Skocz do zawartości
pawoj1

korale nie korale, rafa nie rafa- Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

W pełni się z tobą zgadzam ale dla mnie to nie znaczy , że można dać nurka i oderwać sobie skałę z koralami .


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, że:

Ci co bronią zwierzątek futerkowych w futrach nie chodzą

Ci co bronią zwierząt hodowlanych mięsa nie jedzą

Ci co bronią rafy nie powinni mieć kilkudziesięciu jej kilogramów w salonie.....

Nie róbcie z gościa czarnego luda bo przywiózł parę kamyków z adriatyku. Zobaczcie ile macie ryb z odłowu we własnych szkłach. Ile ryb zginęło po drodze w transporcie i na kwarantannie bo napędzacie ten biznes zostawiając gruba kasę w sklepach. Gdybyście ich nie kupowali to setki ich nie lądowały by w kiblu.

To tak jakby wypowiadać się na temat ochrony słoni siedząc w fotelu wykańczanym kością słoniową ale legalnie zakupioną!

Robimy to bo takie mamy hobby, ale nie dorabiał bym do tego ideologii.

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny wątek : Koralowce z egiptu - a jednak da się przemycić :harhar: .

Ps. to tak dla rozluźnienia :smoke:

jak miałem do tego momentu neutralne zdanie, a nawet brak zdania w temacie to ten post mi sie nie podoba.

Co z tego, że da sie przywieść z Egiptu (nawet nie chce wiedziec jak). Po to są kary by chronić nature przed zakusami, szczegolnie nieświadomych ludzi. Należy z szacunkiem podejść zwlaszcza do bliskich naszemu hobby miejsc i zyjących tam stworzeń, by zostały dla przyszłych pokoleń. Nie że teraz mędrkuje, ale uważam, że dobrze jest, że są ograniczenia windujące ceny na jakims poziomie i że np. na takiego sohala nie każdy może sobie pozwolić finansowo - jesli bedzie mial na duzy baniak dla niego to i na rybe znajdzie pieniądze.

Co do skały... przemawia do mnie argument, że warto chronić tą Chorwację dla nas samych, by mozna bylo maske nalozyć i móc na zywo cokolwiek zobaczyc pod wodą (byłem, niby niewiele, a oczy się cieszą). Na świecie przecież tez sa zakazy wszedzie, a na legalu Indonezja zezwala i to w ramach jakiś wytycznych (nie widzialem na zywo wiec ubarwiać nie będę).

552407_10151938604775634_1763028119_n.jpg

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla niektórych wzięcie 5 skałek jest niczym bo przecież ktoś bierze tony :wallbash: . Rozumując tak dalej rabujmy , zabijajmy bo ktoś tak robi na skalę masową :thumbup:

Jeden grzyb czy ktoś kupi zołtka czy wezmie skałę i jedno i drugie nie jest sklonowane.Akwarystyka morska jest jedyną szansą na wieczność morską.Tubylcy kradną rafę a turyści śmiecą na rafie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zostało powiedziane za i przeciw, ale jak tak dalej będziemy kombinować to do niczego dobrego to nie doprowadzi. Uważam, że ktoś musi strzec handlu morskimi zwierzętami w tym skały. Jestem tylko rolnikiem i niewiele w życiu widziałem, ale nawet jeśli skała dostępna w sprzedaży (mam na myśli firmy zajmujące się jej legalnym importem) pochodzi z gospodarki rabunkowej środowiska to tam gdzieś w Indonezji ktoś to kontroluje. Nawet jak jest to kontrola niedoskonała, nawet jak istnieje tam korupcja wandalizm to nie powinno nam dać do przyzwolenia na kradzież. My jesteśmy w tej uprzywilejowanej sytuacji, że mamy świadomość.

A wiecie, że gdyby nie sztuczna hodowla wiele zwierząt i roślin już by nie istniało na ziemi ...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft to był jedynie żart . Nigdy nie zamierzam nic przywozić z egiptu :sweat:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kolega pokazał wam, że w Chorwacji są rafy i zamiast podziękować za ciekawostkę i to że zadał sobie trud wrzucić to na NR to po nim skaczecie. Bo wyłowił cztery kamole z morza... :whistle:

Zobaczcie sobie na forum w ostatnich tygodniach ile pojawia się tematów "olaboga wszystko mi umiera", bo właściciel akwarium zaniedbał jakieś podstawowe sprawy, albo żal mu było na chłodziarkę parę stówek i wolał sobie patrzeć jak się gotuje akwarium podczas upałów.

To nie jest głupota i dewastowanie rafy? Z tego co widzę większość ludzi kupuje życie na pałę, przeżyje albo nie przeżyje i robi to do skutku. Padają im ryby, padają korale.

