Skocz do zawartości
morswin

Opóźnienie załączenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. zerknij na pv,


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarł do mnie opóźniacz. Wykonanie bardzo fajne , oraz praktyczne.

Pełny profesjonalizm.

Załącza się dokładnie po czasie 10 minut .

Serdecznie dziękuję

Pozdrawiam

Paweł

post-13275-0-85917100-1343208657_thumb.jpg


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez chce taki opózniacz około 30min z pstryczkiem do wyłączania filtra na czas karmienia ,jak kolega wcześniej napisał nieznam sie na elektronice i chciałbym kupić gotowy zmontowany,jak to mozliwe to prosze o szczególy tranzakcji i ceny,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj odpieniek po zaniku pradu i wyzszym spietrzeniu wody -tez szalal-kupilem "gotowe" rozwiazanie ,tj: PRZEKAZNIK CZASOWY Uniwersalny PCU-511 -ustawiasz czas zalaczenia lub wylaczenia do wyboru i gotowe;)

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie cudo można kupic od dawna coś takiego szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro mozesz kupic,,,,ja kupilem w hurtowni elektrycznej ONINEN w Wawie -koszt ok 100PLN i piwo dla znajomego elektryka za podlaczenie do gniazdka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie cudo można kupic od dawna coś takiego szukam

Zagadaj z kolegą morswin user_popup.png

Myślę ,że taki opóźniacz , jak mój zrobi Ci za dużo mniejsze pieniądze .

Naprawdę polecam , super sprawa.

Pozdrawiam

Paweł


http://6220_6344.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyki od kolegi Morświna dorały - nawet taki laik jak ja polutował wszystko do kupy :)

Bardzo dziękuję :thumbsup:

Wszystko jak Marbecz załadowałem do obudowy Z 27 do tego włącznik monostabilny na zasilaniu 5Vi jest piękny food timer :)

Wielki plus dla Morświna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza wersja z przyciskiem do łatwego resetowania układu i przełącznikiem do wybierania czasu zwłoki (w tej wersji około 20 i 45 min)

post-10362-0-26224600-1351006323_thumb.jpg

post-10362-0-16729000-1351006336_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja zamieszczę swoje dzieło.

Opóźniacz załączenia

Zastosowałem najzwyklejszą czasówkę: Przekaźnik czasowy wielofunkcyjny MPC-A07-U240-208 (dane jak i programy obsługiwane można sprawdzić na str. producenta: http://www.aniro.pl/...zasowe.html#A07) Dostępnych jest wiele rodzai ja akurat miałem pod ręką tę.

Dodatkowo kawałek przewodu 3 żyły, wtyczka i gniazdka miałem dostęp do listew używanych w urządzeniach elektrycznych więc i je umieściłem jeśli ktoś nie posiada można zrobić to samo wykorzystując najzwyklejsze listwy zaciskowe np: http://wlacznik.com....products_id=536

Wnętrze

Najbardziej podoba mi się możliwość sterowania jaką zwłokę chce uzyskać i dwa wyjścia na odpieniek i lampę hqi (napisane rezerwa ponieważ w produkcji dla lamp jest sterownik i prawdopodobnie w nim ustawię opóźnienie dla HQI)

Jedyny błąd to nie umieszczenie wyłącznika ale z racji tego, że jest to tylko prototyp postaram się dołożyć 2 wyłączniki na każde gniazdko osobno co umożliwi wyłączyć odpieniacz gdy lampa pozostanie włączona bądź odwrotnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje dzieło koszt 70zł płynna regulacja od 1 do 60minut


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja też poproszę o cenę za to cudo.

Pozdr

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że działa dobrze z resztą wszystko od Łukasza dobrze działa,ale wykorzystałbym miejsce w skrzynce i połowę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar mam właśnie na podobnej czasówce zrobiony taki opóźniacz, możesz zobaczyć, wcześniej w tym temacie opisywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowałem się na sprzęt Aqua Trendu choć szukałem tańszej alternatywy,pozostanę jednak wierny tej marce.Używałem z tej firmy chyba wszystko a to co sprzedałem dalej z tego co wiem dalej działa.Trochę to jak reklama,ale to prawda.W sumie 30-50 zł w tą czy tamtą w naszym hobby nie powinno robić różnicy.Przerabiałem temat kilka dni,rozmawiałem z kolegami z forum,którzy wyrabiają okazjonalnie dla kolegów taki sprzęcik z zadowoleniem kupujących,ale postawiłem na fabryczny wyrób.Dzięki Wszystkim. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawsze rozwizanie ktore podpowiedzial mi Synek.

W sumpie zastosowalem odwrotna dolewke.

Gdy sump sie napenia to odpieniacz sie wylacza

Idealne rozwizanie odpieniacz nie ma szans aby przela.

Uzylem kontrolera sp-2 udao mi sie nw allgro tanio kupic

Wysane z mojego ST26i za pomoc Tapatalk 2

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Konrad, najlepszym zabezpieczeniem, w mojej opinii oczywiście, jest zrobienie odwróconej automatycznej dolewki, wówczas jesteśmy zabezpieczeni nie tylko w przypadku braku prądu. U siebie mam to jeszcze bardziej rozbudowane, bo jest możliwość także osobnego wyłączania odpieniacza przy pomocy bezpiecznika, gdy chce np. opróżnić kubek, wszystkim steruje profilux (skoro już jest to warto go wykorzystać, w moim przypadku).

Jeżeli natomiast chodzi tylko o opóźnienie załączania bo braku prądu to zrobiłem tak z HQI i zastosowałem przekaźnik czasowy z funkcją opóźnionego załączenia, wydatek ok. 70-80 zł i problem z głowy :)

Edytowane przez S_Y_N_E_K (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.