Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze tak... Trochę przesadziłeś z poprawą kolorów na zdjęciach :p

Heyka - witam - tak jak pisałem - niczym nie poprawiałem foto bo mi sie nie chciało.....prosto z aparatu, tylko wykadrowałem ....

Co do "Briareum wysoko i na głównej skale to poważny błąd. To cholerstwo się rozlezie wszędzie i wszystko zniszczy więc... decyzja należy do Ciebie." zobaczymy jak będzie z briareum....taka jest teoria że się pięknie rozleje w praktyce to różnie bywało.....jedne mi piknie rosło a jedne nie wiadomo dlaczego zanikło z dnia na dzień....a skałka na której jest teraz jest banalna do wyciągnięcia w razie zbytniego rozrastania się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściutko, ja w przyszłym roku startuję z moim baniaczkiem (112l). Za tego pokolca dostaniesz baty od "ekologów" :popo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściutko, ja w przyszłym roku startuję z moim baniaczkiem (112l). Za tego pokolca dostaniesz baty od "ekologów" :popo:

Hahahaha - no dostane szczególnie za to że ma mniej niz 2cm i ratuje mu życie - bidulek ledwo żywy przyleciał z Indonezji, z raną na boku.....teraz powoli dochodzi do siebie :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziś sobota więc i więcej czasu na fotki itp. Mój baniaczek na 95% gotowy. Teraz tylko brakuje kilku ricordei i jakiejś pięknej scolymi oraz tridacny i będzie baniaczek tak jak mi się podoba. Oczywiście jakiś rybek (2-3szt) też brak ale dla mnie rybcie to tylko dodatek do całej bajecznej rafy koralowej. Poniżej focie całości oraz kilka foto makro. (te fotki oddają barwy akwa w 99% - oczywiście na żywo wygląda znacznie lepiej szczególnie w aktynice ledowej, tylko ktory aparat zrobi idealne wtedy foto....)

Zanim fotki podaję parametry:

ph - 8

kh - 8.6

no3 - 0

po4 - 0

Ca - 480

Mg - 1380

zasolenie 1.023 a temp 24st

20.JPG

21.JPG22.JPG

23.JPG24.JPG

25.JPG26.JPG

27.JPG28.JPG

29.JPG32.JPG

33.JPG34.JPG

35.JPG47.JPG

36.JPG37.JPG

38.JPG39.JPG

40.JPG42.JPG

43.JPG44.JPG

45.JPG

Mam też pytanko: Jak obstawiacie? Co to za korale poniżej? Mam swoj typ ale nie jestem pewien...Nie pisze żeby źle nie naprowadzać

30.JPG31.JPG

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobophylie . Akwarium zaje biste ! Gratulacje !:)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo ładne i czyściutkie.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.....Co do tych korali to też obstawiam lobophylie.....Póki co zostaje mi tylko regularnie dbać o baniak i zobaczymy jak będzie po czasie...Moim ideałem będzie jak za pół roku albo za rok (to już będzie bajka) akwa będzie takie samo tylko korale większe ale powiedzmy większość przeżyje.....Kto wie może mi się uda .... :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Od ostatniej foto aktualizacji minęło troszkę więc czas uzupełnić dzienniczek.

Co się zmienilo - serce systemu filtracji - staruszek h&s poszedł na emeryturę a raczej pompa aquabee a zastąpił go chińczyk haquos w celach testowych jak pieni odpienek za 599zl z pompą igielkową 1800l/h. Powiem tak - REWELACJA !!!. Sam jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Wrażenia: :thumbsup:

Na +

1- wysoka kolumna

2- drobniuteńkie bąbelki

3- brak bąbki wracających dzięki gąbce na powrocie

4- bardzo dobra regulacja wysokości słupa - praca na sucho na mokro - ładnie wybija syfek

5- dość szybki powrót do "bicia piany" po wyjęciu łapek z akwa

Na -

Tylko jedno ale - demon cichości to nie jest - bardzo drobne bąble w wysokiej kolumnie mimo tłumika na wężyku i tak slychać. Mnie to nie przeszkadza gdyż akwa w salonie i nie śpię przy nim.

51.JPG

Filmik:

Co nowego w baniaczku - poza tym, że wsio śmiga do przodu.

