Skocz do zawartości
SkoczekPL

Pomoc dla początkujących

Rekomendowane odpowiedzi

Rafal bilety kupione :-) do odbioru w kasach OLT :-D

Hehehe :-)

A powaznie calkiem to na ultimate od jakiegos czasu dziala Help Team i wszyscy bardzo chwala sobie ten pomysl wiec mysle, ze kazda inicjatywa tego typu jest udanym przedsiewzieciem :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano Reef Help Team...... dobre :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszulki prosimy... :smoke::harhar::thumbsup:

Pozdrawiam

T

PS

Na ustalanie dawki wódki to zawsze zapraszam do siebie i zawsze się chętnie wpraszam do innych... :thumbsup:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszulki prosimy... :smoke::harhar::thumbsup:

A nie zdziw się jak zrobie :welcome::whistle:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze samochody służbowe, oznakowane z sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi. No i zapas serwisowej wódki i prochów :yes

Edytowane przez LiZaRd (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz o tym piszemy formalnie, ale takie coś funkcjonuje wśród ludzi na forum. Ja jestem "świeży" w morszczyźnie, jednak jak zakupiłem życie do solanki to "reef commando" mi pomogło. Pojawili się ludzie z forum i mi bezinteresownie pomogli. Mój baniak przenosiło parę osób i dołączyłem do tego łańcuszka i jak mogę to pomagam. W tym tygodniu oddałem 160 litrów z podmianki i dzisiaj oddałem koledze, który pomagał mi w przeprowadzce kilogram skały bo miałem w nadmiarze. Ktoś kiedyś mądrze powiedział, że człowiek tyle dobrego dostaje ile sam daje.

Pozdrawiam moje "reef commando" - prawie dziesięć osób (pisałem o chłopakach w moim wątku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Adam rację, takie "reef commanda" są i były od dawna.

Ta lista, ta akcja jest dla ludzi którzy wchodzą w temat zupełnie sami, którzy nie znają kolegi, kolegi co zna kolegę co ma morskie i zna innych.

A takich "osamotnionych" osób jest dużo i na pewno będzie to przydatne. :welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technika tak idzie na przód, że myślę iż będzie można dopisać jeszcze opcję e-pomoc na odległość z sprawą komunikacji z kamerką :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny :clapping

Może i moja wiedza nie jest ogromna ale również chętnie pomogę :D


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

technika tak idzie na przód, że myślę iż będzie można dopisać jeszcze opcję e-pomoc na odległość z sprawą komunikacji z kamerką :)

Jeśli chodzi o e-pomoc, to jest ona mocno uprawiana, w miarę posiadanego wolnego czasu. Mam kilku stałych "stalkerów", ale w razie czego dla paru jeszcze znajdę miejscówki :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu na liscie nie makobiet .) potrzebowalym pomocy ladnej blondynki mam problem z kh i nie moge podbic ,)


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo - na twardość najlepsza jest marchewka :p


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bo najpierw PH a potem KH :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah zapomniałem, wczoraj kolega bestiakol (dziękuje za pomysł) :unworthy: zasugerował żeby lista od razu była podzielona na województwa - żeby było czytelniej. I tak też zaraz uczynię :thumbup::welcome:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek uważaj, bo zaraz wymagania wzrosną i będzie potrzeba wyszukiwarki po podaniu np. kodu pocztowego lub mapki z zasięgiem :)

Nawiasem mówiąc pomysł genialny!

I fajnie, że komuś się chce.

Edytowane przez Mystik (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zaproponował na rangę na forum: "Morskie pogotowie" :)

Z chęcią zapisałbym się do takiego pogotowia, ale zastanawiam się czy potrafiłbym pomóc komuś z każdym problemem...


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem bardzo dobre powiedzenie

,,Tak na wszelki wypadek, lepiej być dobrym człowiekiem"

i tu widzę sie ono sprawdza.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zaproponował na rangę na forum: "Morskie pogotowie" :)

Z chęcią zapisałbym się do takiego pogotowia, ale zastanawiam się czy potrafiłbym pomóc komuś z każdym problemem...

nie przejmuj się, najważniejsze, żeby powiedzieć pytającemu prawdę, że sie nie zna odpowiedzi na dane pytanie/zagadnienie i najlepiej odesłać go do danej osoby, która w danej dziedzinie jest bardzo mocna. Ja tak często czynię. Nie ma wstydu w tym, że w ogromie morszczyzny się czegoś nie wie lub nie czuje się mocnym.

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że z mazowieckiego nie ma nikogo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach pomocy i "pogotowia" mam wydajny osuszacz powietrza, jak trzeba to pożycze. Testowany osobiście przy moim akwarium. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że z mazowieckiego nie ma nikogo:P

bo w mazowieckiem same gbury mieszkają ;) tzw nielubiane "warszawiaczki"

w razie co to w Pruszkowie masz akwarystę z całkiem długim stażem forumowym...

ogólnie każdy warszawski sklep ci "pomoże"

tylko uważaj jak będziesz miał jakiś problem z zakupionymi w tym sklepie zwierzakami... wtedy możesz liczyć tylko na uśmiech i uścisk dłoni gdy postanowisz "naprawić swój błąd" odbudowując obsadę ;-)

a już bez zbędnych złośliwości to jakby co to mogę się dzielić swoją malutką wiedzą... ;)z kolegami w sąsiedztwie.

nie czuje się na siłach ale jak nie ma innych chętnych to w powiecie pruszkowskim mogę coś tam "czynić"

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w mazowieckiem same gbury mieszkają ;) tzw nielubiane "warszawiaczki"

...

Jeden gbur się zgłosił ale chyba Rafał robi selekcje :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal ma urlop :welcome:

Wieczorem ogarnę PW i powstawiam. A teraz plaża :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.