Skocz do zawartości
natalia83

Szukam pompki do odpowietrzania overflow'a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nawracający problem z zapowietrzaniem się overflow'a, jak jestem w domu nie ma z tym większego problemu, został założony wężyk z zaworkiem i poprowadzony do sumpa. Jak widzę, że wody jest za duzo odessam i już jest ok. Problem robi się natomiast przy wyjazdach, które niestety ostatnimi czasy sa dosyć częste. Może nie byłby to jakis ogromny problem, bo woda się nie przeleje jednak w sumpie mieszka sobie krab, którego niekoniecznie chciałabym ukatrupić poprzez wysuszenie. Kiedys widziałam pompkę która zasysała powietrze z jednej strony rurką aż do zassania wody po czym z drugiej strony była rurka, która oddawała zassaną wodę. Ma ktos może cos takiego? Jaki to rodzaj pompki? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A głowica Aquael-a mini/mikro z założoną na wylot oryginalną zwężką Ventouriego do której doprowadzisz wężyk odpowietrzający z pudełka przelewowego? U mnie kiedyś w słodkowodnym takie rozwiązanie napędzało denitryfikator i to jeszcze musiałem tłumić zaworkiem.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wyeliminuj dostawanie się powietrza do pudełka przelewowego ?

Co to za model ? Można spróbować wsadzić gąbke/wate za grzebień, zlikwidować grzebień, podnieść poziom wody w akwarium...


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze zawsze sie bedzie dostawac. Najlepszym rozwiazaniem jest montaz zwezki wlasnie "gdziekolwiek" na hydraulice i podlaczenie z kruccem odpowietrzajacym pudelko. Jest to jedyna 100% pewna metoda i chyba najmniej skomplikowana technicznie.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie woda przepływająca przez grubszą rurą będzie automatycznie zasysać wodę , powietrze z węższej rurki , w tym przypadku będzie to odpowietrznik do overflow'a .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

@natalia83

Mówisz o takim rozwiązaniu...

Gość pod koniec wspomina że jest to pompka dozująca marki Aqua Filter.

Myślę o podobnym rozwiązaniu u siebie. Mój Blau 3000 wyciąga jakieś 2 tygodnie bez odsysania, a niedługo szykuje się wyjazd na 3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku wyłączenia prądu? Powietrze nie wraca przez wężyk do pudełka "rozszczelniając" je, czy pompka wysysa powietrze i zaciąga wodę do pudła przy ponownym starcie?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z tego co mówi autor filmu gdzieś około 1:50 po awarii prądu pompka wraca do życia i wysysa całe powietrze.

Kolejny motyw z pompką.

Tutaj facet zapiął pudełko do pompy w sumpie.

http://www.youtube.com/watch?v=5GtR172qShk

I chyba tak zrobię u siebie, założę na powrotną/odpieniacz venturi ze starego odpieńka i podepnę pudełko.

Chłopaki chyba opisywali to wyżej, ale teraz gdy to widzę wydaje się najsensowniejszym rozwiązaniem.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam do końca tych praw fizyki.

A gdyby weżyk z overflow boxa pociągnąc do góry aby powietrze uciekało samo a woda nie wylewała się bo nie byłoby odpowiedniego ciśnienia ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D zacznij od podstaw :) wez jablko i nasladuj newtona :) odnajdziesz grawitacje i brutalne prawo ze dziala na wszystko :)

Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak wątek odświeżę bo jestem w trakcie rozwiązywania problemu.

Pompa na filmie to Aqua Lifter - http://www.thatpetplace.com/aqua-lifter-aq-20-dosing-pump

Właśnie jestem w trakcie lokalizowania jej gdzieś u nas.

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak wątek odświeżę bo jestem w trakcie rozwiązywania problemu.

Pompa na filmie to Aqua Lifter - http://www.thatpetpl...-20-dosing-pump

Właśnie jestem w trakcie lokalizowania jej gdzieś u nas.

pozdrawiam

No i co znalazles w polsce ta pompke?


