Skocz do zawartości
Kośmid

[K] Klej np.: Milliput

Rekomendowane odpowiedzi

Już nieważne, można usunąć.

Myślałem, że Milliputy zaczynają się od kilkudziesięciu złotych a najtańszy kosztuje 15,50, standart yellow-grey.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebny ten klej ?

klejenie korali


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceresit CX5 za 5kg płacisz 25 zł i na szczepki starczy dla całego miasta na całe życie.Milliput też jest dobry,mam jeszcze w szufladzie,ale nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

a jak tym szczepki kleić??? ostatni próbowałem i d*pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tym szczepki kleić??? ostatni próbowałem i d*pa

Milliput jest dwu składnikowy. Urywasz po tyle samo jednej i drugiej plasteliny, dokładnie mieszasz w palcach, jak możesz to osuszasz powierzchnie które będziesz kleił. Szast prast i przyklejasz. Trzeba to szybko zrobić bo klej szybko staje się kruchy.

Inmar, to podaj numer konta i kwote jeśli zalega Ci :)


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej kleiłem skałę a tydzień temu przyklejałem dwa korale,szybko schnie,ale da radę.Męczarnie to miałem z D-D,Reef Bondem czy innymi.Kupę kasy wydawałem a efektu nie było lepszego.Najłatwiej mi szło klejenie z kropelką w żelu,taką modelarską za 9zł.

Ps.Luft ma w ofercie CX4

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oferte Lufta znajde gdzie ?

Jutro obskocze sklepy modelarskie w Katowicach. Nie cierpie kupować czegoś co prawie nic nie kosztuje a wysyłka drugie tyle i jeszcze czekanie.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Kośmid to ja wiem bo sam kleję miliputem ale pytałem Marka jak klei szczepki tym CX5 bo ja próbowałem i nie za bardzo się da.A kośmid jak chcesz CX5 to Ci wyślę z 1 kg bo mi zostało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, jak się używa tego CX5 ?

Też jestem Marek :thumbup:

Milliputem fajna sprawa, kulka wielkości napęczniałego grochu, bach w szczelinke i siedzi.

Acropoca oblała mi ten klej i nawet polipuje na nim.

Edytowane przez Kośmid (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-D to ja myślę,o czym już pisałem,że bierze klej od Milliputa bo pudełko podobne,też dwie laski i waga identyczna 113,4g.CX5 to tak jak z Reef Bondem,wygląda jak cement.To mocny klej i szybko wiąże.Trudno wytłumaczyć jak kleić.

Rozrabiam niewielką część,jak jest już w miarę gęsta to makładam na skałę i wtykam w to szczepkę.Na moich fotkach słabo widać,ale wszystkie tak są przyklejone.W 10 minut przykleiłem z kolegą około 25 szczepek.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu używam Technicoll Epoxy Mastic 1 ( w Casto po około 10 zł).

Używa się go podobnie jak te dedykowane (Milliput, klej AM). Bardzo szybko schnie (na powietrzu po około 2-3 minutach jest już bardzo stężony). I jako jedyny z wielu, którym się przyglądałem, ma napisane, że schnie pod wodą. Ne pyli, nie zauważyłem też żadnych skutków ubocznych. Ostatnio zużyłem dwa opakowania.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu używam Technicoll Epoxy Mastic 1 ( w Casto po około 10 zł).

Używa się go podobnie jak te dedykowane (Milliput, klej AM). Bardzo szybko schnie (na powietrzu po około 2-3 minutach jest już bardzo stężony). I jako jedyny z wielu, którym się przyglądałem, ma napisane, że schnie pod wodą. Ne pyli, nie zauważyłem też żadnych skutków ubocznych. Ostatnio zużyłem dwa opakowania.

Pozdrawiam

T

porównywałeś skład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem składu (kto wie czy wtedy bym się na niego zdecydował :smoke: ) ale kiedyś ktoś już na forum o tym kleju (marce) pisał.

Powiem tak - u mnie nie było żadnych skutków ubocznych (a po kleju AM niestety były), a stosowałem go tylko i wyłącznie na moją odpowiedzialność. Jedyna wada tego kleju to szybkość zasychania, trzeba się naprawdę spieszyć bo jak się troche za bardzo zmarudzi to już nie chwyta. Przygotowuję ilość na jedną szczepkę, szybko osuszam chusteczką higieniczną miejsce klejenia na szczepce, nakłądam masę na szczepkę i szybko do wody do skały przyczepiam, przytrzymuję około minutę i jest OK. Nawet cyrkulacji nie wyłączam.

Dodam jeszcze, że w sumpie mam cały czas około 500 g węgla.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jakiegoś czasu używam Technicoll Epoxy Mastic 1 ( w Casto po około 10 zł).

Używa się go podobnie jak te dedykowane (Milliput, klej AM). Bardzo szybko schnie (na powietrzu po około 2-3 minutach jest już bardzo stężony). I jako jedyny z wielu, którym się przyglądałem, ma napisane, że schnie pod wodą. Ne pyli, nie zauważyłem też żadnych skutków ubocznych. Ostatnio zużyłem dwa opakowania.

Pozdrawiam

T

to jest to ??? bo na necie jest po 16 :)

post-12468-0-71641200-1342977275_thumb.jpg

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceresit CX5 za 5kg płacisz 25 zł i na szczepki starczy dla całego miasta na całe życie.Milliput też jest dobry,mam jeszcze w szufladzie,ale nie używałem.

kleisz tym caly czas ?? bo jutro sie wybieram do Castoramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy klej Miliput mozna dostać w jakimś markecie ?

Spotkał sie ktoś z nim w markecie ?

Na Allegro brak, na http://www.ww-model.pl też brak - pewnie tomiooo wszystko wykupił :crybaby:


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy klej Miliput mozna dostać w jakimś markecie ?

Spotkał sie ktoś z nim w markecie ?

Na Allegro brak, na http://www.ww-model.pl też brak - pewnie tomiooo wszystko wykupił :crybaby:

:) napisz maila do nich i zagadaj kiedy będą mieć :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadałem, pewnie jutro odpowiedzą.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tym klejem ?? bo ten technicol zrobil mi tak ze opdpieniacz zwariowal pienil ze 3 h jak wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem końcówke kleju D-D.

Lepiej mi się operowało nim niż Milliputem.

Zdawał mi się wydajniejszy i bardziej przylepny.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej szukam kleju - dostanie Milliputa w chwili obecnej graniczy z cudem.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.