Skocz do zawartości
Gość buczi82

Babelki w akwarium, jak temu zaradzic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam problem, w akwa mam babelki, leca na powrocie :/

Rura splywu jest zanurzona, nei wiem moze ja obciac i zeby woda normalnie leciala...

Mam durso, ale na samej gurze jest dziurka, nie wiem czy ma byc czy powinna byc zaklejona...

Zawor jest na maxa otwarty... Bawilem sie, regulowalem, zatykalem dziurke i regulowalem, ale caly czas sa babelki, problem moze byc tez ze maly sump, mam 2 komory, moze narysuje i pokaze na fotce, wkleje tez pare fotek jak to wyglada... moze i to nie jest problem, ale wkurzaja mnie te babelki, mam nadzieje ze uda sie cos z tym zrobic... aha jeszcze jedno, jak skrece zawor to mi rewizja leci i tez jako taka robia sie babelki w sumpie a do tego ciut glosniej :/

Nie mam pojecia juz co mam zrobie ehhh :wallbash:

Na fotce co widac komin od gory: od lewej splyw, rewizja, powrot

post-10424-0-12036800-1344528238_thumb.jpg

post-10424-0-50289900-1344528245_thumb.jpg

post-10424-0-92004900-1344528257_thumb.jpg

post-10424-0-36152600-1344528418_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz w przegodzie miedzy odpieniacza a powrotem?


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

nic, chociaz dzisiaj myslalem nad jakas gabka zeby ja tam wsadzic na szerokosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem jest ostatnia komórka pompy powrotnej lub przegroda. Szukaj gdzie tam się robi powietrze a pompa je wciąga.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tak w ostatniej komorze sa babelki i pompa je wciaga, nie wiem moze podniose poziom wody zeby ta woda przez ta przekrode gladko sie przelewala, bo jak woda splywa z przed ostatniej przegrody to sie robia babelki pomiedzy tymi dwoma przegrodami, mam nadzieje ze nie zamotalem :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co masz na myśli. Są dwie opcje. Albo podnieść poziom wody albo wkleic jeszcze jedna przegrode.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Podnioslem poziom wody wlasnie i d*pa, problem jest na splywie, zaraz edystuje i wrzuce filmik bo sie upa ;) no przegrode bym wkleil, ale znowu wszystko wywalac ehhh :wallbash:

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Pytanie, czy jak wsadze gabke pomiedzy przegrody to moze cos pomoc ? najpierw pytam za nim bede cos majstrowal, musze cos zrobic bo te bable mnie dobijaja ehhh :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gleboko zanurzony jest splyw pod lustrem wody w 1 komorze(komorze splywu)?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

obecnie jkaies 2-3cm, ale wczesniej mialem 10cm i bez roznicy, bable leca jak glupie ehhh

ostatnio zroilem tak ze w durso u gory zatkalem dziure i przykrecilem zawor, to juz tak bable nie lecialy, tylko malutkie, ale rewizja dawalo, a splyw od rewizji jest jakies 5-7cm nad tafla wody i jak woda splywa to tez jakies babelki sie robia a do tego jest glosniej ;/ jak nie urok to sraczka ehhh nie wiem moze do szklarza podjade i wkleje jeszcze jedna przegrode, ale to ostatecznosc, bo dostep do sumpa jest okropny, no i musialbym na 24h przerwac obieg :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem babli w splywie jest za wysoko wlot splywu w kominie. powinien byc kilka centymetrow nizej. Woda jest zaciagana z powierzchni wlotu. Musisz go obnizyc zeby wchodzila tylko sama woda i uspokoic wlot zaworem zeby nie walila na maksa. Bable znikna a jesli jakies beda to zanim osiagna pompe powrotu juz ich nie bedzie.

Ach jeszcze jedno, zdejmij ten fikusny syfon bo on zaciaga powietrze i w dodatku generuje gulgotanie.

pozdrawiam

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Darku problem w tym ze tam wszystko jest na stale (sklejone) i nie ma jak obnizyc :/

syfon ? o ktory chodzi ? od lewej czy srodek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nic nie rozumiem. Autor napisał ze powietrze powstaje przy przerodzić ostatniej komory a osoby, które tego na oczy nie widziały piszą, ze powstaje przy splywie. W końcu kto wie lepiej? Po co mieszacie koledze i zawracacie w głowie. Skoro napisał ze jest zły spad z przegrody to tam trzeba robić a nie dotykać spływ. Buczi namierz bardzo dokładnie gdzie to powstaje a wtedy to rozwiązemy. Problem napewno nie jest skomplikowany. Gabka miedzy komorami to kiepski pomysl, przerabialem to


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie albo jest za mały poziom wody w panelu lub durso za wysoko wystaje i zasysa powietrze przy spływie,na zdjęciu widać że kolanko od durso widać i tam napewno jest powietrze a wydaje mi się ze powinno być zalane wodą jak tu

http://www.akwariummorskie.neostrada.pl/akwarium.htm


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Sorka, poczekajcie chwilke bo zaczyna sie robic male zamotanie :wallbash:

...wiec, babelki mam na "splywie" i "w przegrodzie gdzie woda spada"...

jesli zobaczycie na fotke na ktorej jest komin od gory, to zobaczycie:

od lewej:

- splyw, siwe rury, durso z mala dziurka

- rewizja, biale durso, musialem wsadzic bo rurka byla za nisko, musze jechac do sklepu bo dluzsza rurke i ja zamontowac, teraz to srodkowe durso odwrocilem do gory nogami i poziom wody jest ciut wyzej, ale dlatego tez ze przykrecilem zawor...

