Skocz do zawartości
Naskar

Lampa led - zbiornik 120l

Rekomendowane odpowiedzi

nawet jak nastąpi to za 5 lat ,to i tak lampa zwróci Ci się dwukrotnie

nie ma takiej opcji nawet raz się nie zwroci

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej opcji ??

że zwróci się za 5 lat chociażby raz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, nie obraź się, ale rozmowa z Tobą przypomina przekomarzanie się z przedszkolakiem. Zapytałeś mnie:

"Tomasz konkrety bo nie napisałeś czy 900mA dla RB to odpowiedni prąd ze za 10 lat będą jak nowe a jesli nie to jaki?"

A podobno nie ma głupich pytań - toteż odpowiem Ci jak umiem - za 10 lat nie będziesz pamiętał że miałeś lampę diodową nad akwa, a jeśli będziesz miał ją jeszcze to diody będą 10-cio letnie, a nie nówki. Jakoś przy t5 nie martwiłeś sie że co pół roku leci kasa do kosza, a teraz nagle przypiąłeś się że Ci się spali jedna czy dwie diody - spali się na pewno - to elektronika, a jako taka psuje się. I ochroną przed tym nie jest dawanie diód xm-l na 700mA. Jeśli dioda jest felerna to i tak się zepsuje. I przegrzanie nie jest wcale jedynym powodem uszkodzenia diód. Także 20% zapasu zupełnie wystarczy, bo nagle popadacie w kolejne skrajności.

A poza tym moja lampa zwróciła sie po roku. Jeśli Twoja nie zwróci się po pięciu to moje gratulacje - kupiłeś złocony radiator żeby za 10 lat tak samo dobrze odprowadzał temperaturę?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że zwróci się za 5 lat chociażby raz

Jesteś tego pewien? To policz koszt zakupu lampy t5 i wymiany świętlowek co pól roku przez 5 lat to sie przekonasz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt mojej lampy to minimum 1500zł

koszt świetlówek na 5 lat do lampy która teraz mam to max 1200zł


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? To policz koszt zakupu lampy t5 i wymiany świętlowek co pól roku przez 5 lat to sie przekonasz.

zazwyczaj jeśli robimy lampę led to t5 już posiadamy i to tylko koszt świetlówek jesli zrobimy lampę do świetlówek diy to też się nie zwróci a o diy jest mowa

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

@Sygen mamy podobną dł. baniak różnica 8cm i zapodałem 2x160W led - jest moc :thumbsup:

co pół roku po 600zł w nowe - jak się ceny nie zmienią ?

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sygen mamy podobną dł. baniak różnica 8cm i zapodałem 2x160W led - jest moc :thumbsup:

no a jaki koszt,po jakim czasie ci się zwróci


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jeśli robimy lampę led to t5 już posiadamy i to tylko koszt świetlówek jesli zrobimy lampę do świetlówek diy to też się nie zwróci a o diy jest mowa

No co Ty nie powiesz. Ja zakładalem akwarium od razu na lampie led i nie miałem do dzis t5. Poza tym twój argument jest śmieszny bo za t5 teraz czy sto lat temu i tak zaplaciles.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT, ale kolega porównuje z 180w w t5. Chyba rozmawiamy na dwóch zupełnie różnych płaszczyznach które nie mają punktów wspólnych. Jedynym priorytetem kolegi jest niska cena. To akwarium morskie i tu chodzenie na skróty nie opłaca się.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty nie powiesz. Ja zakładalem akwarium od razu na lampie led i nie miałem do dzis t5. Poza tym twój argument jest śmieszny bo za t5 teraz czy sto lat temu i tak zaplaciles.

ja nie podałem ceny lampy led w sklepie tylko diy i jesli do świetlówek zrobimy lampę diy to max 200zł a ty piszesz o kupnie nowej,nie o tym mowa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

600zł x 7 wymian już mam zwrot ( czyli 3,5 roku )

się nie martwię o światełko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT, ale kolega porównuje z 180w w t5. Chyba rozmawiamy na dwóch zupełnie różnych płaszczyznach które nie mają punktów wspólnych. Jedynym priorytetem kolegi jest niska cena. To akwarium morskie i tu chodzenie na skróty nie opłaca się.

