Skocz do zawartości
czadol81

Catalaphyllia jardinei- odpadla od podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie dzisiaj po powrocie z pracy zobaczylem moja Catalaphyllia jardinei plywajaca po akwie cala napompowana tak jakby nic sie nie stalo do wczoraj wieczora bylo wszystko ok. dzisiaj temperatura wzrosla do 29 stopni ale nie sadze ze to jest przyczyna.

mial ktos cos takiego. nie wiem co robic czy starac sie ja gdzies usadowic, czy zostawic az sobie moze znajdzie miejsce. ale mysle ze bez podstawy to ona odejdzie na wieczna rafe. prosze o pomoc


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna głowę euphylii co żyje bez szkieletu od którego sie odlaczyla jak opadła w na dno i przez kilka dni nie zwróciłem uwagi.No strzelam ,ze podobnie z cat.


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze przezyje bo jest juz bardzo duza i bylo by mi jej szkoda


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sushi

jasne.... bez szkieletu.....

a moze po prostu brakuje w wodzie czegos co umozliwialo by koralowi prawidlowa kalcyfikacje.

IMHO pobuja sie troszke w baniaku az pewnego dnia sie skurczy i tyle ja widzieli.

po koralu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mojej sie nie podobało bo upadła na piach miedzy skały gdzie nie dostawała za dużo światła jakieś 3 tyg nic sie jej nie dzieje narazie


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak narazie caly czas sie pompuje, wyglada jak niby nigdy nic sie nie stalo.

dzisiaj bede znal prawdopodobnie odpowiec. pisalem do ekspertq z TMC

taka nasza lokalna hurtownia morska. koles ma niesamowita wiedze i licze ze mi cos powie.

podziele sie z wami informacjani. dzieki za zainteresowanie.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie , experci zawiedli nawet oni nie maja pojecia co sie dzieje z tym koralem i jestem troszke zawiedziony. jedyny plus to to ze sie caly czas pompuje i nie wyglada jak by mu to przeszkadzalo.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary.. ale interesuje mnie czy przeżyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbym się bardzo, gdyby przeżyła...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często brakuje relacji z zakończenia tematu,rozumiem,że nie ma się czym chwalić,ale dla potomnych powinno się napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś niedawno podał linka do niezłego artykułu n/t ełfiek, autor m.in. pisał o przypadkach oderwania tkanki od szkieletu, które w wielu miejscach niesłusznie opisywane są jako próby rozmnożenia korala. Opisywane zupełnie bezpodstawnie - bo wiarygodnych, potwierdzonych przypadków zbudowania szkieletu z takiej tkanki nie ma.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.