Skocz do zawartości
pawoj1

woda z Adriatyku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

to weś wiertakę z wiertłem powierć otworki w zwykłym kamolcu z rzeki wrzóć do sumpa albo do akwa na miesiąc i masz to oczym piszesz dużą porowatość i zamieszkaną przez wszelakiego rodzaju cudactwa jakie masz w akwa

aa i dla jasności niedawno takiwłaśnie kamolec kupiłem obrośnięty z zoasami

morał z tego taki że nie wiemy co kupujemy

To się nazywa eko-rafa czy jakoś tak. Kolesie wrzucają jakieś gruzy, kamole z cementu do morza, czekają kilka miesięcy i wyławiają. No i jest super porowata, bogato porośnięta glonami wapiennymi i życiem, najwyższej jakości żywa skała.

Przemieszają to potem w sklepie z koralowym gruzem i nowi się nie połapią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa eko-rafa czy jakoś tak. Kolesie wrzucają jakieś gruzy, kamole z cementu do morza, czekają kilka miesięcy i wyławiają. No i jest super porowata, bogato porośnięta glonami wapiennymi i życiem, najwyższej jakości żywa skała.

Przemieszają to potem w sklepie z koralowym gruzem i nowi się nie połapią ;)

hehe nowi jak nowi nawet ja się nie połapałem jak bym nie dzielił się z kumplem tymi zoasami to też bym się nie połapał,dopiero po rozłupaniu na połowę było widać że to zwykły kamolec

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa i kończmy te głupie przegaduszki bo nie oto chodzi w tym temacie

ja nadal twierdzę że i woda jak i skała z chorwacji są jak najbardziej w porządku

jak ktoś chce to zapraszam do obejrzenia na żywo wszystko hula na skale z Chorwacji

tak więc bez obaw pakować skałe i lać wodę z Chorwacji(SPRAWDZIĆ ZASOLENIE)i startować baniaki!!!!!!!!

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

to weś wiertakę z wiertłem powierć otworki w zwykłym kamolcu z rzeki wrzóć do sumpa albo do akwa na miesiąc i masz to oczym piszesz dużą porowatość i zamieszkaną przez wszelakiego rodzaju cudactwa jakie masz w akwa

aa i dla jasności niedawno takiwłaśnie kamolec kupiłem obrośnięty z zoasami

morał z tego taki że nie wiemy co kupujemy

Ciekaw jestem w jaki sposób za pomocą wiertła wywiercisz zamknięte pory o wielkości kilkudziesięciu do kilkuset mikrometrów.

Jeszcze nikomu [nawet NASA] nie udało się uzyskać materiału o takiej porowatości oraz porach o kształcie, ułożeniu i wielkości takiej jak w żywej skale.

Zoasami obrośnie ci nawet opona i butelka po piwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest skała z adriatyku (CZERWONY KORAL)

jak to jest piaskowiec to ja być Papierz

Masakra jakaś , a kto Ci mówił, że to piaskowiec ???

Chyba się nie rozumiemy, napisałem że z Adriatyku nie nadaje się piaskowiec i skała pochodzenia wulkanicznego. Nic nie mówiłem o żadnych szkieletach korali.

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu znalazlem w Adriatyku coś co wygladało na skałę pochodzenia koralowego. To co jest na zdjeciach powyżej wygląda mi na zwykłe kamienie (wystarczy je zważyć), może nie piaskowce tylko wapienne. Jak juz przywozić z Chorwacji to kawałki tzw. "wapienia drążonego", który nawet ma podobną porowatość i wagę.

Bawiłem się kiedyś w akwarium adriatyckie, ale korali czerwonych, ktore są pod ochroną, nie przywoziłem.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

http://allegro.pl/wapien-czerwony-koralowec-morski-najladniejszy-i2466106257.html

Martwa skała za grosze.Stawiajcie baniaki na czym chcecie ale potem nie płaczcie że macie wysokie NO3 PO4 że co chwile coś pada i zdycha etc.Proszę wszystkich co używają takich wynalzków o foty całości akwarium to będzie dowód na to że skała się nadaje po drugie proszę o podanie parametrów :unworthy:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No nie ma chętnych na foty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zdjęcie, które pokazał Kapitan podejrzewam w 99 % prędzej odpowiada szkieletowi koralowemu, który ze względu na coraz rzadsze występowanie jest bardzo drogim i cenionym surowcem jubilerskim (właśnie przez politykę rabunkową człowieka ten koral jest tak rzadki).

