Skocz do zawartości
marcin11379

czy wrocic do Zeo ??

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies 6 miesiecy temu przerwalem zeo na czesc Bio-pellets. I jest tak jak wszyscy mowia, " duzo mniej dolewania i chodzenia przy baniaku". Ale sie zastanawiam czy to ma sens i czy to jest tego warte.Uzywam pellets z NP , czyli chyba dobre.Ale mysle ze korale wytracily troche kolor. Nie wiem czy jest to powodem dosc wysokiego Po4 0.09 z ktorym walcze codziennie. Czy moze tego ze zaczyna mi brakowac czegos w wodzie. W tej chwili sypie sol Preis ( 6 miesiecy), mam odpalony Ca reactor od 3 miesiecy i BIO-PELLETS OD 6 MIESIECY. Oprucz tego wegiel 0.75l z zeo w sampie lezy i jest wymieniane co 30 dni. A i jeszcze dolewan Balling atylko Kh, bo mi spada nawet do 5.0 wiec trzymam 7-8

Zastanawiam sie czy ktos moze dolewa cos z Zeo od koloru i jedzie na paletkach . Z Zeovit mam cala apteke , jestem zaopatrzony jak nie wiem. Nawet gdyby byla wojna to mi nie zabraknie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Po pół roku z pelletkami sam najlepiej widzisz różnice między starą, a nową metodą.

Kilka razy w tygodniu ktoś zadaje pytanie czy z połączenia pelletek i zeosuplementów uzyska takie same efekty jak na pełnym Zeovicie.

Na 99% nie.

Zeododatki (spora część) są pomyślane do zastosowania w systemie ULNS, a jak sam widzisz do ULNS jest u Ciebie daleko. Możesz je stosować, ale zapomnij że akwarium będzie wyglądało tak jak wcześniej.

Uważam że mówić iż pelletki = zeovit bez dozowania to kompletny brak zrozumienia działania obu tych technik prowadzenia zbiornika. Zeovit to cały system, a pellety to tylko "vodka method" w kostkach, posiada wszystkie zalety lania wódki, ale wad już chyba więcej ;)

Są ładne zbiorniki na pelletkach, ale raczej nie ryzykowałbym stwierdzenia, że właściciele leżą przed TV, a w akwarium pelletki magicznym sposobem wybarwiają koralowce.

Oni też poświęcają czas i wiele uwagi swojemu akwarium.

Pellety są reklamowane przez sprzedawców jak jakiś wynalazek z Mango Telezakupy :)

"Dzięki naszej szczoteczce do zębów możesz zapomnieć o żmudnym i czasochłonnym ćwiczeniu na siłowni. Teraz wystarczy że wyszczotkujesz rano zęby naszą szczoteczką, a przez cały dzień na twoim brzuchu będzie rzeźbił się kaloryfer podczas gdy ty będziesz leżał z piwkiem przed telewizorem".

Obserwuję kilka zbiorników tutaj w Irlandii które były full zeo i pod wpływem mody przeszły na pellety (aktualnie jeszcze trwa tutaj pelletkowy boom) - żaden nie jest już taki jak kiedyś. Czy brzydszy? Zależy co się komu podoba, ale na pewno są inne.

I jest tak jak wszyscy mowia, " duzo mniej dolewania i chodzenia przy baniaku"

W Polsce Zeo jest mało popularne, ale każdy ma na ten temat wiele do powiedzenia :harhar:

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce Zeo jest mało popularne, ale każdy ma na ten temat wiele do powiedzenia :harhar:

Mysle ze to kwestia ceny preparatow i obawa czy oby nie rozwali sprawnie dzialajacego systemu.

A propo preparatow czy stosujesz dawki tak jak zalecane na opakowaniu ?

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mysle ze to kwestia ceny preparatow i obawa czy oby nie rozwali sprawnie dzialajacego systemu.

A propo preparatow czy stosujesz dawki tak jak zalecane na opakowaniu ?