- powrot

teraz zrobilem tak, jak przed chwilka napisalem, odwrocilem srodkowe durso zeby podniesc poziom i przykrecilem zawor, przez chwile woda sie podniosla, ale znowu opadla w kominie, nie wiem czy to nie przez ta dziurke w pierwszym durso na splywie, teraz moje pytanie:

czy ta dziurka ma byc zaklejona czy ja zostawic ?
zobaczcie na fotce, jak zakleilem to poziom w kominie opadl i siorpie :/ nie wiem zaraz zawor skrece, ale jak skrece to bedzie minimalnie woda splywala :/ sam juz nie wiem ehhh

post-10424-0-72923600-1344678239_thumb.jpg

post-10424-0-65648300-1344678248_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tam namotane widzę. U mnie na splywie nie ma nic. Żadnych rurek ani durso. Po prostu dziura w dnie. Rewizja za to minimalnie poniżej wysokości komina. Na splywie zaworem lekko skrecone aby woda bardzo minimalnie saczyla się przez rewizję. To wszystko. Żadnego durso. Żadnych odglosow ani powietrza. Spływ w sumpie poniżej poziomu wody.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Ewidentnie wina splywu, leca babelki jak cholera i plyna przez caly sump do pompy...

wiec co proponujecie, uciac splyw w polowie jak dojde lub wyjac calkiem i zostawic dziure lub zamontowac sotko i skrecic zawor zeby lekko rewizja lecialo ?

mam takie cos jak widac na fotce, tylko nie wiem czy uda mi sie ta rure wyciagnac, ona tam solidnie na silikon byla zaklejona ehhh :wallbash:

post-10424-0-75937000-1344680913_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie masz zaworu bo to by sprawe zalatwilo pewnie. A swoja droga sitko powinno wejsc w srubunek ale jak tam masz wszystko poklejone to trooche slabo. Moze chociaz sprobuj uciac jakos w polowie rure i naloz to sitko tak zeby sie zanurzylo calkowicie w wodzie. Jak nie wejdzie na rure to zmierz podjedz do jakiegos sklepu wod-kan i pokaz sitko i powiedz jaki wymiar ma rurka to jakas przelotke moze beda miec zebys sobie to mogl zmontowac latwo.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Zawor mam, ale i tak nic nie daje, nie moge wyregulowac i tak bable leca i tak...

sitko pewnei bedzie jakies 1mm za grube, ale zeszlifuje w garazu ;) w takim razie do dziela ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. Pozbadz się tego bezsensownego durso. Utnij w połowie komina rurę od spływu i tak zostaw. Z rewizji zdejmij tak samo te wynalazki i zetnij sama końcówkę pod kontem. Nic wiecej nie rob a będzie dobrze. Warunek jest tylko jeden: sump musi zmiescic wode z komina do wysokosci splywu. Mówiłem wcześniej: Przyjedz i zobacz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

i tak zrobie :)

Rob zeby tylko byl czas to bym codzinnie przyjezdzal ;p az bys mial mnei dosc hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ani razu nie byłeś a już mówisz o nadmiarze :p rewizję zetnij pod skosem przy samej górze. Nie skracaj jej. Tylko wywal te dziwolagi.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie masz zaworu bo to by sprawe zalatwilo pewnie. A swoja droga sitko powinno wejsc w srubunek ale jak tam masz wszystko poklejone to trooche slabo. Moze chociaz sprobuj uciac jakos w polowie rure i naloz to sitko tak zeby sie zanurzylo calkowicie w wodzie. Jak nie wejdzie na rure to zmierz podjedz do jakiegos sklepu wod-kan i pokaz sitko i powiedz jaki wymiar ma rurka to jakas przelotke moze beda miec zebys sobie to mogl zmontowac latwo.

dokladnie o to mi chodzilo.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Po walce wyszlo tak:

Sitko, rewizja i calosc, mimo tego i tak sa babelki, ostatnia opcja to dodatkowa przegroda ehhh nawet juz gabke wsadzilem miedzy przegrode a bable i tak sie przeciskaja, problem jest na splywie, kaskada, odpieniacz i rewizja bo przykrecilem zawor zeby lekko lecialo...

post-10424-0-69206700-1344699143_thumb.jpg

post-10424-0-15532600-1344699153_thumb.jpg

post-10424-0-31162900-1344699169_thumb.jpg

post-10424-0-76775400-1344699177_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.