Skocz do zawartości
refish

Jak podnieśc kh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy przy kh 6,1 zaczynać lać ballinga ,akwarium 460 l wszystkie parametry ok tylko kh niskie jak lać ballinga jaki skladquestion.gif

Edytowane przez roboakwa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można podbić samym Kh.Ja leję pełnego ballinga,ale,że ciągle mi spadało Kh to podbijałem osobno rozrobionym Kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w tytule jak podnieść więc odpowiadam w szybkim tempie możesz podnieść specyfikiem o nazwie superbufer od kenta,24h po podanej dawce i masz poziom taki jaki ci odpowiada,a co do Ballinga to się nie wypowiem bo nie stosuję


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat był już przerabiany dziesiątki razy , możesz w sklepie kupić firmową butelke "kenta" "grotecha" itd. tak jak napisał Ci bober6662, albo możesz zastosować znacznie tańsze rozwiązanie samemu sporządzając roztwór ze zwykłej sody oczyszczonej zakupionej w markecie ewentualnie zakupienie takowej (wodorowęglan sodu) w sklepie z odczynnikami chemicznymi albo na alledrogo.

pozdrawiam

Tomek


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podnosiłbym KH szybko. Lecz stopniowo. Wejdz na stronę http://www.euroreefers.eu/index.php?page=DownloadDBData&dataID=13

na niej masz kalkulator do balinga Fauna Marine. I według tego kalkulatora bezpiecznie i w odpowiednim tempie podniesiesz KH.


IMG 20130325 101320


Akwarium: 1000 l + sump 220 l
Oświetlenie: ATI PowerModule 8x80W
Pompa główna: RedDragon 6500
Odpieniacz: BubleKinge 300
Cyrkulacja: TUNZE 4x6105
Filtracja: BP + PO4x4 + Węgiel aktywny
Light Balling Fauna Marine dozownie Grotech III
Sterowanie IKS Aquaristik Computer
140 kg skały żywej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam sody oczyszczonej ze spozywczaka


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ,pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuść sodę w wodzie RODI i zacznij powoli wlewać do akwarium, dawki policzysz np aquacalculatorem, tylko pamiętaj, że musisz w opcjach zmienić maksymalne dzienne podnoszenie kh na 0,5, bo standardowo w programie jest 1kh/dobę. Bezpieczniej nie przekraczać 0,5kh/dobę.

Jest na forum kilka tematów i tam masz wszystko dokładniej opisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.