto bez problemów na koniec każdego miesiąca.

Ponadto Alior próbuje omijać KIR poprzez firmę zewnętrzą BlueCash. Jak to będzie wychodzić w praniu nie wiem. Wiem, że BlueCash dokonuje transakcji między bankowych wyjątkowo chałupniczo.


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.