Skocz do zawartości
Mystik

Tunze 6055 - co w zestawie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Możecie się podzielić wiedzą, co otrzymujemy w zestawie kupując pompę Tunze 6055 (regulowaną). Bo ze zdjęć i opisów sklepów nic nie wynika.

Wszędzie piszą, że pompa może być sterowana, ale nie piszą, czy do sterowania (nawet prostego) potrzebny jest jakiś Wavemarker czy nie.

W pdf-ie ze strony producenta widzę jakąś, jak to oni nazwali, puszkę (numer 3 na rysunku), do której podłączamy zasilacz, pompę i jest jeszcze gniazdko na wejście z Wavemarker-a.

tunze-6055-24.bmp

Czy ta puszka jest w zestawie z pompą? Czy na tej puszce jest jakiś potencjometr do regulacji wydajności? Czy może jeszcze inaczej da się nią sterować?

Piszę, bo mam zamiar zrobić sobie sam Wave-markera połączonego z innymi elementami sterowania osprzętem i chciałbym wiedzieć czego potrzebuję.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie masz pompe,zasilacz,magnesy z amorami,kabel zasilajacy i ta jak to piszesz puszka ktora podlacza sie kablem do kontrolera(owy kabel w zestawie z kontrolerem)..

co do pomyslu to fajnie taki kontroler diy,ale biorac pod uwage cene nowej pompy,,to nie boisz sie ze male bzyk..i pare setek w plecy??sam kontroler do tych pomp nie jest drogi..

pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego masz jeszcze zworki do zasilacza - mozesz nimi ustawic moc pompy


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego masz jeszcze zworki do zasilacza - mozesz nimi ustawic moc pompy

a o tym zapomnialem :thumbsup:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler jaki chciałem kupić to 7096 w cenie minimum 571zł. No bo chcę w sumie dwie pompy.

Nie wiem czy miałeś okazję zaglądnąć do takiego sterownika TUNZE. Ja miałem okazję zerknąć do Single. Oczywiście nieporównywalny z tym 7096. Ale tam są dwa scalaki serii NE555, dwa klucze analogowe i ze 3 potencjometry. W sumie pewnie z 20zł + obudowa. A terowanie jest proste jak cepem, napięciem stałym. Zreszta schemat takiego kontrolera lata po sieci.

Do tego mam zamiar, jak pisałem, zintegrować sterowanie pompami z reszta systemu sterowania.

Dlatego interesowało mnie to co napisałeś o zawartości zestawu.

Miałem zamiar użyć pomp Koralii, ale coś mają złą prasę i pewnie padnie na Tunze. Chociaż drogie :(

Dziękuję za odpowiedź.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co najwazniejsze

dobra jakosc wykonania,znakomity serwis w razie czego od producenta

oraz satysfakcja i zadowolenie (zero halasu ,b.dobre osiagi itp)


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, w pudelku jest gwarancja na 2 lata.

Siliconowe koreczki pod magnesy, gratka zabezpieczajaca wylot przed ciekawskimi rybami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontroler jaki chciałem kupić to 7096 w cenie minimum 571zł. No bo chcę w sumie dwie pompy.

Nie wiem czy miałeś okazję zaglądnąć do takiego sterownika TUNZE. Ja miałem okazję zerknąć do Single. Oczywiście nieporównywalny z tym 7096. Ale tam są dwa scalaki serii NE555, dwa klucze analogowe i ze 3 potencjometry. W sumie pewnie z 20zł + obudowa. A terowanie jest proste jak cepem, napięciem stałym. Zreszta schemat takiego kontrolera lata po sieci.

Do tego mam zamiar, jak pisałem, zintegrować sterowanie pompami z reszta systemu sterowania.

Dlatego interesowało mnie to co napisałeś o zawartości zestawu.

Miałem zamiar użyć pomp Koralii, ale coś mają złą prasę i pewnie padnie na Tunze. Chociaż drogie :(

Dziękuję za odpowiedź.

eee..to jak ty taki mc gyver jestes to mozna sie bawic..ja tam do srodka nie zagladalem..kontroler kupilem za 280 zl(7096)..jak sie poszuka to mozna tanio kupic.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I paragon lub faktura :)

Dzięki jeszcze raz Panowie


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.