Skocz do zawartości
pawoj1

korale nie korale, rafa nie rafa- Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Artur każdy z nas chyba wie , że się przyczynia do niszczenia raf ale jedni mniej inni więcej . Piszesz coś co pisało przed tobą ok 4 , 5 kolegów tylko w inny sposób :welcome:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pokazał wam, że w Chorwacji są rafy i zamiast podziękować za ciekawostkę i to że zadał sobie trud wrzucić to na NR to po nim skaczecie. Bo wyłowił cztery kamole z morza... :whistle:

Zobaczcie sobie na forum w ostatnich tygodniach ile pojawia się tematów "olaboga wszystko mi umiera", bo właściciel akwarium zaniedbał jakieś podstawowe sprawy, albo żal mu było na chłodziarkę parę stówek i wolał sobie patrzeć jak się gotuje akwarium podczas upałów.

To nie jest głupota i dewastowanie rafy? Z tego co widzę większość ludzi kupuje życie na pałę, przeżyje albo nie przeżyje i robi to do skutku. Padają im ryby, padają korale.

Przecież to są żywe stworzenia a nie klocki lego...

Kapitan (+) jesteś jednym z niewielu , którzy zrozumieli moje intencje, przecież nie napisałem że te kawałeczki mama zamiar zabrać , są tam gdzie je znalazłem ( wyjęte tylko do foto ) . O tym , że można takie korale wyłowić na 40 metrach dowiedziałem od właściciela posesji u którego jak tylko przyjechałem zobaczyłem "pięknie" bielejące szkieleciki w słońcu wokół tarasu. Dodam jeszcze , że prawdopodobnie wyłowili je łowiąc ryby ( dzisiaj znalazłem małego rekinka (70 cm) na dnie - martwy i pojawiły się nowe sieci na pomoście , prawdopodobnie się w nie zaplątał , wcześniej go nie było szkoda że zapomniałem obudowy do aparatu to wrzuciłbym foto ) na sieci ponieważ opłynąłem wybrzeże po 500m w obie strony i nigdzie oprócz tego miejsca nie znalazłem podobnych okazów co świadczy za moją tezą , że oni je tu przywlekli.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz kolego ,ja jak zaczełem czytać ,to od razu wiedziałem że ta skała jest tylko do pokazania ,ale widzisz teraz ,ilu tu mądrych ludzi jest ,więc jak zaczniesz temat ,to na czerwono napisz że ja nic nie zabieram :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam Cie dobrze odczytałem, pomimo, że nie napisałeś, czy bierzesz tą skałę do Polski, czy nie... ale tylko dlatego, że wierzyłem iż dla celów foto wyjałeś skałę i że jako myślący człowiek nie bedziesz pakować baniaka skały zawierającej niepożądane pierwiastki. Nie napisałes jednak co chcesz zrobic pozniej ze skala i ludzie mieli prawo uzewnętrznić swoje boleści, czy troski. Nie dziw sie :)

Pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

http://nano-reef.pl/topic/47144-woda-z-adriatyku/page__p__460807#entry460807

Wyrażnie napisałeś że chcesz przywieżć wodę więc pewnie skałę też byś wziął więc.....

Bo jak napisałeś woda powinna być extra to i skałą byś nie pogardził

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawoj1 trzeba napisać , że się jej nie zabiera ze sobą <_< . Ale widzę , że są magicy którzy odrazu wiedzieli :harhar:

edit : tak jak dieter napisał ... wyżej - coś mi się wydaję , że chciałeś ją zabrać zanim napisaliśmy parę słów a teraz kombinujesz :wacko:

Edytowane przez wassilllo (wyświetl historię edycji)

..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/topic/47144-woda-z-adriatyku/page__p__460807#entry460807

Wyrażnie napisałeś że chcesz przywieżć wodę więc pewnie skałę też byś wziął więc.....

kolego skąd takie domysły ,normalnie cuda cuda ,chłop napisał o wodzie ,i co jak myslisz ,pojechał bez bagaży ,a nawet to co nie można brać wody ,nie rozumiem twojego podejścia ,ale wiadomo każdy ma prawo do wypowiedzi


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie rozumiem twojego :wallbash: . Skąd wiedziałeś , że kolega nie chce skały zabrać ? Jakieś domysły :question:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dobra kończę ...

Marek75 a co mają bagaże do wody????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mogę zabrac i po problemie... :evil:

Kapitan to spoko ziom ma racje,gdybyśmy zabrali tyle łupków kg ile ryb kg padło to rafy by już dawno nie było ;)

Na myśl tego wątku przypomniał mi się ten film.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończę ...

Marek75 a co mają bagaże do wody????

kolego ,no chyba nie pojechał Tirem ,a gdzie te 340l by zabrał ,dobra na powaga zamknąć temat :welcome:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Marek75 czyt.ze zrozumieniem

"przyszło mi do głowy czy by nie przytaskać ze 100 litrów wody morskiej.: "

Gdzie mowa o 340 litrach????

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zamknąć? ostatnio chciałeś parę watkow zamknąć tu ludzie rozmawiają na temat i wymieniają się poglądami, temat się kręci,dużo wyświetleń i widać że serca biją na forum.

Takie ruchliwe tematy są potrzebne dla ludzi jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy niewygodne odrazu zamykać ? :thumbdown: Tutaj jest ciekawa wymiana poglądów :welcome:


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek75 czyt.ze zrozumieniem

"przyszło mi do głowy czy by nie przytaskać ze 100 litrów wody morskiej.: "

Gdzie mowa o 340 litrach????

Dobre ,dobre :rofl: ,a z zamykaniem ,to może pochopnie napisałem ,sorki ,piszcie ile się da ,pozdro .


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek75 naprawdę super się zachowałeś śmiejąc się z dietera :thumbdown:

Edit : i po co to ironiczne pisanie ?

no bo odczytałem że 1000l wody morskiej ,a nie 100l ,i nie z niego sie śmiłałem :X


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety my akwaryści morscy bardzo przyczyniamy się do niszczenia życia, od lat 60' do samej wielkiej rafy wylano kilkanaście milionów ton cyjanku (dokladną ilosć podawli dzisiaj w filmie o nemo na tvp2 ale zapomniałem) w celach wyłowienia ryb dla akwarystyki. Niedorzeczne są te wypowiedzi ludzi tak potępiające kolege że wyciągną pare kamieni z morza podczas gdy sami w o wiele większy sposób legalnie przyczynili się do niszczenia rafy.

Edytowane przez Bekon1 (wyświetl historię edycji)

250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy ;), dodam jeszcze jeden wątek, czy ludzie mieszkający np na wyspach prowadzący zbiorniki na wodzie morskiej to też złodzieje? w tej wodzie też jest życie.


250l+sump70l, 6x39w, Deltec APF600, Koralia 3,3,4, aquabee 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczne dyskusje oraz gromy sypią się na forach wędkarskich w kierunku ludzi zabierających złowione ryby, ot taka obserwacja socjologiczna... jeśli jest tu jakiś socjolog :)....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Powodem, dla którego jestem przeciwny wywożeniu tych kilku kamieni z Adriatyku, jest to, że jak ja tam pojadę znowu za rok, to ich nie będzie na swoim miejscu, tam gdzie powinny być. I koniec.

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.