Troszkę wiem na ten temat, spędzając przez pomyłkę 2 godziny w muzeum sztuki koralowej (myślałem, że będą baniaki z koralami :D:wallbash: )


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapień w sumie jak wapień. Pewnie nie jest jakiś gorszy od betonu, a na betonie też ludzie korale sadzą. Bardziej mnie ten czerwony kolor niepokoi, czy to aby nie jakieś coś z żelaza.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawy temat :) Bylem dwa razy w Chorwacji dokladnie okolice Zadaru ale niestety nie natknalem sie na te czerwone skaly (koral) :( a nie powiem tez bym sobie taka skalke do akwarium wrzucil ;)

Edytowane przez fiedler1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam skałę od kolegi axela1 i polecam bardzo fajna. Poza tym tu są zdjęcia wprost z chorwacji


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam skałę od kolegi axela1 i polecam bardzo fajna. Poza tym tu są zdjęcia wprost z chorwacji

Wracając do tematu wody to przywiozłem 107 litrów, dla zainteresowanych podaje wyniki testów

salifert: Mg-1500, Ca- 480, kH- 8,6; pH 8,2; PO4- 0,03

JBL : NO2- <0,01; NO3 <0,5; NH4 < 0,05

zasolenie 1,030 przy temperaturze wody 22 C ( trochę duże )???

edycja: woda pobierana z południowo- wschodniego wybrzeża wyspy Hvar gdzie nie ma żadnego przemysłu a do najbliższego osiedla ( więcej niż 3 domy)było 20 km.

Ps.

Co do zdjęć to je zamieściłem co spowodowało, że zostałem prze niektórych forumowiczów uznany za wandala, niszczyciela przyrody itd, jak pisałem w owym temacie skałki wyjęte tylko do foto i są tam gdzie były wcześniej.

Edytowane przez pawoj1 (wyświetl historię edycji)

350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedną uwagę... sam "Właściciel" czerwonej skały zacytował wypowiedź innego Kolegi mówiącej o "SIECIACH DENNYCH"! nie wiem czy macie wyobrażenie jak one wyglądają i do czego służą... ale jeżeli nie to warto wiki zapytać!

co do Papieża to @alexa1 mogę mówić Ci "Papierz..." bo chyba na to zasłużyłeś! sam podważyłeś Swoje teorie... dot. tego co masz w akwa i sumpie..

cyt. wiki:

Red corals grow on rocky seabottom with low sedimentation, typically in dark environments—either in the depths or in dark caverns or crevices. The original species, C. rubrum (formerly Gorgonia nobilis), is found mainly in the Mediterranean Sea. It grows at depths from 10 to 300 meters below sea level, although the shallower of these habitats have been largely depleted by harvesting.[1] In the underwater caves of Alghero, Sardinia (the "Coral Riviera") it grows at depth from -4 mt to -35 mt. The same species is also found at Atlantic sites near the Strait of Gibraltar and at the Cape Verde Islands.[1] Other Corallium species are native to the western Pacific, notably around Japan (Corallium japonicum) and Taiwan;[2] these occur at depths of 350 to 1500 meters below sea level in areas with strong currents.

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedną uwagę... sam "Właściciel" czerwonej skały zacytował wypowiedź innego Kolegi mówiącej o "SIECIACH DENNYCH"! nie wiem czy macie wyobrażenie jak one wyglądają i do czego służą... ale jeżeli nie to warto wiki zapytać!

co do Papieża to @alexa1 mogę mówić Ci "Papierz..." bo chyba na to zasłużyłeś! sam podważyłeś Swoje teorie... dot. tego co masz w akwa i sumpie..

cyt. wiki:

Red corals grow on rocky seabottom with low sedimentation, typically in dark environments—either in the depths or in dark caverns or crevices. The original species, C. rubrum (formerly Gorgonia nobilis), is found mainly in the Mediterranean Sea. It grows at depths from 10 to 300 meters below sea level, although the shallower of these habitats have been largely depleted by harvesting.[1] In the underwater caves of Alghero, Sardinia (the "Coral Riviera") it grows at depth from -4 mt to -35 mt. The same species is also found at Atlantic sites near the Strait of Gibraltar and at the Cape Verde Islands.[1] Other Corallium species are native to the western Pacific, notably around Japan (Corallium japonicum) and Taiwan;[2] these occur at depths of 350 to 1500 meters below sea level in areas with strong currents.

bzdury na resorach :harhar:

@Kubek 77 mów mi Papież

Edytowane przez axela1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie załapałeś subtelnej ironii....ale do tego trzeba znać ortografię ;-)

Zasolenie jest spore, ale zgadza się z tą mapką: http://en.wikipedia.org/wiki/File:WOA05_sea-surf_SAL_AYool.png

Rozcieńczysz sobie, i będzie 1,024 :)

co do skały,to wygląda dokładnie jak tzw.skała spaghetti, na kilogramy w ogrodniczych: http://sklep.kamieniebydgoszcz.pl/product_info.php?cPath=6&products_id=80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.