Skocz do zawartości
alien77

Halichoeres chrysus - co się mogło stac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się mogło mu stać ? :( wczoraj wieczorem był w swietnej formie ,bez żadnej skazy ,a dziś rano wygląda jak poparzony :(

ma ktoś może doświadczenie z takim zdarzeniem ?

post-9347-0-61348200-1343558829_thumb.jpg


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow...!!ale go cos przyatakowalo..mi to na chorobe wyglada a nie poparzenie..ospa,plesniawka...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeslo dobrze widze to ma ospe(Cryptocarion irritans)poczytaj na ten temat bo jest duzo na forum.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ospa moim zdaniem gdyby to była to by opsypało go na całym ciele ,a on ma tę "wysypkę " głównie na głowie i pod pletwą grzbietową ,zaś z drugiej strony ciała jest czysty ,pozatym ewidentnie widać jak odchodzi mu troszkę łusek ,moim zdaniem bardziej coś go dziabnęło


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha .wlasnie fotka niezbyt wyraziscie to przedstawia.

masz moze ukwiala one sa extremalnie parzace byc moze otarl sie o niego bo nic innego nie wpadlo mi do glowy.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. no wlaśnie wręcz czekałem na takie pytanie :( ... mam ukwiała Stichodactyla Haddoni ,który od jakiegoś czasu jest sam bez błaznów (chcę go sprzedać ) i także właśnie podejrzewam że to on może być winny jego obrażeniom

Myślę ,że odkąd jest bez błaznów to zrobił się agresywny ,a rybcia może (na szczęście ) zdołała się wyrwać z jego uścisku


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest niewyraźne,ale te białe kulki wyglądają na regularne jak własnie ospa lub świeża pleśniawka.

One bardzo szybko pływają i zakopuję się. Moje często mają jakieś uszkodzenia bo przestraszony wpływa miedzy skały i ociera się o nie, albo próbuję się zakopoać a tam jakaś ostra skałka. Takie otarcia naskórka śluzu są dobrymi wrotami dla zakażeń


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ale to jest ewidentna wysypka...mysle ze jakby sie poparzyl to mialby plaskie plamy..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest za szybki by mu fote dobrą strzelić

myślę że wpakował się w ukwiała ,ale zdążył się wyrwać

jeżeli jednak się mylę to mam problem ,bo nie złapię go na leczenie w jakimś osobnym baniaku :(


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze ze to ukwial. Na ospe tez to raczej nie wyglada bo ziarenka sa za duze - jednak fota niewyrazna. Na zdjeciu wyglada jakby mu sie piasek przykleil.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko wlasnie bez dobrych fotek okreslic co to jest

narazie to mamy teleturniej


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko dam rade to zrobię nowe foty


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś już nie ma nalotu (pleśniawki itp ) jakie były wczoraj ,zaś pozostały jakby 'blizny 'po odpadnięciu tego czegoś wraz z łuskami

myślę że jednak w nocy musiał się wpakować w ukwiała ....


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.