Skocz do zawartości
krzysiek26

lampa VT UV-C jakiś biały kolor światła

Rekomendowane odpowiedzi

Wita, zakupiłem dziś od kolegi z forum lampę,świeci na biało a chyba powinno być na fiolet?Podobno UVC też zabija tak jak UV

Może taka być?

Edytowane przez krzysiek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "UVC też zabija tak jak UV"? UV-C to podzakres promieniowania UV, który zabija bakterie, pleśń, grzyby i generalnie destrukcyjnie wpływa na życie, ale nie każdy pozdakres promieniowania UV tak działa. Jak sama nazwa wskazuje, ultrafiolet-czyli nadfiolet-znajduje się poza zakresem ludzkiej widzialności, a promieniowania UV-C to już na pewno nie widać.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś ci lipę sprzedał światło jest jasno fioletowe nie wolno patrzeć ,podgląd tylko przez wizjer w lampie świetlówka powinna być z bezbarwnego szkła


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega popatrzał i uszkodził wzrok :wacko:

Pokaż lampę i świetlówkę - po symbolach wszytko idzie rozszyfrować.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włąsnie na krućcach widze jasne swiatło nie fioletowe a żarnik jest bezbarwny,czyli ci inny zarnik musze mieć?Na opakowaniu jest oczko wodne wiec pewnie to jest do oczka wodnego,nie miał nikt UVC?

Symbole na lampie jak w temacie

Edytowane przez krzysiek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZASTOSOWANIE W AKWARYSTYCE

Lampa UV-C 18W nieocenione usługi oddaje w przypadku hodowli ryb wrażliwych i delikatnych, podatnych na infekcje bakteryjne

W akwarium słodkowodnym na każde 100l wody powinien przypadać 5w mocy lampy

W akwarium morskim najlepiej wybrać naj największą moc lampy

Wydatnie wspomaga walkę z chorobami ryb,pozwalając w bezpieczny sposób ograniczyć , a nawt zupełnie wyeliminować potegony pływające w wodzie np:

MORSKIEJ -wspomaga walkę z pierwotniakiem CRYPTOCARYON IRRITANS powodujący u ryb słonowodnych tzw. "ospę"

Lampa UV-C jest wskazana w akwariach z rybami drapieżnymi , karmionymi dużymi ilościami pokarmów mięsnych, gdzie pomaga wq utrzymaniu czystości wody chroniąc je przed zakwitami pierwotniaków

Takie coś znalazłem na necie w ofercie z lampa UVC dodam ze lampa nowa i zarnik tez nowy-odpakowywałem

Edytowane przez krzysiek26 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja się trochę nabijałem, ale widzę, że chyba coś jest nie tak. Jak ty stwierdziłeś, że lampa świeci na biało? Przecież nie da się ich włączyć gdy są rozkręcone, bo mają wyłącznik bezpieczeństwa, żeby na nie nie patrzeć, bo wzrok można uszkodzić (poparzysz siatkówkę).

Kolor przez wizjer sprawdzaj w całkowitej ciemności, w dzień rzeczywiście może wydawać się biały.

PS. Poczytaj sobie trochę o zakresach promieniowania UV (UV-A, UV-B, UV-C) i czym się różnią, na pewno wtedy temat UV się "rozjaśni". :welcome:

Edytowane przez premiero (wyświetl historię edycji)

300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebiija jasno białe światło przec Kruciec wylotu a jest przyciemniany,czytałem własnie ze UVC tez jest bakteriobójcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.