Skocz do zawartości
maro76

Zamocowanie lampy led - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z zamocowaniem lampy led na 1 metrowym akwarium . Lampa waży około 6kg i ma 70cm dł,akwarium nie posiada korony wiec nie można jej połozyć, jak na złość sufit mam podwieszany z gipsu i ściana za akwarium też jest gipsowa.Posiadam stelaż stawiany na szyby, lecz boje sie czy 6 kilogramowa lampa, która bedzie opierac sie tylko na tych dwóch bocznych szybac,h nie osłabi konstrukcji akwa i w efekcie nie rozwali go. Lampa przecież będzie obciążała akwa 24h/dobe 361 dni w roku . Poniżej zapodaje fotki lampy wraz ze stelażem tej lampy. Co sądzicie o tym czy akwarium wytrzyma takie obciazenia.

Pozdrawiam

Maro76

post-11478-0-74676900-1341659858_thumb.jpg


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 kg to niewielki ciężar który jest dodatkowo równomiernie rozłożony. Wieszaj śmiało.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandora waży chyba 17kg a ma specjalne uchwyty do montażu na szybie.Jeśli do sufitu chcesz zamontować to o ile jest on fachowo zamontowany to jeśli zastosujesz odpowiednie śruby to na pewno nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek doczytaj może dokładnie...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą (kmirko). 6 Kg to nie wiele więc ja bym zaryzykował. Pozdrawiam. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro76, stojak jest zaskakująco stabilny, a wytrzymałość szyby na ściskanie jeszcze większa. Jakbyś się uparł to zbiornik i Twój ciężar by wytrzymał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI wielkie dzięki .Wiec pewnie zostanie na tym stojaku ,ja bałem sie czy ten stojak pod wpływem czieżaru sie nie rozchodzi to znaczy czy trzyma kąty by nie rozpierał szyb. No i moja stara lamapa wazyły tylko 2 kilo dzis ją wazyłem, ale z tego co widze macie jeszcze cięższe na stelażach opartych na szybach i jakos wszystko stoi.Lubie dmuchać na zimne by spokojnie spać w nocy.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.