Skocz do zawartości
luft

Aero2 - darmowy internet dla każdego

Rekomendowane odpowiedzi

Mało kto o tym wie, że ma prawo do bezpłatnego dostępu do (mobilnego) internetu w Polsce

- toteż uwalniam tą informację, aby obywatele mogli skorzystać z przysługujących im praw.

Choć projekt cały czas się rozwija, a prędkość z tego co czytam nie powala (do512kb/s) to jednak stanowi milowy krok w udostępnieniu internetu dla każdego.

"Aero2 jest hurtowym operatorem telekomunikacyjnym, dysponującym częstotliwościami radiowymi z zakresu 900 MHz oraz 2,5 GHz. W paśmie 900MHz oferujemy mobilny szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii HSPA+. Na 22 grudnia 2011 roku, realizując III etap budowy sieci udało się nam zapewnić dostęp do Internetu dla 75,9% Polaków, na obszarze 54,1% powierzchni Polski. Sieć działająca na częstotliwościach 2,5 GHz została uruchomiona 10 maja 2011 roku"

Więcej możecie przeczytać tutaj

pozdrawiam

Mariusz

p.s.

Jeśli ktoś już uzywa/ma taki net moze sie podzielić wrażeniami począwszy od procedury, czasu oczekiwania na karte sim, zakup urządzenia do sim, po jakość odbioru internetu.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pol roku temu mialem przyjemnosc widziec jak to dziala... w centrum miasta odbior i predkosc byla tragiczna... moj internet mobilny przy tym byl jak ekspres xD

czy od tego czasu sie cos zmienilo - nie mam pojecia:)

o procedurach sie nie wypowiem, bo nie mam pojecia i jakos mnie to nie skusilo na tamta chwile.

aczkolwiek projekt faktycznie ciekawy i w miare rozwoju moze byc stosunkowo fajna alternatywa dla operatorow komorkowych


112l, 15kg LR, 9kg LS, 4x24W t5 sloneczka, JVP 101, Turboflotor Blue 1000.

Poki co na miekko :) Amphiprion ocellaris, Chrysiptera cyanea, Amblyglyphidon auresus, Pictichromis poryphera, Calcinus elegans, Archaster angulatus, Nassariusy oraz Turbo-sy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale niestety nie jestem w zasięgu także :thumbdown:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ile Ci przyszła karta sim?

chciałbym do tygodnia to mieć i móc przetestować jak będę w Płocku (tam wg mapy zasięg jest, jak w wiekszej czesci Polski)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartę poczekasz kilka miesięcy, a zasięg i prędkość pozostawiają wiele do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie aero2 pod koniec ubieglego roku w tarnobrzegu, osiagi takie jakie napisal dostawca,

szalu predkosci nie ma ,( na czytanie nano-reef.pl styknie) ale jako darmowy internet to zlego o nim nie powiem.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartę poczekasz kilka miesięcy, a zasięg i prędkość pozostawiają wiele do życzenia.

:googleye co oni z drewna mi będą tą kartę strugać? :D Ciekawe, czy w Wawie osobiscie mozna od reki sprawe załatwić z odbiorem sim przy 1 wizycie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja już trochę trwa, a na dodatek co chwilę przysyłają maila że kolejna partia jest opóźniona.

Ja na swoją kartę czekam ósmy miesiąc :)

Ale już mi się nie spieszy, testował kolega i wypierdzielił po tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już mi się nie spieszy, testował kolega i wypierdzielił po tygodniu :)

:wallbash:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Aero 2 to jest to samo co Sferia czyli obecnie Polkomtel (odkąd kupił to Solorz), nie reklamują się bo po co mają za darmo dawac internet, a wygrali przetarg na pasmo właśnie dla tego że mają taki podstawowy transfer zapewnić w całej Polsce. Co do prędkości to mają faktycznie ograniczenie do 512kb ale jest to maksymalna prędkośc z jaką moga działać, jeżeli w centrum miasta jest dużo użytkowników (z PLUSa, Sfreri, Aero czy innych spółek zaleznych) to prędkość spada bo stacja jest obciązona, a znając życie darmowy internet ma jeszcze ustawiony najnizszy priorytet :) Co do kart SIM to słyszałem że najszybciej jechać do Wa-wy i tam sa dwa punkty odbioru i karte dostajesz od ręki.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam, wiec moze sie wypowiem,

1. czy "za darmo" ? ok, dane osobowe tez kosztuja :) no i kaucja 20 zl;

2. jesli chodzi o dzialanie to ok, dobry modem i swoja predkosc "wyrobi", jak na zasadzie "za darmo" to mozna wytrzymac, zreszta 512kbps pare lat temu to byl szal;

3. na karte, ja akurat czekalem ok 1,5 miesiaca, wiec tragedii nie ma, mozna odebrac "od reki" w W-wie;

w sumie oceniam "na plus"

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kartę poczekasz kilka miesięcy, a zasięg i prędkość pozostawiają wiele do życzenia.

No tak powinno i być za darmo i jeszcze to powinien być najszybszy transfer;)


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zasięg i prędkość nie pokrywa się z ich informacjami. Jeśli ktoś Tobie coś zapewnia to powinno tak być.

Poza tym oczekiwanie na kartę 8 miesięcy to chyba długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest to samo co Polkomtel ?

Zamówiłem net który , jak pani stwierdziła wykorzystuje pasmo wojskowe.

Dostałem router z 4 antenami :-) ale net śmiga .

Oczywiście opłata jest normalna i również jest limit 5 gb.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Tomioo ładnie rozpisał


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży na półce i czeka na podróż do śmietnika...

Nic w tym kraju nie jest za darmo, to po pierwsze, a jeśli coś jest za niewielka opłatą to niestety jest to bubel. Tak tez to się ma do tego internetu.