Mysle ze to kwestia ceny preparatow i obawa czy oby nie rozwali sprawnie dzialajacego systemu.

A ja po lekturze obu naszych for morskich myślę, że to wina marudnych pionierów, którzy ewentualne napotkane problemy zrzucili na metodę.

Nie sądzę też że to droga metoda, niebieskie buteleczki są droższe niż inne suplementy na półce w sklepie, ale trzeba doczytać że dozuje się ich kilka kropelek i często co kilka dni ;) szybko okazuje się że nie damy rady zużyć ich przed upływem terminu ważności, dlatego KZ wydaje ostatnio mniejsze butelki.

W takim systemie ~300l wody jak mój, litrowa butelka Zeostart3 starczy na ponad 5 lat :harhar:

Mam aktualnie zużycie 182,5 mililitra ROCZNIE :)

Czyli nawet w zbiorniku 1000l wcale nie jest to jakiś niszczyciel portfela.

Co do dawek to tak jak napisałeś, leję według opisu na buteleczce, nie dzielę na 2 jak to się przyjęło mówić. Wydaje mi się, że mam dość mocny odpieniek jak na litraż i chociaż ustawiony na bardzo sucho to i tak szybko radzi sobie z tym co dolewam do wody (widzę jak szybko znika Coral Snow z wody).

Trzeba obserwować w Zeo, lać jeden nowy suplement naraz i obserwować, jeśli nic się nie dzieje kilka tygodni to dopiero kupić coś nowego i od nowa obserwować... Tak właśnie robię.

Jeśli zobaczę że coś się dzieje złego to wtedy stop, przerwa i od nowa 50% dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie mi sie dostało. Ale dobrze i dziękuje za to. Moze cos zostanie mi w głowie i podejmę decyzje co robić dalej. Na zeo był krótki okres kiedy byłem naprawdę zadowolony z kolorów. Ale sie rozjechalo i nie wiem dlaczego. A po tym już były zmiany na wiekszy zbiornik, T-5 zamiast LED i jeszcze cos na pewno po drodze. Teraz mam T-5 jadę na palletkach i mam włączony Ca reaktor. Węgiel w sump i Rowa Po4 remover. Dzięki za fajny opis:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po lekturze obu naszych for morskich myślę, że to wina marudnych pionierów, którzy ewentualne napotkane problemy zrzucili na metodę.

Nie sądzę też że to droga metoda, niebieskie buteleczki są droższe niż inne suplementy na półce w sklepie, ale trzeba doczytać że dozuje się ich kilka kropelek i często co kilka dni ;) szybko okazuje się że nie damy rady zużyć ich przed upływem terminu ważności, dlatego KZ wydaje ostatnio mniejsze butelki.

-Cena reaktora na kamyki i specyfików na start to cena ok 3000 tyle że faktycznie na długo starcza. Nie liczyłem w taki sposób masz pełną racje

W takim systemie ~300l wody jak mój, litrowa butelka Zeostart3 starczy na ponad 5 lat :harhar:

Mam aktualnie zużycie 182,5 mililitra ROCZNIE :)

Czyli nawet w zbiorniku 1000l wcale nie jest to jakiś niszczyciel portfela.

Co do dawek to tak jak napisałeś, leję według opisu na buteleczce, nie dzielę na 2 jak to się przyjęło mówić. Wydaje mi się, że mam dość mocny odpieniek jak na litraż i chociaż ustawiony na bardzo sucho to i tak szybko radzi sobie z tym co dolewam do wody (widzę jak szybko znika Coral Snow z wody).

Trzeba obserwować w Zeo, lać jeden nowy suplement naraz i obserwować, jeśli nic się nie dzieje kilka tygodni to dopiero kupić coś nowego i od nowa obserwować... Tak właśnie robię.

Jeśli zobaczę że coś się dzieje złego to wtedy stop, przerwa i od nowa 50% dawki.

W takim razie powoli zacznę podnosić stosowane ilości 000206BA.gif

Edytowane przez mirekaju (wyświetl historię edycji)

MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.