Spełnilo się moje największe marzenie - mój błazen który ma już ponad 2,5 roku i nigdy nie widział ukwiała na oczy, kilka sekund po wpuszczeniu zamieszkał w nim jakby to był od wielu lat jego domek. :thumbup: BAJKA !!

52.JPG

Do baniaczka doszły też - Gobiodonki, doktorek oraz nemateleotris decora jak również euphyllia cristata oraz czerwone zoaski i ricordee.

Całość śmiga rewelacyjnie - polecam TM Coral A i Coral K - rewelacyjnie korale się pompują i gdyby nie nalot na szybach baniak byłby bezobsługowy.

Poniżej kilka foto:

48.JPG

49.JPG

Poniżej widać jak polipują korale !!! Szczególnie cycloseris

50.JPG

53.JPG

54.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Piękny zbiornik, przyglądam mu się bardzo dokładnie bo sam przybieram się do postawienia bardzo podobnej kosteczki 60x50x45h :baby:

Wystrój może się podobać i powodować późniejsze wzorowanie się na nim :clap:

PS: Może jakaś aktualizacja? :ninja:

Edytowane przez tuptus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam - dzięki za miłe słowa "tuptus" - aktualizacji nie robię bo się nic nie zmienia....no może poza tym że korale rosną. Jak coś dojdzie nowego to na 100% dorzuce foto...Trzymam kciuki za Twoje akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Sasz5! Uwielbiam oglądać Twoje akwarium. Zresztą co jakiś czas tu trafiam niacieszyć oczy. Gratuluję pięknego baniaka zarówno w domu jak i w sklepie. A przy okazji, kiedy szykuje Wam się nowa dostawa? Chciałbym nareszcie kupić coś również u Was :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś oszukujesz z tym zielonym kolorem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bajka :-)!!!!

Życzę powodzenia i proszę o więcej zdjęć :-)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "Zieloniaste zajebiasztee" ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasz ? ! a powiedz szczerzę jak ci śmiga hydraulika ? Udało się wyciszyć spływ ? daj jakieś rady ;) bo buduję kostkę 64x64x60 plan był z pudełkiem przelewowym ale Twój pomysł ze spływem mi się podoba :) iii powiedz jeszcze newjet na powrocie daje rade nie buczy za głośno widze dałeś falownik ...

P.S ile centów od krawędzi zrobiłeś otwór na śrubunek ? i nie lepiej było by go zrobić gdzieś w rogu a nie na środku?

Aaa i Sasz podał byś wymiary sumpa i przegród ? stawiam browara a potem flachę ;)

Edytowane przez niezlydawca (wyświetl historię edycji)

130l / panel / 4 x 24W Hagen Glow / 2 x ATI Actynic / 2 x ATI aquablue / weipro 2012 na newjet 1700 / 2 x Jvp 101 / miekkasy / Lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spooooro czasu mnie nie było w tym wątku. Niestety praca, praca, praca no i oczywiście szkiełko w domciu. Parę zmian zaszło w baniaku. Quadri zrobił miejsce dla heliofungi, zaczął spacerować przed podziałem co stało się dość niebezpieczne dla moich podopiecznych - różowe zoaski to dość mocno odczuły, już ich nie ma w akwa. Doszlo kilka nowości, ricordee dzieląc sie jak szalone zaniknęły (zerowe no3 i po4 = 0,01). Reszta korali śmiga jak szalona, zoaski rozlewają siebajecznie na skałkach, seriato i monti rośnie w oczach...Póki co baniak jest stabilny, mi się podoba, najważniejsze, że bez większych strat - 97% korali śmiga jak szalone. Poniżej fotka - póki co w aktynice, lepszą moze wieczorkiem podrzuce.....

a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka :clapping


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czas na drobne przemyślenia i wnioski odnośnie chińskich odpieniaczy.