Tomasz nie niska cena tylko sens robienia takiej lampy led i jakie są rzeczywiste koszty,byłeś u mnie i to 180w w t5 zle sobie radzi?według mnie wystarczająco i mnóstwo ludzi to potwierdzi co byli u mnie i widzieli


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600zł x 7 wymian już mam zwrot ( czyli 3,5 roku )

się nie martwię o światełko :thumbup:

jakie 600 zł to ile tych świetlówek tam masz?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi w temacie lub pierwszym poście pytanie autora sprecyzowane konkretnie pod diy.

tu cały czas jest mowa o lampie led diy

to czemu liczymy koszt lampy led diy a t5 ze sklepu?

Ja świetlówki 54w kupuje po 37zł ,wymieniając 4szt co 7-8 miesięcy daje to koszt 1200zł plus 2 stateczniki 150zł jednorazowo i diy obudowa max 100zł

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więc policz lampe t5 diy kompletnie a nie dałeś same świętlowki. Chciałbym zobaczyć jak skladasz ja za 200zl. Chyba każda swietlowka na sznurku od snopowiazalki z sufitu wisi a kable przylutowane do końcowek. Ja mam kostkę więc u mnie odpadają długie 4 rury. Muszę dać 8 krótkich to policz sobie ich koszt co pól roku.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To więc policz lampe t5 diy kompletnie a nie dałeś same świętlowki. Chciałbym zobaczyć jak skladasz ja za 200zl. Chyba każda swietlowka na sznurku od snopowiazalki z sufitu wisi a kable przylutowane do końcowek. Ja mam kostkę więc u mnie odpadają długie 4 rury. Muszę dać 8 krótkich to policz sobie ich koszt co pól roku.

Ja świetlówki 54w kupuje po 37zł ,wymieniając 4szt co 7-8 miesięcy daje to koszt 1200zł plus 2 stateczniki 150zł jednorazowo i diy obudowa max 100zł z praktikera.

koszt 1450zł max

lampa led diy ile?1500 to mało


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu cały czas jest mowa o lampie led diy

to czemu liczymy koszt lampy led diy a t5 ze sklepu?

Ja świetlówki 54w kupuje po 37zł ,wymieniając 4szt co 7-8 miesięcy daje to koszt 1200zł plus 2 stateczniki 150zł jednorazowo i diy obudowa max 100zł

tak mi się nasuwa ,jak byś nie wymieniał wcale to by było jeszcze taniej

weź pod uwagę fakt że przy tej samej mocy w watach masz dwa razy więcej światła z led


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pracuje na 100% plus wschody i zachody.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, tak , jakoś daje u Ciebie radę. Ale żeby ledy Cree tak samo jakoś dawało radę potrzeba ich 80-90w. Taką lampę robisz poniżej 1000 zł, zwłaszcza ze nie robisz sterowania. Cały czas odnoszę wrażenie ze mówimy różnymi językami.

I cały czas nie rozumiem: skorow t5 masz tak ładnie i tanio,ledy jak się okazuje są do d*py i po 10 latach nie są jak nówki, a poza tym są drogie( wg Ciebie) i nigdy się nie zwrócą to po co robisz to dziadostwo i zawracasz gitarę? Posty sobie nabijasz?

PS. O właśnie dopisałeś:"jak dwa razy więcej jak lampa powinna być skręcona aby poświeciła trochę nie ja katować,na każdym kroku piszę się o tym aby była mocniejsza aby ją skręcić"

Czyli w zasadzie po 10 moich postach dlaczego robimy z zapasem dalej nie rozumiesz dlaczego i wypisujesz dyrdymały to wybacz, lepiej sprzedaj diody zanim ich jeszcze nie zepsułeś i wracaj do świetlówek.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zamontujesz w tej obudowie 5 swietlowki t5. Doliczyles koszt nowej elektroniki i oprawek bryzgoszczelnych? Czy na klej będziesz mocowal a kable w gniazdko wlozysz?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zamontujesz w tej obudowie 5 swietlowki t5. Doliczyles koszt nowej elektroniki i oprawek bryzgoszczelnych? Czy na klej będziesz mocowal a kable w gniazdko wlozysz?

końcówki do t5 w obi po 4zł plus kilka śrubek i stateczniki 2 jak pisałem 150zł i świetlówki 4 po 37zł .piszemy o diy tak?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.