Skocz do zawartości
lukaszra

sposb na odseparowanie ukwiala w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

NIE MAM SUMPA :)

macie jakis sposob na odseparowanie ukwialu w akwa ?? tak zeby sobie nie uciekl tylko spokojnie siedzial na swojej skalce ale zarazem mial przeplyw wody spokojny ???

jest bdzo malutki

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak znajdzie miejsce to nie będzie Ci łaził chyba ze masz złe parametry i karm go w jednym miejscu to nigdzie nie będzie spacerował :)

Pozdrawiam Damian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mój siedzi na wyspie wokół piach, podobno nie chodzą po piasku. Ale chyba mu pasuje bo na razie nie próbował chodzić, dałem go pod samą lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wiecie nie wiadomo co to jest za czort :) dlatego nie chce go puscic w akwa ,, wlasnie jest na malutkiej skalce ale pytanie czynie zejdzie na piasek ,,, oto chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw parametry to nie bedzie nigdzie lazil


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw parametry to nie bedzie nigdzie lazil

czy ja zadalem pytanie dlaczego lazi ?? czy jak go odseparowac??

zawsze jakis sie znajdzie nadgorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź czystą butelkę plastikową, najlepiej niebarwioną, obetnij to do odpowiedniej wysokości tak by zapewnić mu dostęp światła i pokarmu, osadź toto jak ogrdzenie w piachu dookoła skałki na której siedzi i czekaj na rozwój wypadków:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź czystą butelkę plastikową, najlepiej niebarwioną, obetnij to do odpowiedniej wysokości tak by zapewnić mu dostęp światła i pokarmu, osadź toto jak ogrdzenie w piachu dookoła skałki na której siedzi i czekaj na rozwój wypadków:)

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję doniczkę ... mam 3 ukwiały każdy siedzi w swojej i nie opuszcza jej ani na chwilę już od ponad pół roku :welcome:

gallery_10552_1879_32855.jpg

gallery_10552_1879_7805.jpg


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest wielkosci 2 groszy halllo :) hahah

wlasnie musze czekac co to w ogole za gatunek dlatego taka akcja ,, wykluczam majano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie tak się unosisz na Silvera, bo niestety ma po części rację. Jeżeli ukwiałowi będzie źle, a nie będzie miał możliwości ruchu (np. otoczony przez piach), to odklei się od skały i podryfuje z prądem, szukając lepszego miejsca. Co w akwarium oznacza zwykle wkręcenie w cyrkulator. Jeżeli myślisz o znalezieniu miejsca docelowego, to ukwiał musi czuć się w nim dobrze, inaczej nic z tego nie wyjdzie.

Tymczasowo możesz go wrzucić do kotnika, ale nie bezpośrednio pod bardzo silnym światłem.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest wielkosci 2 groszy halllo :) hahah

wlasnie musze czekac co to w ogole za gatunek dlatego taka akcja ,, wykluczam majano

Chłopaki dają podpowiedzi choćbyś miał dorodnego quadricolora a to pewnie aiptasia :) Daj fotki tego czegoś.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na innym temacie ,, na miedzynarodowych forach podali ze to cos jakos na polskie skalny ukwial

rock/flower anemone

http://www.3reef.com/forums/id/please-can-you-tell-me-what-137761.html

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na TEJ stronie może znajdziesz jaki to gatunek.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Jeśli ukwiał napompowany jest wielkości 2gr i będzie chciał się ewakuować, to tylko bardzo drobna siatka go zatrzyma.

Jeśli uważasz, że to taki skarb to możesz tą skałkę z nim postawić na dnie i przykryć siateczką taką jak ta do wyławiania rybek akwariowych. Możesz obciąć siatce trzonek i zostawić samą "część łapiącą". Nic mądrzejszego mi nie przychodzi do głowy :)

Ofkors, nie może ona dotykać ukwiała. Będzie miał wtedy średnią cyrkulacje i mniej światła, ale nigdzie nie popłynie przynajmniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 dniach sa juz 3 na skalce :) wiec majano dobrze ze je odeparowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.