Niestety pozytywne wrażenie jakie wywarł na mnie haqos ps 600 dość szybko się rozwiało. Czas pokazał że oprócz nie za cichej pracy jest ogólnie problem z ustawieniam odpienka na jakąkolwiek stałą prace. Po 3 tygodniach praktycznie nie wywalania syfu do kubeczka - jedynie dość mocny osad na zwężce i powiedzmy 0,5 cm brudnawej wody w kubeczku potrafil w ciągu nocy przelać kubek kilka razy, nic nie zmieniajac w akwa - nie czyszcząc, nie wkłądając rąk, nie dolawajac nic....tak sobie. Raz miała taka sytuacja miejsce oki, dałem czas odpienkowi, drugi raz, zaczęło mnie to lekko denerwować, niestety po 4 miesiacach testów takich akcji było ze 3-4 i powiedziałem KONIEC. Oprócz tego regulacja przestaje być w miarę płynna po miesiacu i ciężko ruszyć plastikowy tandetny zaworek do regulacji poziomu wody w kolumnie odpienka. Może mój testowany odpienek jest wadliwy? NIE - przy okazji testowałem je u kilku klientów i haqosy i boyu. Z boyu to lotto jak sie trafi - jedne pienia w miarę innych nie da się ustawić. MASAKRA. U mnie testu nie przeszły te odpienki - porażka.

Od 2 dni przesiadłem się na ReefOctopusa RO-PS 1000 - bajka. Cichutka pompa, odpienek zanurzony 10cm pod wodą a pieni jak szalony - 3/4 konstrukcji to sama piana, ładnie wywala syfek do kubeczka, regulacja na bramowym zaworze. Ideał. Wiem jak działają bo testuje je już od ponad roku na sklepie. Mają tylko jedno ale - jak ktoś wsadzi to poziomu zanurzenia oznaczonego przez producenta to będzie cały czas przelewał - trzeba zanurzyć tak ze 3cm od pompy i śmiga bosko. Aaaa i jest jeszcze jedna kwestia chińszczyzny. Jak piszą że ma 30W to pobiera 48W i jak ma wydajność 1000l to w realu ma 700 :thumbup: SPRAWDZONE OSOBIŚCIE

A teraz coś o akwa - zmianie uległa również pompa obiegowa - niestety NJ maja wadę wprowadzania wszystkiego w rezonans. Teraz Tunze Silence wyciszyła znacznie obieg. Co prawda walczę od 3 dni z siorpaniem spływu - tzn zawór na nim rozwiązał problem ale teraz regulacja poziomów wody spędza mi sen z powiek.

A na osłodę walki z uciszeniem baniaczka - wreszcie spełniło sie moje marzenie i dłuuugo oczekiwana TUBASTREA trafiła do baniaczka. Jak trzesnę fotki to wrzucę. Póki co jeszcze odchorowywuje zmianę klimatu.

Wszystkim tym którzy myślą o moim rozwiazaniu spływu - MÓWIĘ NIE !!!!! Testy pokazały że 100000 razy lepsze rozwiazanie to zewnętrzny komin. Ciszej, łatwiej i bezpieczniej.

Baniaczek śmiga aż miło - dzis wrzucę fotki..

A na koniec przestroga - NIE KUPOWAĆ TANICH BADZIEWNYCH CHIŃSKICH SALIMETRÓW SPŁAWIKOWYCH ( te po 15-20zł) różnica w pokazywaniu zasolenia sięga kilku kresek. Testowane - salimetr 1.024 - refraktometr - 1.032 ojjjj to już boli !!!

Obiecałem foto cukiereczka więc bardzo prosze.....bidulka jeszcze w stresie aklimatyzacyjnym ale miejmy nadzieję że sie poprawi. Na zachętę leci mikroplankton a jak wystawi polipy artemia i super shrimp. Czas pokaże czy jestem w stanie ja utrzymać.....

gallery_11117_2530_238903.jpg

Sorki za jakośc ale na szybko z telefonu cyknięte

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnej wzmianki o światełku nie dajesz, można jedynie sądzić po życiu w baniaku ,że pełna satysfakcja chyba co...??

Może jakieś swoje spostrzeżenia na powyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ bardzo prosze co do światła:

4x24W T5 - 2xniebieskie ATI Blue Plus , 2x ATI Coral Plus

11W niebieskie Ledy

6W niesbieskie Ledy nocne

9W Led Cree - biało-niebieskie

Jak sie pali? A tak:

5:00 - 24:00 - 6W niebieskie led

8:30 - 21:00 - 9W Led biało-niebieski

9:30 - 20:00 - 2x24 W t5

13:00 - 18:00 - 2x24W t5

Edytowane przez sasz5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać daje radę .Kiedy u nas na rynku będzie się można takim pobawić..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.