Przecież to są żywe stworzenia a nie klocki lego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Kapitan wiesz nic do Ciebie nie mam ale takie głupoty piszesz że żal komuś kilku stówek na chłodziarke a Tobie żal kilku stówek żeby nie meczyć ryb w 250 litrach.Takie rozmowy nie zmierzają do niczego.To jest nasze hobby i każdy wie że ryby może się męczą ale w Indon to takie ryby jak my mamy w akwarium tam ludzie spożywają na obiad.Po drugie ryby w miarę szybko się rozmnażają a rafa się rozrasta latami.Po trzecie każdy z Nas chce dobrze dla akwarium wydajemy duże pieniądze na pokarmy suplementy etc aby było jak najlepiej naszym mieszkancą w akwarium.

Nie przeżywajcie że niszczymy życie bo np.Nasz kolega nanokaczor rozmnaża krewetki a to duży postęp

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecie on tych kamieni nie odulupal z rafy na 40m tyko znalazl wyrzucone na plycizne przez fale.

znalazl i pokazal , a jak by zabral do akwarium to tam ma wieksze szanse przezycia niz na plazy, bo w koncu fale wyrzucily by je na piach i bylo by po koralach wysuszonych na soloncu....

W uk w rejonach cornwalii tez jest jakis malutki odcinek rafy, nikt go nie kruszy, ale jak ocean wyrzuca odlamki na plaze to powstaja ladne zbiorniki z rodzimymi gatunkami....(BMAA - British Marine Life).

to raczej ratowanie zycia niz dewastacja.

na ale zawsze znajdzie sie ktos komu ie pasuje, tak bylo i bedzie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu on je wyłowił z głębokości 5 m . Więc nie wiadomo czy by skończyły na plaży :welcome:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kapitan wiesz nic do Ciebie nie mam ale takie głupoty piszesz że żal komuś kilku stówek na chłodziarke a Tobie żal kilku stówek żeby nie meczyć ryb w 250 litrach.

To zupełnie chybione porównanie. W moim akwarium parametry są stabilne, a temperatura zawsze 25 stopni.

Gdybym widział, że moje akwarium się gotuje to bym leciał sprintem po chłodziarkę.

Myślę, że wchodzimy tutaj w kwestię etyki tego hobby i odpowiedzialności za trzymane zwierzęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wylowil przy brzegu.. a nie odcial maczeta zeby sprzedac na targowisku nano-reef.

A zbieralicie po sztormie bursztyny nad naszym pieknym Baltykiem?

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachu tak przy brzegu , ale na głębokości 5 m :unworthy: . Na tej głębokości często tętni życiem :unworthy:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Czyli według Was kradnijmy i rabujmy.Tak za przeproszeniem pier**l...... W sumie pójde i wezmę ukradne sąsiadowi X6 bo nie stać mnie na kupno a chcę mieć samochód.

Zachu jak uważasz że na 5 metrach jest brzeg to :wallbash:

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieter widzisz dla niektórych to normalne :realmad: . Przecież on wziął tylko parę kg - ciekawe jakby wszyscy turyści chcieli wziąć ''parę kg ''


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

W sumie to czytając niektóre posty kłaniajmy się pawoj1 bo uratował życie !!

No kolego szacun więcej takich morszczaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie bo dzis jest tam 5 metrow a jutro przy odplywie moze wystawac metr nad poziom. co wy nad morzem nie byliscie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz , że był tam jak był przypływ ? :sleeping: Jak dla mnie ty nie byłeś nad morzem bo dla ciebie 5 m to kompletna płycizna a na takich głębokościach w egipcie widziałem rafy :welcome:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Wejherowie to jak jest odplyw to ile sie plaza powieksza??? moze odkrywaja sie jakies zatopione kutry rybackie

ps.udal sie zarcik? heheh

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu - Wejherowo - (nie Wejcherowo :wallbash: ) PS. Wejherowo nie ma kontaktu z morzem :thumbup:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem bo bylem dlatego taki zarcik hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dzis kawa nie działa :sleeping:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie śmieszna dyskusja. Czy Wam się to podoba czy nie, wszyscy przyczyniamy się do dewastacji rafy. Czy zastanawiał się ktoś ile zwierząt ginie z powodu zaspokajania naszych zachcianek? Jaka jest przeżywalnośc zwierząt od momentu złowienia do pierwszego roku w naszych baniakach biorąc pod uwagę transport i aklimatyzację? 10,20,30%?. Możemy mówić o zamiłowaniu do przyrody tworząc rezerwaty a nie zakładać akwaria z dzikimi zwierzętami. Czytając Wasze wypowiedzi przychodzi mi na myśl tylko jedno http://pl.wikipedia....wiki/Hipokryzja

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.