Skocz do zawartości
markus892

wymiana membrany ro

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam szybkie pytanie właśnie szykowałem się do wymiany membrany bo tds po ro pokazywał 95ppm,a że membrana pompuje wodę nie tylko do akwa,ale też do picia,ma jakieś półtora roku uznałem,że czas ją wymienić,sprawdziłem sobie tds-em kranówkę i wyszło 690ppm

teraz pytanie

-czy to możliwe,że mam taki syf w kranie(w-wa paraga płd.,może ktoś z okolicy się wypowie na temat),bo wtedy 95ppm po ro nie dziwi

-czy tds pokazuje głupoty,ew jak to sprawdzić

-czy przy takim poziomie na wejściu filtra na wyjściu powinno być mniej i wymienić membranę


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojej czteroletniej membranie mam na TDS-ie około 5 z tego co pamiętam,ale mamy dość czystą wodę w kranie,możemy ją nawet pić bezpośrednio z kranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam jak zakładałem filtr było sporo mniej,może ktoś z okolicy sprawdzi jak ma u siebie


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kranie jest też standardowo ponad 500ppm , ale po membranie wychodzi 6 ppm , także albo kalibracja tds-a albo membrana do wymiany. Wiem że tds można skalibrować nasyconym roztworem soli kuchennej ale musisz sobie poszukac szczegółów na necie.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam już jakieś odniesie,jeśli u Ciebie tak było to u mnie po ro też powinno być mniej


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas masz taki wynik czy tylko na początku jak włączasz osmozę?

dolewkę masz z osmozy czy ze zbiornika?

a co do czystości wody w warszawie :), to jest raczej oczyszczone to co A. Małysz spuści w kibelku

Edytowane przez PawelL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ro 95ppm utrzymuje się cały czas,a dolewka(jeśli dobrze zrozumiałem) ze zbiornika

co do czystości to przed przeprowadzką(z wawra)do słodkiego lałem kranówkę bez uzdatniaczy

Edytowane przez markus892 (wyświetl historię edycji)

100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za post pod postem ,ale mam wystawiony filtr spod zlewu i zona marudzi

woda z kranu po odstaniu spadła do 560ppm,więc po ro powinno być zdecydowanie mniej a,że mambrana zakupiona to wymieniam


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie,że napiszę


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś faktycznie masz nie tak, pewnie coś Ci uszkodziło filtr, jak już będziesz wymieniał osmozę, to radził bym prefiltry też wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z bólami,ale się udało(znaczy wymiana)

nie wiem tylko czy wymiana była potrzebna

wyniki tds przed di:

przed wymianą-95ppm

po wymianie-42

membrana nie wyglądała źle,była co prawda żółtawa ale czy do wymiany?nie wiem

wynik na tds jest lepszy,więc jestem zadowolony ,do 006ppm trochę brakuje,ale jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma :welcome:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakość membran (zresztą jak chyba wszystkich produktów) poleciała w dół ,reklamacja uznawana jest gdy tds pokazuje ponad 50 ppm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może warto jednak skalibrować miernik, lub pożyczyć na chwilę inny od mieszkającego blisko morszczaka, bo ten wynik po membranie i tak jest bardzo wysoki.

Nie wiem jaką wodę tam masz, ale u mnie po wlaniu w szklankę kranówki i odczekaniu dwa dni, mam na dole piękny brązowo-żółty osad.

A kranówka ma 266, a po membranie 6-11 w zależności od dnia. Jedyna jej zaleta, to że nie czuć wcale chlorem i w smaku jest normalna. No może troszkę żelazem jedzie:)

Więc nie wiem co to za syf musi być u was w kranie żeby było tyle przed i po membranie.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wody to prosto z kranu bym się nie napił,tds ma około roku.po di pokazuje 000

prefiltry po wyjęciu są bardzo rude

może któryś z sąsiadów zmierzy u siebie i poda wynik

Edytowane przez markus892 (wyświetl historię edycji)

100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem dopisać dla zainteresowanych

-po wymianie membrany tds pokazywał 42ppm/po di 0ppm

-po tygodniu użytkowania po membranie tds pokazuje 14ppm(leję wodę na podmianę,więc woda nie leci ze zbiornika(filtr ro6)tylko bezpośrednio z membrany)stąd wniosek,że wysoki wynik na tds spowodowany jest przetrzymywaniem wody w zbiorniku


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.