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zbędna ,jeśli przelew sam sie zapowietrza to :

1. zbyt mała wydajność pompy obiegowej w stosunku do możliwości przelewu

2. żle wykonany przelew.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Jesli przelew jest zle wykonany, szlag trafil zawor czy cokolwiek innego i sie zapowietrzy przy twojej nieobecnosci to jest szansa ze do twojego powrotu woda bedzie w baniaku a obiegowki szlag nie trafi. Tutaj chodzi o prewencje.


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeeCann jaki zawór dzlag trafić może ? przy przelewie nie montuje się zaworu!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór odpowietrzający boxa ... ten na górze ... taki plastikowy ;) lubi przepuszczać powietrze po pewnym czasie do momentu aż fizyka przestaje działać i wchodzi firma ubezpieczeniowa :p

pozdrawiam


aquarium2405.png

WPReef: Delta 210L | Sump 64L. Graty: Deltec APF600 | NJ3000 | 2*6045 | LED by @Tomasz | pudełko Reef Octopus 300D

Zawartość: 20kg LR | 15kg LS

Story: http://nano-reef.pl/...-wpreef-210-64/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zbędna ,jeśli przelew sam sie zapowietrza to :

1. zbyt mała wydajność pompy obiegowej w stosunku do możliwości przelewu

2. żle wykonany przelew.

Nie wydaje mi sie zeby slaba pompa miala tu cos do rzeczy , gdyz przelew powinien dzialac mimo tego czy obiegowka jest silna lub za slaba lub ja wylaczasz i wlaczasz lub gdy np.wavebox robi fale i ta fala podnosi sie co rusz i opada ponizej splywu.

Ja po wielu testach stwierdzam ze jest kilka spraw ,ktore zucaja swiatlo na dobra prace splywu.

1 rura od splywu powinna byc w sumpie zanurzona nie nad woda

2 wszystkie odpowietrzenia zamkniete (wlacznie z rura najdluzsza mowa w tym momencie tu o overflow)

3 kolanko T czyli juz sam odplyw wklejony na duzo wyzszym poziomie do najnizszego kolanka U w zbiorniku aby syfon utrzymywal wiecej wody a nie tylko troche przez co dochodzi czesto do zapowietrzenia ukladu na wskutek zaciagania powietrza przez splyw.

Nie mam rysunku zeby to lopatologicznie przedstawic sorki.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak często i na jak długo musicie właczać pompkę (coś ala aqualifter czy doxująca aquamedica) by odpowietszyć pudełeczko?

czy może ta pompka chodzi u was non-stop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowietrzanie pudełka podpięte pode wejście wody na pompie powrotu (NJ2300), wiec działa non stop, ale odpowietrzanie jest raz na kilka tygodni jak się jakoś uzbiera powietrze.Pisałem o tym rozwiązaniu: http://nano-reef.pl/topic/54150-pudelko-przelewowe-jak-wlaczyc/


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpowietrzanie pudełka podpięte pode wejście wody na pompie powrotu (NJ2300), wiec działa non stop, ale odpowietrzanie jest raz na kilka tygodni jak się jakoś uzbiera powietrze.Pisałem o tym rozwiązaniu: http://nano-reef.pl/...we-jak-wlaczyc/

nie to chciałem tu usłyszeć.

dla mnie twój patent ma wiele zastrzeżeń.

chciałbym porozmawiać z kimś kto używa aqualifter'a przy swoim pudełku.

dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na targowisku tam ktoś sprzedaje pompkę do odpowietrzania pudełka ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. poszukam. thx m8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kombinować i pchać się w drogie rozwiązania, ja mam podpiętą pod pudełko jak ktoś wcześniej pisał najmniejszą pompkę aquaela za 20 zł i wężyk podpięty pod zwężkę na wylocie - jest zawsze w zestawie.

Jak jest zanik napięcia to pudełko się zapowietrza zupełnie przy opcji odprowadzenia wody niżej do sumpa i nie ruszy bez mocnego odessania.

Proste rozwiązania są najlepsze.

Jak by co mogę wkleić fotki


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.