Nie zawsze działa i nie wszędzie.

Dostajemy samą kartę sim. Jeśli się nie ma modemu na USB bądź wbudowanego w laptopa to raczej karta się nie przyda. Modemy na USB tez nie należą do tanich.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo Cie rozumiem :/

kup taki sam net za 60 miesiecznie (hipotetycznie) z takim samym modemmem USB i bedzie ok ? bo za 60 zl na miesiac ? to jest juz taka technologia,

owszem, 20 PLN kaucji, modem ok. 100 PLN, co do zasiegu, no nie oczekuje tutaj cudow...

sory, ale testowalem juz dziesiatki rozwiazan via GSM/GPRS/UMTS/itd... i zadne nie bedzie nawet namiastka lacza przewodowego, czegu tutaj oczekiwac, jest net, do odbioru poczty, przejrzenia stron www sie nadaje, jak pisalem wczesniej, kiedys ludzie "mordowali" za 512 kbps :)

gdzies czytalem (jakies inne forum), ze Polska jest 100 lat za reszta Europy, w Skandynawii net (z ograniczeniami!) za darmo... teraz mamy cos za darmo (zgodze sie, ze szalu nie ma) to od razu bubel ?

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak, to jak masz wywalic to wyslij do mnie


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak, to jak masz wywalic to wyslij do mnie

ja nawet wrócę Ci Warszawiak kaucję i to podwójnie :strutin


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobra jakość tego typu usług (free) w Polsce jeszcze przyjdzie poczekać. 512 szalu nie ma zwłaszcza ze najczęściej wyciągnie się z tego sporo mniej (zależy od obciążeń w danej lokalizacji). To ze kiedyś ludzie walczyli o pasmo 512 to oczywiście zgoda ale wtedy ich wymagania tez były dużo mniejsze bo same zasoby w sieci były ze tak to ujmę lżejsze. Sieć i jej usługi się rozwijają a z tym rosną nasze potrzeby i oczekiwania stad teraz łącze ciagnace poniżej 512 jest zwyczajnie dla wielu irytujące a kiedyś było szczytem marzeń.


Zalej Baniak ;)

http://zalej.baniak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo Cie rozumiem :/

kup taki sam net za 60 miesiecznie (hipotetycznie) z takim samym modemmem USB i bedzie ok ? bo za 60 zl na miesiac ? to jest juz taka technologia,

owszem, 20 PLN kaucji, modem ok. 100 PLN, co do zasiegu, no nie oczekuje tutaj cudow...

sory, ale testowalem juz dziesiatki rozwiazan via GSM/GPRS/UMTS/itd... i zadne nie bedzie nawet namiastka lacza przewodowego, czegu tutaj oczekiwac, jest net, do odbioru poczty, przejrzenia stron www sie nadaje, jak pisalem wczesniej, kiedys ludzie "mordowali" za 512 kbps :)

gdzies czytalem (jakies inne forum), ze Polska jest 100 lat za reszta Europy, w Skandynawii net (z ograniczeniami!) za darmo... teraz mamy cos za darmo (zgodze sie, ze szalu nie ma) to od razu bubel ?

akurat z tym ze Polska jest 100 lat za reszta Europy w technologi szybkiego mobilnego internetu moglbys sie bardzo zdziwic. Owszem nie jest on dostepny na razie ale sa trzy stacje przekaznikowe w Karkonoszach i przechodza wstepne testy. Nie ma zbyt duzo wzmianek na ten temat ale jest to polski patent i pierwsze prezentacje odbyly sie w grudniu zeszlego roku z udzialem przedstawicieli duzych sieci mobilnych. Mielismy taka prezentacje a mojej pracy jak to dziala i transfer jest mozliwy do 130MB. Kiedy powstanie pelna realizacja planu budowy sieci w Polsce nie wiadomo ale np British O2 ma juz podpisany kontrakt na ta technologie.

Statystycznie porownujac istniejace sieci z reszta krajow Polska nie wypada ciekawie ale nowa technologia za kilka lat odwroci te statystyki o 180 stopni


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec roku zaczynają się inwestycje, w przyszłym roku będzie widać pierwsze efekty, tylko musicie zmienić telefony i modemy na 4G (jak ktoś chce wiedzieć więcej to niech wpisze LTE w google) :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat z tym ze Polska jest 100 lat za reszta Europy w technologi szybkiego mobilnego internetu moglbys sie bardzo zdziwic. Owszem nie jest on dostepny na razie ale sa trzy stacje przekaznikowe w Karkonoszach i przechodza wstepne testy. Nie ma zbyt duzo wzmianek na ten temat ale jest to polski patent i pierwsze prezentacje odbyly sie w grudniu zeszlego roku z udzialem przedstawicieli duzych sieci mobilnych. Mielismy taka prezentacje a mojej pracy jak to dziala i transfer jest mozliwy do 130MB. Kiedy powstanie pelna realizacja planu budowy sieci w Polsce nie wiadomo ale np British O2 ma juz podpisany kontrakt na ta technologie.

Statystycznie porownujac istniejace sieci z reszta krajow Polska nie wypada ciekawie ale nowa technologia za kilka lat odwroci te statystyki o 180 stopni

a i owszem, zgodze sie z Toba,

chodzilo mi raczej o "darmowy" net i/lub szybkosc jego dzialania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

U mnie działa bez problemów. Karta przyszła po tygodniu. Modem nie jest znowu aż tak drogi. Nawet router WIFI na moje oko w normalnych cenach. 512kbps uzyskuje bez problemu. Do oglądania stron komunikatora jak najbardziej. Do wrzucenia w tablet też ok.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.