Skocz do zawartości
Gość buczi82

Babelki w akwarium, jak temu zaradzic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Tomcio, ale waz mi nic nie da, ja widze jak te babelki leca ze srodkowej komory prosto do pompy, 3 przegroda musi byc wklejona, babelki jak beda lecialy dolem a pozniej do gory to pompa nie zassa, a jak bable leca dolem to od razu do pompy... waz tu nic nie pomoze, skoro bable leca dolem... wywale kaskade, wegiel i rowe zawiesze gdzies na sciance sumpa, a rewizje przeciagne na poczatek zeby nie splywala obok przegrody... nie wiem zmienie obiegowa na NJ 1200 i wkleje przegrode, bo rozklejac stara i wklejac ponownie i nastepna to juz nie na moje nerwy... problem w tym ze nie mam czasu :/ w tyg praca a na weekend zawsze jakas impreza wyskoczy :/

a co zrobilem to wrzucilem wentylator w koncu, ale kobieta zyc mi nie daje bo glosny jak cholera, wiec bedzie dzialal tylko w nocy, dolewka kupiona i zamontowana i odpieniacz zmieniony... teraz tylko reszte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego się te bąble biorą ?? Tu leży przyczyna.

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Juz wiem skad biora sie babelki... na splywie z odpieniacza wylatuja lobuzy :/ ale tak czy inaczej dzisiaj wywalilem kaskade, zmienilem pompe obiegowa z 2400 na 1200 i waz silikonowy, jest o niebo lepiej bo przynajmniej nie bulgocze na splywie, jednak ta 2400 byla za mocna, albo i nie... do tego odessalem dino bo plaga wywalila, odpalilem kulki dzisiaj w nocy i jakos sie kreci... musze teraz zrobic cos z wylotem odpieniacza i z czasem wkleic 3 przegrode... chyba ze moze jakies bubble stop bym zrobil, trza bedzie wieczorkiem przy piwku pomyslec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyreguluj ten odpieniacz jak należy i będzie OK.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Problem w tym ze za bardzo nie moge regulowac bo jest na sucho, jest za mocny zeby byl na mokro, zrobie jakies buble stop i bedzie oki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocny, nie za mocny........... wyregulować się dać powinien. :smoke:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Pare dni temu zapytales jak babelki, mialem napisac ze oki, bo byly, ale minimalne... dzisiaj cos odpieniacz sie przestawil i znowu wywala babelki i znowu pelno ich w akwa, ale nic nie bede dotykal, moze samo sie zrobi ;) tak czy inaczej czeka mnie wklejenie ktoregos dnia przegrody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj odpieniacz... może wogóle coś z nim nie tak ?


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Juz wszystko oki, leca babelki ale minimalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na cichy komin i ZERO bąbelków ;)

http://nano-reef.pl/...ra/#entry483461

Edytowane przez imperator (wyświetl historię edycji)

*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przekombinowane. Ja mam zwykły spływ i totalnie zero powietrza.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy wszystkie polaczenia z pompy sa szczelne bo czasem nie ciekna a zaciagaja powietrze

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel, o tym już pisałem dawno.

Buczi, jak tam bąbelki i inne sprawy ?


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.